بیگ بنگ: صورت فلکی ماهواره‌های اینترنتی شرکت “اسپیس‌ایکس” موسوم به “استارلینک” ممکن است ابزار شناسایی بشر توسط بیگانگان شود، هر چند ممکن است 800 سال طول بکشد، اما این صورت فلکی می‌تواند موجب شود تا فرازمینیان سرانجام ما را ببینند.

iStockبه گزارش بیگ بنگ به نقل از ایسنا، شرکت “اسپیس‌ایکس” ممکن است کاری بیش از پرتاب ماهواره‌های اینترنتی “استارلینک”به مدار زمین و تامین اینترنت برای انسان‌ها در هر گوشه از کره زمین انجام دهد و بیگانگان را قادر به دیدن ما کند.

طبق مطالعه جدیدی که برای چاپ در مجله انجمن میان‌سیاره‌ای انگلیس(British Interplanetary Society) پذیرفته شده، ما انسان‌های حاضر روی کره زمین در حال حاضر برای هر موجود بیگانه احتمالی در فضا قابل مشاهده نیستیم. با این وجود به لطف شرکت‌های فضایی مانند “اسپیس‌ایکس” با بیشتر و بیشتر شدن فناوری‌های در پرواز و شناور در فضای اطراف زمین، سرانجام ممکن است در معرض دید بیگانگان قرار بگیریم.

هرچند که این تغییر سریع نخواهد بود و همانطور که این مقاله بیان می‌کند، به احتمال زیاد حدود 800 سال طول خواهد کشید تا این اتفاق رخ دهد. به نظر می‌رسد که ماهواره‌های “استارلینک” در صورت ادامه ارسال ماهواره‌ها و استقرار آنها با همین سرعت و نرخ فعلی، ما را برای بیگانگان قابل مشاهده خواهند کرد.

مأموریت “استارلینک” که توسط “ایلان ماسک” موسس و مدیرعامل شرکت “اسپیس‌ایکس” راه‌اندازی شده، شامل ارسال ماهواره‌های ارائه دهنده اینترنت به مدار زمین است تا دور افتاده‌ترین و کورترین نقاط روی زمین هم بتوانند از اینترنت پرسرعت استفاده کنند.

iytgkFZXaq HMfdzFqWgاین شرکت معمولا در هر پرتاب، 60 ماهواره استارلینک را به مدار زمین می‌فرستد. تاکنون بیش از 1000 ماهواره استارلینک در مدار زمین قرار دارند و برنامه این شرکت این است که تا سال 2030 حدود 12 هزار ماهواره استارلینک در مدار زمین مسقر کند.

وجود این تعداد از ماهواره‌ها در مدار زمین موجب ایجاد اولین به اصطلاح “اثر فنی”(techno-signature) می‌شود. این “اثر فنی” همان چیزی است که می‌تواند بیگانگان را قادر به کشف انسان‌های روی سیاره زمین کند و به ما اجازه می‌دهد از اعماق فضا قابل مشاهده باشیم.

بنابراین به نظر می‌رسد که مأموریت “استارلینک” علاوه بر تأمین اینترنت برای مناطق دورافتاده در زمین، تاثیرات دیگری نیز خواهد داشت که شامل اجازه دادن به بیگانگان احتمالی حاضر در اعماق فضا برای مطلع شدن از وجود ماست. اگرچه با داشتن زمانی حدود 800 سال پیش از رخ دادن این اتفاق، ما وقت زیادی برای فکر کردن به چگونگی خوشامدگویی به آنها داریم. جزئیات بیشتر این پژوهش در وبسایت arxiv.org منتشر شده است.

سایت علمی بیگ بنگ / منبع: interestingengineering.com

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

3 دیدگاه

    1. سلام لطفا فقط ی کم مث ایلام ماسک فک کنیم ؛ ما هستیم یعنی نسل بشریت هست / خودخواه نباشیم 😜

  1. سلام
    البته برای قضاوت کردن باید اصل مقاله رو بخونم ولی با خوندن ترجمه مقاله، حس غرض ورزی نویسنده به من منتقل شد.
    دلایل بماند برای بعد از مطالعه بیشتر و قضاوت مستدل
    پیروز باشید