ژن بیگانگان ِ هوشمند فضایی

بیگ بنگ: کیهان، با داشتن سن ۱۳٫۸ میلیارد ساله می تواند مکان خطرناکی برای پرورش گونه هایی از موجودات هوشمند باشد. اینکه در جریان حداقل ۱۳ میلیارد سال حیات هوشمند به چه پدیده ای می تواند تبدیل شود موضوع کاملا علمی قابل ِ بحثی است. به صورت نمونه تصور کنید ۱۱ میلیارد سال قبل از امروز موجوداتی هوشمندی درست همانند ما در گوشه ای از کیهان مشغول تماشا کردن تلویزیون و رانندگی بوده اند، حالا تکنولوژی و علم، چه بلایی بر سر آنها آورده است؟ جواب به این سوال هم می تواند شگفت انگیز و ترسناک باشد. اما در این مقاله تمرکز ما بیشتر روی چگونگی پرورش ژن موجوداتی است که احتمالا عمر چند میلیون ساله در پیشرفت علم دارند.

EGG_2565177bبه گزارش بیگ بنگ،  ژن، ساختمانی دارد که حتی امروز با تکنولوژی چندین ساله ما قابل مهندسی است. به این معنی که دانشمندان قادرند با تمرکز روی ژن ساختمان آن را یا به نفع ما و یا به ضرر ما تغییر دهند. حتی گزارشات مختلفی وجود دارد که دانشمندان ارتش برخی کشورها، از ژن حیوانات بعنوان عامل بیماری زا کمک گرفته اند. کین البیک، دانشمند روسی که در سال ۱۹۹۲ به آمریکا سفر کرد در کتابش با عنوان بیماری زایی اشاره می کند که ارتش روسیه طی تحقیقات علمی اش قادر بوده با مهندسی ژن بر روی حیوانات، موجوداتی کاملا متضاد با جغرافیای زمینی و کاملا نو خلق کند.

اگر دانشمندان در زمین به صورت نسبی قادر به مهندسی ساختمان ژن هستند، بنابراین نسل هوشمندی که در علم از ما ۵۰۰ سال جلوتر است، می تواند از این موضوع به نفع خود استفاده و به موجودیتی کاملا متفاوتی دست یابد. شاید آنها بچه های خود را به صورت روزانه به مدرسه نفرستند، چون آنها ژنی به اطفال شان منتقل می کنند که به صورت حیرت انگیزی خود آموز می شوند و از همان سنین خردسالی آمادگی لازم برای آزمایشات پیچیده علمی را دارند. همچنین بیگانه ها می توانند ژنی تولید کرده باشند که در شرایط خیلی غیر عادی و نامحسوس به زنده بودن خود ادامه دهند، و یا اصلا خود را به صورت حرفه ای و زودرس با محیط جدید وقف دهند؛ روند طبیعی که در زمین هزاران سال طول کشیده، می تواند با مهندسی ژن در کمتر از چند ساعت انجام شود.

آیا به این نوع ژن مهندسی شده پیچیده بیگانه می توانیم بگویم ژن هوشمند؟ بله. به صورت نسبی می توان اینگونه تعریف کرد که ژنی که قادر به پیرایش و ذخیره سازی اطلاعاتی است که به جای جدیدی نقل مکان کرده و در بخش هوشمندش باید گفت ژنی است که با ویرایش کدهای پیچیده قادر به تحلیل اطلاعات فیزیکی است و می تواند پس از تحلیل اطلاعات ساختمان خود را با شرایط جدید تطبیق دهد. اگر دقیق تر به این موضوع بپردازیم باید بگویم بدن خود را تصویر کنید، بعد به خود تلقین کنید که نمونه ای از این نوع ژن هوشمند در بدن شما وارد می شود، این ژن جدید در بدن شما نمی میرد، بلکه با نوع ساختمان ژن بدن شما خود را آشنا کرده و بعد راهی برای پرورش و سپس هماهنگی با ژن شما را پیدا می کند.

a21در اینجا اتفاق جالبی می افتد، این ژن تازه وارد بعد از هماهنگی با ساختمان ژنی بدن شما، شروع به تغییر الگوی ژن بدن شما به نفع خودش می کند. شروع به فرستادن خاصیت ساختمانی خود به ژن های اطراف می کند و بعد از چند ساعت نیمی از بدن شما تبدیل به ساختمان ژنی میشود که مربوط به شما نیست. اما شما کاملا متوجه این تغییر و پدیده نمی شوید، چون این ژن به حدی هوشمند است که ساختمان خارجی بدن شما را تغییر نمی دهد، فقط اطلاعات ذخیره در ژن را به نفع خودش تغییر می دهد. اما وقتی این ژن تمام بدن شما را تسخیر کرد، آنگاه شما دیگر می توانید یک بیگانه باشید با نوع ژن کاملا متفاوت ولی با ساختمان انسانی اما طرز برخورد بیگانه ای که با محیط ما به طور کامل سازگار به نظر می رسد.

