بیگ بنگ: در 12 آوریل 2017، همانطور که خورشید توسط ِ دیسک سیارۀ زحل مسدود شده بود، دوربین فضاپیمای کاسینی به درون حلقه های درخشان ِ این غول گازی نظاره کرد.

در بالای این چشم انداز موزاییکی، حلقۀ  A با شکاف های باریک تر قابل مشاهده است. در انتها، حلقۀ F وجود دارد که بخاطر هندسه اش نورانی است. نقطه ی نورانی بین حلقه ها زمین می باشد که 1.4 میلیارد کیلومتر فاصله دارد. به دقت نگاه کنید؛ آنگاه می توانید حتی قمر بزرگ زمین را ببینید که یک ذرۀ نورانی در سمت چپ این سیاره است. امروزه، کاسینی برای آخرین بار به تیتان قمر بزرگ زحل، نزدیک می شود و از گرانش تیتان برای قرارگیری در مدار نهایی استفاده می کند، این کار شامل چرخش هایی است که کاوشگر کاسینی را به حلقه های درون زحل نزدیک می کند.

سایت علمی بیگ بنگ/ منبع: apod

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

4 دیدگاه

 1. شگفتا !!!!!!!
  تازه این تصویر از داخل منظومه خودمون گرفته شده که سیاره ما چقدر کوچولو و ناچیزه!!!
  چند سال دیگه که مطمینم خیلی دور نیست کاوشگری از خارج منظومه شمسی عکس میگیره که اونجا زمین که هیچ کل منظومه شمسی و خورشید ما با اون همه بزرگی و اوبوهت و نورانی بودنش میشه یک نقطه نورانی خیلی کوچولو که با چشم غیر مسلح به زور دیده میشه!!
  یک نقطه نورانی کوچولو و معمولی! یک دنیایی که یک گوشه از کهکشان پنهان شده و ساکنان هوشمندی مثل ما به همراه میلیونها گونه زنده داره! و احتمالا تو کل کهکشان کسی از این نقطه کوچولو خبر نداره! این نقطه کوچولو که یک نقطه آبی خیلی کوچولو تر از خودش داره دورش میچرخه! که اون نقطه آبی زمینه! خونه فعلی بشر

  ممنون از سایت مفید بیگ بنگ

 2. فوق العاده و شگفت انگیزه واقعن.
  نگاه کنین…. اون نقطه کوچیک و نورانی ما هستیم که از یه دنیای دیگه دارن تو آسمونشون مارو تماشا میکنن.

  همین الان چقدر دنیا میتونه اون بالاها باشه که دارن همین الان تو آسمون این نقطه کوچیک و نورانی رو که ما باشیم دارن رصد میکنن.
  مرسی و تشکر فراوان از گروه تحریریه بیگ بنگ.
  شماها کار بزرگی دارین واسه علم و پیشرفت دانش مملکتتون و مردمتون میکنین.
  واقعن جای تقدیر و تشکر داره.
  موفق باشین و مثه همیشه مارو با اخبار جالبتون شگفت زده کنین.