بیگ بنگ: آیا صورت فلکی شکارچی را بخاطر می‌آورید؟ ممکن است در این عکس برجسته این کار کمی دشوار باشد، زیرا دوربین بر مرکز زوم کرده و زمان نوردهی به اندازه‌ای طولانی شده تا سحابی‌ها برای چشم غیرمسلح انسان قابل رویت شوند.

OrionMountains Tabbushهنوز وقتی جهت‌گیری می‌کنید، می‌توانید سه ستارۀ کمربند شکارچی را مشاهده کنید که بصورت عمودی در نزدیکی مرکز عکس به خط شده‌اند و حتی می‌توانید سحابی شکارچی آشنا را در بالا سمت چپ این عکس مشاهده کنید. ویژگی‌های کم نور معروف در این عکس عبارتند از: “سحابی تاریک سر اسب” در نزدیکی مرکز تصویر و “سحابی غبارآلود شعله” که در سمت راست ِ آن دیده می‌شود.

OrionMountains Tabbush annotated بخشی از حلقۀ بارنارد که شکارچی را احاطه کرده نیز در سمت راست قابل مشاهده است. این عکس شامل چند شات از پس زمینۀ آسمان با رنگ‌های مختلف و یک پیش زمینۀ ایستا است که در زمان گرگ و میش گرفته شده است – تمامی این عکس‌ها توسط یک دوربین یکسان و از یک مکان یکسان ثبت شده‌اند. این صحنۀ تماشایی در اوایل سال 2019 از کوهستان‌های سن خوآن آرژانتین، عکسبرداری شده است.

سایت علمی بیگ بنگ / منبع: apod

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

1 دیدگاه

  1. چه تصویر تفکیکی و خوبی. اوریون تو زمستون خیلی خوب و عالی پیدا میشد طوری که تا آسمون رو نگاه میکردی جلو چشمات ظاهر میشدن، الان ursa major این حالتو داره
    خیلی عکس خوبیه،ممنون