حالا احتمالا برای ما یک ایده برای درک این موضوع پیدا شده که ژن هوشمند می تواند قوی تر و خطرناک تر از چیزی باشد که ما بتوانیم آن را کنترل کنیم، و ادعای اینکه ژنی خلق شده که از کنترل خارج شده هم عاقلانه به نظر می رسد. اما خالقان این نوع ژن هوشمند کاملا قادر به کنترل آن هستند، این نوع ژن برای آنها ساخته شده است، اما وارد شدن نمونه ای از این ژن در زمین می تواند عواقب جبران ناپذیری برای تمام گونه های حیات از جمله انسانها داشته باشد. این نوع پیشرفت ژنتیکی می تواند توسط موجودات بیگانه ی هوشمندی طراحی شده باشد که فقط در حدود ۵۰۰ سال در علم از ما جلوتر هستند؛ تصور ژن بیگانگان هوشمند ِ فضایی که چند هزار سال از ما جلوتر هستند و یا حتی عمر پیشرفت آنها در علم ژنتیک به ۱ میلیون سال می رسد بسیار سخت و غیر قابل تصویر میباشد.

1 su0OmH-y5HBtYP-SMSnZPQآنها احتمالا به پدیده ی عجیبی تبدیل شده اند، یک نو حیات که در سخت ترین شرایط هم به زندگی خود ادامه می دهند و قادرند با هر نوع نابودسازی دوباره خود را بازسازی کنند، یا حتی خود را تبدیل به اطلاعات کرده و دوباره در فرمی جدید به حیاتشان ادامه دهند. آنها می تواند توسط بدن خود به فضا سیگنال ارسال کنند و با موجودات هوشمندی مثل خود ارتباط برقرار کنند. آنها احتمالا درگیر سفرهای کیهانی اند و یا در حال ساخت و ساز و مهندسی پروژه های بزرگی اند که بخاطر سوخت اش تاکنون هزاران و یا میلیون ها ستاره را مصرف کرده اند و یا از انرژی های فوق تصور ما برای پیشبرد خود استفاده می کنند.

اگر کمی بیشتر در مورد موجودات هوشمندی که عمر پیشرفت آنها به چندین میلیارد سال می رسد فکر کنیم، باید گفت هرگونه تعریفی از این نوع پیشرفت می تواند دیوانگی باشد، چون آنها اصلا ژن ندارند، بلکه خودشان کسانی اند که در تلاش برای خلق ِ یک کیهان جدید هستند! می توانیم آنان را خدایان صدا بزنیم، چون احتمالا تاکنون در بیش از چند هزار کیهان دیگر برای تحقیقات و مطالعه رفته اند. این نوع نسل هرگز با ما تماس نخواهد گرفت، چون نه وقت برای صحبت کردن با ما را دارد و نه هیچ علاقه ای به نوع حیاتی که هستیم. همانطوری که ذکر شد، آنها احتمالا در تلاش برای خلق یک کیهان جدید هستند و یا اینکه، چطور می توانند خود فضا- زمان جدیدی را خلق کنند. بنابراین، ادعای اینکه کیهان جای خطرناکی است معقول به نظر می رسد، چون درک بعضی پدیده ها مانند پیشرفت حیات هوشمند و دسترسی آنها به رازهای پنهان کیهان گاهی غیر ممکن و غیر قابل درک به نظر می شد!

نویسنده : حکیم باور / سایت علمی بیگ بنگ

منابع بیشتر: sciencedaily.com , telegraph

 Ken Alibek – biohazard

image_pdfimage_print
(42 نفر , میانگین : 4٫67 از 5)
لینک کوتاه مقاله : http://bigbangpage.com/?p=42366
تحریریه‌ی بیگ بنگ

تحریریه‌ی بیگ بنگ

وب سایت بیگ بنگ یک سایت علمی، تحقیقاتی میباشد که توسط تعدادی از علاقمندان به علم و دانش اداره می شود. این سایت از اواخر سال 1390 تاکنون به فعالیت خود در این حوزه ادامه داده است.

شما ممکن است این را هم بپسندید

۱۷ پاسخ‌ها

 1. Pejman گفت:

  قابل توجه و جالب بود ممنون

 2. علی گفت:

  بسیار جالب مرسی

 3. hadi.h.e گفت:

  مطلب بسیار زیبا و قابل تاملی بود
  وجود حیات فرازمینی و بین کیهانی از مدت ها پیش وجود داشته و دستمایه ساخت خیلی از فیلم ها و داستانهای معروف بوده و هست
  واقعا با تمام توانایی هایی که انسان داره و بطور تدریجی بدست آورده باز هم بی نهایت عاجز و ناتوان هست ….

 4. Ahmad Danish گفت:

  به نظر میرسد کیهان جای است که در آن هر چیزی ، هرشکلی و در هر مقیاسی امکان پزیر است. واقعاً جالب است و با شکوه
  گاهی آدم به خود میبالد که اینها را میداند و وقتی به آن خواهد رسید و در چنین جهان زیست دارد و گاهی هم آدم سخت محو و غرق در این پیجیدگی هستی میشود.
  هرچه باشد من عاشق این کیهان و پیچیدگی های اش هستم. ممنون از وبسایت خوب تان.

