استیون هاوکینگ، کیهان شناس نامدار بریتانیایی، که عمر کاری خود را صرف رمزگشایی جهان کرده، خواستار ادامه کاوش فضایی برای ادامه حیات انسان شد، همچنان تنها چاره ی انسان ها برای زنده ماندن تا هزاره ی آینده را مهاجرت از زمین و یافتن جایی برای زندگی در فضا می داند. استیون هاوکینگ ۷۱ ساله روز پنجشنبه در مرکز پزشکی سدارس سینای لس آنجلس گفت که بشر بعید است بتواند تا ۱۰۰۰ سال دیگر دوام بیاورد: «مگر این که از سیاره ی شکننده زمین فرار کند.»

مدت طولانی است که هاوکینگ از کاوش های فضایی به عنوان راهی برای تضمین بقای بشر پشتیبانی می کند. به گفته او زندگی تنها روی یک سیاره در معرض خطر ” مثل سیاره ما خود-نابودسازی” از راه هایی مانند جنگ و رویدادها، یا فاجعه های کیهانی‌ای همچون برخورد یک سیارک قرار می گیرد.تازه ترین نظرات هاوکینگ در مرکز پزشکی سدارس سینای لس آنجلس و پس از بازدید از یک آزمایشگاه سلول های بنیادی که به پژوهش درباره ی شیوه ی مبارزه با بیماری لو گریگ می پردازد بیان شد.

او ۵۰ سال است که با اختلال ناتوان کننده ی عصبی، یا اسکلروزیس آمیوتروفیک دست و پنجه نرم می کند و اکنون با کمک یک کامپیوتر که به صندلی چرخدارش متصل است می تواند با دیگران ارتباط برقرار نماید.
stephen-hawking
این فیزیکدان که برای کار بر روی سیاه‌چاله‌ها و منشأ کیهان شناخته شده است، شهرت خود را برای آوردن مفاهیم مرموز فیزیک به جرم‌ها از طریق کتاب‌های پرفروش خود مانند «تاریخچه کوتاه زمان» بدست آورده است. هاوکینگ اظهار کرد: اگر بدانید که جهان چگونه عمل می‌کند، می‌توانید آن را به شکلی کنترل کنید.

وی توانسته بیش از مبتلایان دیگر به این بیماری که همچنین اسکلروزیس آمیوتروفیک جانبی نام داشته، دوام بیاورد. این بیماری به سلولهای عصبی در مغز و نخاع که کنترل عضلات را بر عهده دارند، حمله می‌کند. مبتلایان به تدریج با ضعیف شدن و از بین رفتن عضلات، با مشکلات بیشتری در تنفس و حرکت مواجه می‌شوند.

تاکنون درمانی برای این شرایط شناخته نشده و راهی برای معکوس کردن پیشرفت آن وجود ندارد. مبتلایان کمی توانسته‌اند بیشتر از یک دهه با این بیماری زنده بمانند. هاوکینگ از مراقبت 24 ساعته برخوردار بوده و تنها از طریق انقباض‌های پراکنده اطراف گونه خود قادر به صحبت کردن از یک رایانه متصل به صندلی چرخدار جهت انتقال تفکراتش با صدای رباتیک است.

Read More: http://www.space.com/20657-stephen-hawking-humanity-survival-space.html

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

5 دیدگاه

  1. سلام قبل از پیش بینی، هاوکینگ بشر با دست خود دست به نا بودی خود خواهد زد ?زمان نابودی نزدیک هست.

  2. منم خیلی به ایشون علاقه دارم و همیشه ایشون رو دنبال میکنم کتاب جهان در پوست گردوشونم به عنوان علمی ترین کتاب جایزه برد

  3. نوشته ای:
    این فیزیکدان …. شهرت خود را برای آوردن مفاهیم مرموز فیزیک به جرمها … به دست آورده است.
    کلمه انگلیسی به احتمال قریب به یقین masses بوده است که در عبارت فوق به معنای «توده ها» است، یعنی «توده های مردم»، یا «عامه ی مردم»

  4. من به استیون هاوکینگ خیلی زیاد علاقه مندم و همه ی کتاب های او را دارم و خواندم و هر روز به او علاقه بیشتر پیدا می کنم ودوست دارم که خبر های را که در مورد او دیدگاهایش در مورد هستی است را بدونم.