بیگ بنگ: جهان مملو از اسرار کشف نشده ای است که محققان زیادی را مشغول خود کرده اند، اما ستاره‌شناسان استرالیایی در تحقیقات جدید خود دریافته‌اند که سطوح انرژی کهکشانی نسبت به دو میلیارد سال قبل به کمتر از نصف رسیده است.

universe-738396به گزارش بیگ بنگ به نقل از ایسنا، محققان معتقدند که به دلیل این کاهش سطوح انرژی در کهکشان‌ها، به نظر می‌رسد که جهان در مسیر افول قرار گرفته است. این باور پس از بررسی بیش از 200 هزار کهکشان توسط دانشمندان به وجود آمد که دریافتند به دلیل ادغام ماده در ستارگان، انرژی کاهش یافته و سطوح انرژی تولید شده حتی به اندازه نصف میزان موجود در دو میلیارد سال قبل هم نیست.

galaxy-739868دانشمندان مرکز بین‌المللی تحقیقات نجوم رادیویی در غرب استرالیا با استفاده از هفت تلسکوپ قدرتمند در سراسر جهان به بررسی کهکشان‌ها در 21 طول موج مختلف نور از فرابنفش گرفته تا مادون قرمز دور پرداختند. اوایل امسال محققان هشدار داده بودند که جهان وارد دوران پیری خود شده است. البته گروهی از ستاره شناسان به رهبری دانشگاه لیسبون پرتغال با بررسی داده‌ها در مورد کهکشان‌ها، ابرنواخترها و ریزموج‌ها در نوسانات صوتی باریون‌ها پیش از این دریافتند که زودترین زمانی که ممکن است یک گسست بزرگ ناگهانی در جهان صورت بگیرد، 2.8 میلیارد سال دیگر خواهد بود.

سایت علمی بیگ بنگ / منبع: express.co.uk

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

5 دیدگاه

  1. اینکه سطوح انرژی کیهانی کاهش پیدا کرده رو تو خیلی از منابع دیگه شنیده و خونده بودم. اما یه سوالی واسم پیش اومده?
    مگه جهان در حال انبساط نیست؟ یعنی گسترش جهان می تونه باعث مرگ جهان بشه!؟

  2. تا 3 میلیارد سال دیگه که چه قدر آدم و موجود اومدن و مردن … هنوز دقیق معلوم نیست تا 100 هزار سال دیگه چه بلایی سر بشریت و انسان ها و جهان میاد و اون موقع چگونه است … حالا 3 میلیارد سال دیگه رو تصور کنید!!!!!!!!!! باید یک تیم آینده نگر واسه بررسی آینده و پیش بینی اون تشکیل بدیم تا ببینیم چی میشه … 🙂