 5. me.fire گفت:

  باسلام
  داستان علمی-تخیلی زیبایی بود و ذهنی قدرتمند میتواند خالق چنین تفکراتی باشد اما از آنجایی که شناختی از کل عالم و فراسوی جهان نداریم، تصور خدایان(که بهتر است هوشمندان نامیده شوند و خدا به خالق کل عالم اتلاق میشود) و اینکه تکنولوژی چند میلیارد ساله چقدر میتواند پیشرفته وخطرناک باشد همه و همه از جهل ما ناشی میشوند. مثال این تفکر درابعاد زمین مثل کسی است که به شهری باستانی برود و شب در گوشه و کنار شهر درتاربکی تصور کند که ممکن است چندمتر جلوتر گرگ، ببر، سگ، قاتل زنجیره ای، دزدکودک و… وجود داشته باشد، پس تا زمانی که هوا روشن نشود تمامی تخیلات ما محتمل هستند!!

 6. Amon گفت:

  سلام
  پا فراتر گذاشتن از خط قرمزها خوبه چون ذهن و دید رو باز میکنه برای خلاقیت و آفرینش های جدید.

  واقعن با بعضی مطالبتون خوب ذهن ها فراتر از واقعیت اطرافمون میبرین.
  دمتون گرم با این ساتتون

 7. omid گفت:

  فوق العاده بود. به نظر من نظریه غریبگان باستان تا حد زیادی صحت داره

 8. ahmad گفت:

  عذر می خواهم ولی مزخرف بود

  • رامین رحیمی گفت:

   کجایش مزخرف بود، فکر کنم از درک شما خیلی بالا بوده چون هرچی را که ندانید آن به مزخرف میشود، اول معلومات خود را اندکی بالا ببرید و قضاوت کنید با پوزش

 9. Mahdi Nobakht گفت:

  عالی بود….
  ممنون

 10. MiM گفت:

  خیلی زیبا و خیال انگیز بود .

 11. احسان گفت:

  عجایب و شگفتیهای هستی را لازم نیست در میلیاردها سال نوری فراتر از خود جستجو کنیم بلکه اگر انسان نگاهی به درون خود بیاندازد و بخواهد لحظه ای به پیچیدگی سیستم جسمانی خود نظر کند شاید به این نتیجه برسد که خود او هم یک محصول است . ادراک انسان و شناخت انسان از خودش در حد یک توهم است و واقعا با همه پیشرفت علم انسان هنوز شناخت درستی از خود ندارد و نمی داند که این هوشمندی و پیچیدگی خود از کجا آمده است. منشاء خود آگاهی انسان از کجاست و چرا موجودی که حتی کمترین اطلاعات را نسبت به صرف کالبد مادی متشکل از اندامها و احشاء داخلی خود ندارد با وجود ابتدائی بودن این بعد ازوجود چند بعدی انسان باز خود را مالک خود می داند . چه چیزی باعث می شود من تصور کنم خودم هستم از کجا معلوم که این خود آگاهی ما و تصور ملکیت ما بر چنین سیستم پیچیده ای خود حاصل تلقینی از سوی موجودات هوشمند خالق ما نباشد چرا که من خود را مالک چیزی می دانم که کمترین اطلاعی از ماهیت آن ندارم پس من خودم نیستم و در واقع یک محصول برنامه ریزی شده و طراحی شده ام واکنون فقط می دانم که از شدت سرگیجه ناشی از تصور این پیچیدگی بر خود میپیچم وقتی میبینم که من این موجود مدعی هوشمندی هوشش تنها در مرزهای بسیار کوچک و محدود قدرت مانور دارد و در حیطه های بسیاری دچار ارورهای مرگبار و مهلک میشود چون نمیتواند حقیقت را تفسیر کند (درک کردن پیشکش) . به هر صورت اینگونه تفکرات و اندیشه های دهشتناک انسان را به وحشت فرو میبلعد.

 12. رامین رحیمی گفت:

  بهترین پژوهش که تا حالا دیدم، ممنون آقای باور کاری بسیار عالی بود.

 13. عبدالرضا علي پور گفت:

  هر چی که هستیم ژن خیلی عقب مونده ای داریم یکی از دلایلش هم اینه که مثلا منظومه ای که توی کیهان هفت میلیارد
  سال عمر کرده و شش میلیارد سال پیش از بین رفته رو تا یک میلیارد سال بهش نگاه میکنیم و از دیدنمون لذت میبریم

 14. سلام گفت:

  سلام مطلب زیبایی بود …
  اما جدا ترسناکه…

 15. mehdi گفت:

  تکامل انسان هم احتمالاً توسط نوعی ویروس هوشمند هدایت شده که گونه ای از میمون را در مسیر فرگشت سریع قرار داد .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *