بیگ بنگ: چین اعلام کرد، احتمالا نشانه‌هایی از تمدن‌های بیگانه را کشف کرده است. روزنامه دولتی علم و فناوری دیلی چین، این خبر را بلافاصله پس از انتشار حذف کرد.

YTSPHDMVJFBSTJKYHWFJKA

به گزارش بیگ بنگ، در ژوئن 2020، چین با استفاده از تلسکوپ “چشم آسمان”(FAST) جستجوی حیات فرازمینی را آغاز کرد. اکنون به نظر می‌رسد این تلسکوپ که با همکاری چین در جستجوی هوش فرازمینی(SETI) بوده، چیز مرموزی پیدا کرده است. گزارشی توسط روزنامه Science and Technology Daily که اخیراً حذف شده، بیان می‌کند که این تلسکوپ رادیویی غول‌پیکر احتمالا نشانه‌هایی از تمدن‌های بیگانه را کشف کرده باشد.

این گزارش به نقل از “ژانگ تونجی” دانشمند ارشد یک تیم جستجوی تمدن فرازمینی که توسط دانشگاه عادی پکن، رصدخانه ملی نجوم آکادمی علوم چین و دانشگاه کالیفرنیا، برکلی تأسیس شده، نقل شده است. هیچکس نمی‌داند که چرا این گزارش حذف شده است، اما به اندازۀ کافی آنلاین بود تا سایر منابع خبری آن را دریافت کنند.

اسکن آسمان برای یافتن حیات بیگانه

در سپتامبر سال 2020، همان رسانه‌ی دولتی، خبری را منتشر کرد مبنی بر اینکه FAST در حین ارتقاء گسترده برای کاهش تداخل، شروع به اسکن آسمان برای یافتن موجودات بیگانه خواهد کرد. بنابراین، طبیعی به نظر می‌رسد که این رسانه هرگونه فعالیت جدیدی را گزارش کند. ساخت این تلسکوپ بزرگ پس از پنج سال در نهایت در سال 2016 پایان یافت. اگرچه این ابزار دارای بشقاب ۵۰۰ متری است، اما معمولاً از یک بخش 300 متری در یک زمان برای فوکوس بر روی آسمان استفاده می‌کند.

Untitled

در گزارشی که اکنون حذف شده، محققان چینی در سال 2020 هنگام بررسی داده‌های جمع‌آوری شده در سال 2019، دو مجموعه سیگنال مشکوک را مشاهده کردند و سیگنال مشکوک دیگری را در سال 2022 از داده‌های به دست آمده از سیارات فراخورشیدی پیدا کردند.

در سال 2020، “ژانگ تونجی” فاش کرد که تیمش بر روی برخی از «سیگنال‌های ET باند باریک» تمرکز خواهد کرد و پروژۀ جستجوی هوش فرازمینی ‌با کمک تلسکوپ FAST انجام خواهد شد. با این حال، او در آن زمان اعلام کرد که سیگنال‌های داوطلب احتمالاً از حیات هوشمند سرچشمه نمی‌گیرند.

اولین تلاش‌های ناموفق

او همچنین توصیه کرد بسیار بعید است که این پروژه در اولین تلاش‌های خود برای یافتن اطلاعات بیگانه، بتواند به نتایج ملموسی دست یابد. اخترشناسان به طور مداوم سیگنال‌های رادیویی متمایز را از نقاط دوردست کیهان دریافت می‌کنند. در واقع، اولین‌بار تپ‌اخترها از این طریق کشف شدند و علاقه‌ی دانشمندان را برانگیختند.

پارادوکس فرمی” بیان می‌کند با توجه به تعداد سیارات قابل‌سکونتِ پیش‌بینی شده، تنها در کهکشان راه شیری، ما قبلاً باید نشانه‌هایی از تمدن‌های بیگانه را کشف کرده باشیم و با این حال، تاکنون موفق به این کار نشده‌ایم. اما خب، جهان بسیار بزرگ است و با فاصله بسیار زیاد ستاره‌ها از هم، سیگنال‌ها ممکن است به سختی به زمین برسند. همچنین احتمال دارد ابزارِ پیشرفته‌ی کافی برای تشخیص سیگنال‌های موجود نداشته باشیم. آیا تلسکوپ رادیویی چین می‌تواند این مشکل را برطرف کند؟ آیا این ابزار واقعاً چیزی را شناسایی کرده و اگر چنین است، چرا آن را مخفی نگه می‌دارند؟

ترجمه: سحر الله‌وردی/ سایت علمی بیگ بنگ

منبع: interestingengineering.com

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

6 دیدگاه

  1. چین متقلب و سودجویی بیش نیست فقط کپی برداری سرسری بلده و در سال های اینده زامبی ای در خاک و ریشه سرزمین ما خواهد شد.

  2. تا نزدیک منظومه ستاره ای یعنی سه ستاره قنطورس در کمترین زمان 4 و نیم سال فاصله نوری هست و 4 و نیم سال زمان نیازه تا امواج رادیویی یا امواج لیزری به زمین برسه یا دومین منظومه نزدیک یعنی بارنارد 5.9 سال نوری فاصله با ما دارد یعنی یک موج رادیوی حدود 6 ساله طول میکشه به زمین برسد . اگه موجدات بیگانه وجود داشته باشد که فناوری سفرهای بین ستاره ای داشته باشند حداقل باید سیستم ارتباطیشون قوی تر از امواج رادیویی و فتون های لیزری باشد موجودات فضایی یا از فناوری به غیر از امواج رادیویی و لیزری استفاده می کنند یا به فناوری رسیدن که سرعت امواج الکترومغناطیس رو بیشتر کنند

  3. اگر هم چنین سیگنالی تاییذ بشه جزو سری ترین اطلاعات دولت ها محسوب میشه و تا سالیان سال افکار عمومی در جریان قرار نمیگیره

  4. سایت بسیار زیبایی دارید، خسته نباشید

    پ.ن : از چین به کره زمین خیری نمیرسه از
    فردا شاید حمله بیگانگان یا شیوع ویروس فضایی خواهیم بود