بیگ بنگ: دانشمندان موفق به کشف یک ماده خاص شدند که می تواند رکوردهای مربوط به بالاترین درجه حرارت برای ذوب را دستخوش تغییر کند.

1360976093676533419به گزارش بیگ بنگ به نقل از سیناپرس، تیم تحقیقاتی فعال در دانشگاه براون موفق به انجام یک کشف تاریخی شده اند. این تیم در کاوش های خود توانسته اند به ماده ای دست پیدا کنند که در میان تمامی موادی که تا به امروز شناخته شده اند، دارای بالاترین درجه حرارت مورد نیاز برای ذوب شدن است. این ماده که به طور باورنکردنی در برابر حرات مقاوم است می تواند حتی در برابر مواجهه با گرمایی به میزان7460  درجه فارنهایت برابر با 4400 درجه کلوین و 4127 درجه سلسیوس نیز شکل و فرم فیزیکی خود را حفظ کند. برای این که بدانید این ماده تا چه میزان می تواند در برابر حرارت مقاومت کند باید به شما بگوییم که 4127 درجه سانتی گراد عملا نزدیک به دو سوم حرارت تولید شده توسط خورشید است.

به این ترتیب این ماده می تواند به مرکز زمین فرستاده شده و بدون اینکه دچار آسیب شود، از این مکان باز گردانده شود. البته برای این آزمایش ها دانشمندان مجبور به شبیه سازی حرارت یاد شده در سطح اتمی شدند تا بتوانند به مقاومت حرارتی این ماده دست پیدا کنند زیرا هنوز امکان ساخت این ماده در دنیای فیزیکی وجود نداشته است و تنها محاسبات دقیق نشان از وجود این ماده داشته اند.

1360976093797029035دانشمندان به دنبال این هستند که بتوانند این ماده را به شرایطی برسانند که بتوان آزمایش های اصلی و حقیقی را بر روی آن انجام داد و در صورتی که بتوانند در این زمینه موفق باشند آنگاه می توان شاهد این بود که برای نخستین بار انسان امکان بررسی دقیق مرکز زمین را یافته است. برای مطالعه موارد بیشتر در این باره می توانید به صفحه وب سایت براون مراجعه کنید.

سایت علمی بیگ بنگ / منبع: gizmodo

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

5 دیدگاه

  1. مشکل رفتن به مرکز زمین تنها دمای بالا نیست بلکه فشار بالا نیز موثر است. مثلاً در عمق بالا تر از 6000 متر یعنی یک هزارم شعاع زمین ترکیب الماس مصنوعی نیز در چا های high temperature در حفاری نفت دچار تغییر شکل و دفرم شدن می شوند.

  2. میشه یکم درباره ی نمودارتوضیح بدید؟!درضمن خیلی ناقص بود خبر.
    پیشنهاد خیلی جالبه که ازش برای ساختن فضاپیماهااستفاده بشه:)

  3. اگه بشه برای تولید سفینه های فضایی استفاده بشه خیلی عالی میشه اینجوری میتونن سفینه هایی بسازن که به خورشید نزدیکتر بشن.

    1. این ماده نوعی کربن مطلب سایت هم ناقص ازش تو سفینه ها استفاده کردن و سفینه فرستادن زهره ولی اجزای داخلی سفینه نابود شد و بدنه سفینه هنوز باقی مونده