بیگ بنگ: گرد و غبار چیست؟ پاسخ ساده به نظر می رسد:گرد و غبار ماده ی خاکستری پودر مانندی است که وقتی انگشتتان را روی یک کتاب قدیمی می کشید،به نوک انگشت می چسبد. گرد و خاک همچنین به صورت لایه ی باریکی روی مانیتور کامپیوتر می نشیند و زیر فرش های خانه جمع می شود، که در خانه تکانی های آخر سال همیشه شاهد آن هستیم.

House dust mite اینجا تصویری از این موجود را که توسط یک میکروسکوپ الکترونی گرفته شده است را می بینید.

اما آیا می دانستید که گرد و غباری که شاید همین الان دارید می بینید در حالت میکروسکوپی چه شکلی است؟ هزاران کرم داخل گرد و غبار نشسته روی وسایل خانه ما زندگی می کنند. هنگامی که می شنوید 10 هزار کرم گرد و غبار در تختخواب شما زندگی می کنند چه واکنشی نشان میدهید؟

این موجود که به سختی با چشم غیر مسلح دیده می شود “کرم گرد و غبار “( کنه گرد و غبار) نام دارد و 0.25-0.3 میلی متر طول دارد، آنها 8 پا دارند و در سن لاروی 6 پا دارند. این موجودات همچنین آسم و واکنش‌های آلرژیک دیگر را به دلیل مدفوعشان که تقریبا به اندازه همان یک دانه گرده بوده، تحریک می‌کنند. این ضایعات روزانه چندین بار در هنگام جارو کشیدن یا نشستن بر روی یک نیمکت و یا خوابیدن در تختخواب در هوا منتشر می‌شوند. آن روز فرا می رسد که در یک سیاره بیگانه نیز چنین موجودات میکروسکوپی و  زنده ای بیابیم و به قصه تنهاییمان در کیهان پایان دهیم.

Read More : House dust mite , telegraph

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

4 دیدگاه

  1. ببینید ! مطلب خیلی واضحه ! اگه عضوی از بدن ما کم بشه آیا ما یه شخصیت دیگه ای میشیم ؟! آیا (( وجودمون )) تغییر میکنه ؟! پس در نتیجه ما اساسا یه موجود ارگانیک (زیستی ) و بیولوژیک ( طبیعی ) نیستیم و این که فکر میکنیم هستیم یعنی دچار شرطی شدگی ذهنی شدیم . یعنی در طول زندگیمون فکر اغلب مردم جامعه این بوده که ما موجودات ارگانیک هستیم و از خاک به وجود اومدیم ماهم این طوری فکر میکنیم . این یعنی شرطی شدگی ذهنی . در صورتی که بدن ما تشکیل شده از میلیاردها میلیارد اتم که تک تک این اتم ها حامل (( بارالکتریکی )) با پلاریته مثبت و منفی هستن ودر نتیجه حامل انرژی الکتریکی هم هستن که این (( حس وجود )) و (( بودن )) که در ما وجود داره ناشی از همین انرژی الکتریکی اتمها هست . یعنی وقتی ما بلند میشیم و میشینیم خود اتمها (( واسطه )) هستن و نقش فرعی رو ایفا میکنن و این انرژی اتم ها هست که نقش اصلی رو بازی میکنه و باعث میشه ما بلند بشیم و بعد بشینیم . پس تا این جای قضیه ما اساسا و در منشا وجودمون انرژی هستیم ونه اتم و ماده . از طرفی ما چه به صورت اتم و چه حالت اصلی تر و ریشه ای تر اون یعنی انرژی داریم تو جهان سه بعدی زندگی میکنیم وجهان قبل از این جهان سه بعدی جهان دوبعدی یا همون جهان تصویر یا اشکال هندسی هست وبه نوعی میشه گفت (( طرح ونقشه )) این جهان سه بعدی در جهان دوبعدی (( ریخته شده )) و وجود داره و تنها راه دستیابی به جهان دوبعدی (( تفکر و اندیشه )) هست که شاهد این قضیه هم تمام اختراعات علمی و فنی بشر ( و نه اکتشافات ) هست که فکر اون تماما نشات گرفته از جهان دوبعدی هست . پس تا اینجا منشا و طرح و نقشه بدن ما برمیگرده به جهان دوبعدی . جهان دوبعدی هم خودش تشکیل شده از جهان تک بعدی یا ریاضی و عدد که تمام(( محاسبات )) و (( اکتشافات )) و نه اختراعات ( اختراعات که نشات گرفته از تصور هست مربوط به جهان دوبعدیه ) مربوط به جهان تک بعدیه . اصل و سر منشا همه این جهان ها هم برمیگرده به جهان صفر بعدی یا (( هیچ )) که نه طول داره نه عرض و نه ارتفاع و نه قابل تصور هست و نه قابل بیان و توضیح و همون طور که از اسمش پیداست راجع به (( هیچ )) هیچ چیز نمیشه گفت . پس باز هم میبینیم که اصل وجود ما برمیگرده به جهان (( هیچ )) یا همون خدا .

    1. تا جایی که من میدونم به خدا میگن بینهایت بعد نه هیچ. ولی بقیه حرفاتون درسته. همونطور که خط توی صفحه(جهان یک بعدی تو دو بعدی) و صفحه توی حجم(جهان دو بعدی توی سه بعدی ) وجود داره پس ماهم میتونیم از طریق همین شامل بعد بالاتر بودن از خدا باشیم.

  2. پس این نشون میده (( اصل وجود )) ما بیولوژیک و ارگانیک ( زیستی و نشات گرفته از خاک ) نیست چون اگه بود بعد از چند سال زندگی توسط این موجودات کوچولو موچولو بلعیده شده بودیم و تو معده این ریزه میزه ها تجزیه شده بودیم ! . بلکه از الکتریسیته و قبل از اون هم از انرژی الکتریکی ( که یک تک اتم حامل انرژی هستش ) هست وخوب باقی قضایا … که به جهان قبل از بیگ بنگ ( دوبعدی ) و قبل از اون ( یک بعدی ) و قبل از اون ( صفربعدی ) برمیگرده . لطفا منصفانه و بدون شرطی شدگی های ذهنی و بدون خشم و ناراحتی و بر پایه واقعیت مثبت و منفی بدید ! . مرسی ! .