بیگ بنگ: متاسفانه شایعه‌ای منتشر شده مبنی بر اینکه یک سیارک 4 کیلومتری قرار است تا یک ماه آینده به زمین برخورد کند، بررسی‌ها نشان می‌دهد این خبر کذب است و این سیارک با فاصلۀ زیادی از کنار زمین عبور می‌کند.

xبه گزارش بیگ بنگ، داستان‌های مربوط به برخورد سیارک‌هایی که قرار است به زمین برخورد کنند، در رسانه‌ها بسیار محبوب است. اخترشناسان به خوبی از خطرات ناشی از برخورد سنگ‌های فضایی به زمین آگاه هستند، به همین دلیل مدار خطرناک‌ترین سیارک‌ها برای تمدن بشری را دائما بررسی و شناسایی می‌کنند، اما با این حال گذر سیارک‌ها از کنار زمین نیز دائما رخ می‌دهد و خبر عجیبی نیست.

با وجود اینکه اذهان عمومی از قبل بخاطر کرونا ویروس کووید-۱۹ مشوش شده، اما باید بگوییم که این یک سیارک بسیار بزرگ قرار نیست به زمین برخورد کند و تنها با فاصله‌ای زیاد از کنار زمین گذر می‌کند. ناسا این سنگ غول‌آسا را دائما تحت نظر دارد و گزارش داده که تقریبا ۴.۱ کیلومتر وسعت دارد و بطور رسمی ۵۲۷۶۸ (1998 OR2) نامگذاری شده است.

سرعت فعلی این سیارک 8.7 کیلومتر بر ثانیه است و پیش‌بینی می‌شود در ۲۹ آوریل 2020 با فاصلۀ ۶.۲۹ میلیون کیلومتری از کنار زمین عبور می‌کند. این فاصله تقریبا 16 برابر فاصلۀ زمین تا ماه است. میانگین فاصلهٔ زمین تا ماه ۳۸۴٬۴۰۳ کیلومتر است. جالب است بدانید سه سال پیش در دوازدهم اکتبر 2017 سیارکی با قطر حدودی 15 متر به نام 2012TC4 از فاصلۀ حدود 44 هزار کیلومتری زمین عبور کرد و خطری برای تمدن بشر ایجاد نکرد!

سایت علمی بیگ بنگ/ منابع بیشتر: CNN , ladbible.com

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

5 دیدگاه

  1. بنام خالق انچه هست سلام مرسی از اخبار کاینات و اسمانها،اگر این سیارک در مدار زمین قرار بگیرد آیا مشکلی برای برای اهل زمین پیش میاید؟ خسته نباشید