بیگ بنگ: مأموریت کرو-۳ اسپیس ایکس/ ناسا قرار است چهار فضانورد را به ایستگاه فضایی بین‌المللی برساند. بنابر گزارش‌ها قرار است این ماموریت در اواسط ماه اکتبر(مهر 1400) انجام شود.

maxresdefaultبه گزارش بیگ بنگ به نقل از ایسنا، در این ماموریت چهار فضانورد بنام‌های “کایلا بارون” ، “راجا چاری” و “توماس مارش بورن” فضانوردان ناسا و “ماتیاس ماورر” فضانورد آژانس فضایی اروپا، قرار است سوار کپسول دراگون شوند و با پرتاب موشک فالکون 9 به سوی ایستگاه فضایی بروند.

بارون و ماورر بعنوان متخصص مأموریت فعالیت خواهند کرد. چاری و مارش بورن نیز به ترتیب فرمانده و خلبان این ماموریت خواهند بود. بارون در پستی که در اینستاگرام منتشر کرد، گفت که از پیوستن به این گروه مفتخر و هیجان زده شده و نمی‌تواند گروهی بهتر و سفر باورنکردنی‌تر از این تصور کند.

“کایلا بارون” در پوکاتلو، آیداهو متولد شد اما ریچلند واشنگتن را زادگاه خود می‌داند. وی پیش از آنکه فضانورد شود موفق به دریافت مدرک کارشناسی مهندسی سیستم از آکادمی نیروی دریایی آمریکا و مدرک کارشناسی ارشد مهندسی هسته‌ای از دانشگاه کمبریج شد. وی همچنین مدرک افسر جنگ افزار زیردریایی را نیز دریافت کرده و سه بار در ناو یواس‌اس مین بوده است.

nhq largeاین اولین پرواز فضایی بارون، چاری و ماورر و سومین پرواز مارش بورن خواهد بود. ناسا در بیانیه‌ای گفت: مارش بورن قبلاً به عنوان عضوی از مأموریت شاتل فضایی STS-۱۲۷ در سال ۲۰۰۹ و اکسپدیشن ۳۴/۳۵ در داخل ایستگاه فضایی فعالیت داشت که این ماموریت در سال ۲۰۱۳ به پایان رسید.

این چهار فضانورد ۲۳ اکتبر برای انجام یک ماموریت شش ماهه به ایستگاه فضایی خواهند رفت. چاری، مارش بورن و ماورر قبلاً در دسامبر سال ۲۰۲۰ برای این مأموریت معرفی شده بودند.

jsce“راجا چاری” در میلواکی متولد شد اما سدار فالز، آیووا را زادگاه خود می‌داند. چاری قبل از فضانورد شدن به عنوان سرهنگ نیروی هوایی آمریکا خدمت می‌کرد و بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ ساعت کار با هواگرد سبک را در کارنامه کاری خود ثبت کرده است. چاری همچنین برای عضویت در تیم آرتمیس انتخاب شده بود و می‌توانست در سال ۲۰۲۴ به ماه برود.

“توماس مارش بورن” در ایالت استویل، کارولینای شمالی متولد شد و در سال ۲۰۰۴ فضانورد ناسا شد. اما مارشبورن پیش از پیوستن به آژانس فضایی آمریکا به عنوان جراح پرواز در مرکز فضایی جانسون ناسا در هوستون خدمت می‌کرد. وی همچنین مسئول عملیات پزشکی ایستگاه فضایی بود. مارشبورن در استیتسویل، کارولینای شمالی متولد شد و در سال ۲۰۰۴ فضانورد ناسا شد.

ThomasMarshburnv اما مارشبورن پیش از پیوستن به آژانس فضایی آمریکا به عنوان جراح پرواز در مرکز فضایی جانسون ناسا در هوستون خدمت می‌کرد. وی همچنین هدایت عملیات پزشکی ایستگاه فضایی را بر عهده داشت و مأموریت سال ۲۰۲۱ را سومین بازدید خود از ایستگاه و دومین مأموریت طولانی مدت خود می‌داند. مارشبورن قبلاً به عنوان عضو خدمه” STS-۱۲۷” در سال ۲۰۰۹ و ماموریت اکسپدیشن ۳۴/۳۵ که در سال ۲۰۱۳ انجام شد، خدمت کرده است.

vcsPRAsset cb fa f abf acdbcf“ماتیاس ماورر” اهل سانکت وندل در ایالت سارلند آلمان است و برای اولین‌بار با ماموریت کرو-۳ به فضا سفر می‌کند. قبل از فعالیت به عنوان یک فضانورد، مارر تعدادی از کارهای مهندسی و تحقیقاتی را در دانشگاه و آژانس فضایی اروپا انجام می‌داد. در سال ۲۰۱۶ ، مارر ۱۶ روز را به عنوان بخشی از عملیات  “ماموریت در محیط بی‌نهایت خشن”(NEEMO) ناسا در زیر دریا گذراند.

سایت علمی بیگ بنگ/ منابع: NASA , dailymail.co.uk

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.