بیگ بنگ: «جف بزوس» مدیرعامل آمازون و سه نفر دیگر با موشک نیوشپرد یک پرواز مداری موفق را تجربه کردند.
‌‌Blue Origins Jeff Bezos launch on New Shepard Live updates

در جریان این پرتاب کپسول حامل فضانوردان با موشک نیوشپرد به فاصله ۱۰۰ کیلومتری (خط کارمان) از سطح زمین رسید و مسافران برای چند دقیقه احساس بی‌وزنی کردند و توانستند سیاره زمین را در برابر سیاهی فضا ببینند. سپس کپسول با چتر نجات به زمین بازگشت و در بیابان تگزاس فرود آمد. موشک نیز فرود نرمی به زمین داشت. جزئیات بیشتر را در ویدئوهای زیر تماشا کنید:

کل این سفر با فضاپیمای نیوشپرد حدود ۱۰ دقیقه طول کشید. نام فضاپیمایی که جف بزوس و همراهانش را به فضا برد “نیو شپرد” است که با اقتباس از نام آلن شپرد، اولین شهروند آمریکایی که به فضا سفر کرد، نامگذاری شده است.

Jeff Bezos Blue Origin New Shepard Space Vehicle Flies The Billionaire And Other Passengers To Spaceدر این سفر “والی فانک” ۸۲ ساله، به عنوان مسن‌ترین فضانورد تاریخ، مارک بزوس، برادر جف بزوس و “الیور دیمن” جوان‌ترین مسافر فضا، همراه مدیرعامل آمازون بودند. با این پرواز موفق گردشگری فضایی یک گام رو جلو برداشت و انسان‌های عادی که شغلشان فضانوردی نیست نیز می‌توانند با پرداخت ۳۰۰ هزار دلار چنین سفری را تجربه کنند.

سایت علمی بیگ بنگ / منبع: space.com

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

4 دیدگاه

  1. یکم دقت کنید مشخصه اون قسمتی جدا شده به پایه های موشک برای فرود وصل بوده دلیلشو نمیدونم ولی موشک هنگام بالا رفتن قسمتی که مسافرا بودن بالا بوده هنگام فرود قسمتی که مسافرا بودن پایینه برای همین جدا شده

    1. عزیزم موشک بخاطر سوختش مجبوره کپسول فضانوردهارو رهاکنه وبه زمین برگرده. کپسول هم بعداز10دقیقه باچتربه زمین برمیگرده

    2. سلام
      خب اگه اینا میخواستن با موشک فرود بیان که دیگه نمیتونستن سقوط آزاد و به تبع احساس بی وزنی داشته باشند