تمدن نوع 2، انرژی سیاره ای را بطور کامل مصرف کرده و انرژی ستاره کاملی را، تقریبا در حدود 26^10 وات را در کنترل خود در آورده است. آنها قادرند تمام انرژی خارج شده از ستاره خود را مصرف کنند. همچنین ممکن است بتوانند با تحت کنترل در آوردن شعله های خورشیدی، ستارگان دیگر را نیز مشتعل کنند.

تمدن نوع 2 که قادر به برداشت انرژی یک ستاره کامل است، باید شبیه اتحادیه سیارات پیشتازان فضا باشد، البته بدون ماشین  وارپ ( 1 ) .  آنها بخش کوچکی از کهکشان راه شیری را تحت تسلط خود در آورده و می توانند ستارگان را شعله ور سازند. به این ترتیب در وضعیت تمدن نوع 2 قرار می گیرند.

warp drive
فریمن دیسون ( 2 ) اینگونه تصور کرده است که تمدن نوع 2 برای استفاده کامل انرژی خروجی خورشید، می تواند کره ای عظیم به دور خورشید بسازد تا پرتوهای آن را بطور کامل جذب کند. بعنوان مثال این تمدن ممکن است سیاره ای در ابعاد مشتری ساخته و جرم آن را در کره ای دور خورشید توزیع کند. براساس قانون دوم ترمودینامیک، کره در نهایت گرم شده و از خود تابش فرو سرخ معینی گسیل خواهد کرد که در فضا قابل رویت است. جان جاگاکو، از انیستیوی تحقیقات تمدن در ژاپن ، و همکارانش آسمانها را تا فاصله 80 سال نوری جستجو کرده اند تا چنین تمدن هایی را بیابند و تاکنون هیچ شاهدی دلیل بر وجود این تابش های فرو سرخ نیافته اند ( بخاطر داشته باشید که عرض کهکشان ما صد هزار سال نوری است. )

تمدن نوع 2، ممکن است برخی از سیارات منظومه شمسی خود را تحت تسلط در آورده و حتی سفرهای بین ستاره ای را شروع کرده باشد. به دلیل منابع گسترده ای که در دسترس تمدن نوع 2 قرار دارد، احتمال دارد که آنها بتوانند شکل های عجیبی از نیروی محرکه مثل پیشرانه ضد ماده/ ماده برای سفینه های فضایی خود تهیه کنند. تا سفرهای نزدیک به سرعت نور را امکان پذیر سازند. در اصل این شکل از انرژی بازده صد درصد دارد. این نیز از نظر آزمایشگاهی امکان پذیر است ولی برای تمدن نوع 1 بسیار پر هزینه و گران قیمت است.

type_2_by_equiliari-d3l9o68
ما تنها می توانیم در مورد چگونگی عملکرد تمدن نوع 2 خیال پردازی کنیم. با این حال هزاران سال زمان لازم است تا بتوانیم اختلافات موجود بر سر دارایی ها، منابع و انرژی را طبقه بندی کنیم. تمدن نوع 2 احتمالا جاودانه است. به احتمال زیاد هیچ چیز شناخته شده ای از نظر علم نمی تواند چنین تمدنی را از بین ببرد، مگر با حماقت خود ساکنین آن. شهاب سنگ ها و دنباله دارها را می توان منحرف کرد، عصر یخبندان را می توان با تغییرذ الگوهای آب و هوایی به تعویق انداخت و حتی تهدید ناشی از یک انفجار ابرنواختری نزدیک را می توان تنها از طریق ترک سیاره وطن و منتقل کردن تمدن از سر راه گزند، نجات داد یا شاید از طریق دستکاری موتور هسته ای گرمازای ستاره در حال مرگ.
در چند روز آینده به تمدن نوع 3 می پردازیم.
ادامه دارد »»»

میچیو کاکو –Parallel Worlds

پی نوشت:

1- Warp drive : این ماشین اولین بار به وسیله فیزیکدانی بنام مارگوئل آلکوبیر در سال 1994 پیشنهاد شد. ماشین Warp drive توپولوژی فضا را تغییر نمی دهد و به ابرفضا وارد نمی شود، این ماشین فضای مقابل شما را منقبض و فضای پشت سر شما را گسترش داده از هم باز می کند.

2- Freeman Dyson

Read More : http://mkaku.org/home/?page_id=246

از همین مجموعه: تمدن نوع یک

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

3 دیدگاه

    1. بله این کتاب ترجمه شده و در بازار موجود می باشد، انتشارات مازیار، جهان های موازی را با ترجمه سارا ایزدیار – علی هادیان به چاپ رسانده است.