یک معلم، الهام‌ بخش ِ استیون هاوکینگ

بیگ بنگ: استیون هاوکینگ به تازگی توضیح داده است که چگونه یکی از معلمانش چشم‌های او را به واسطه ریاضیات به سوی عالم هستی باز کرده است؛ در حالی که بقیه معلمان از آموزش وی خسته و دلسرد شده بودند.

پروفسور استیون هاوکینگ، فیزیکدان نظری

پروفسور استیون هاوکینگ، فیزیکدان نظری

به گزارش دیلی‌میل به نقل از سرویس فناوری آنا، هاوکینگ می‌گوید که «دیکران تهتا» معلمی بود که به او کمک کرد نخستین کامپیوترش را زمانی که فقط یک دانش‌آموز در مدرسه سنت‌آلبانز در هرات‌فوردشایر بود، بسازد. این فیزیکدان نظری خودش را یک دانش‌آموز تنبل با دست‌خط بسیار بد تعریف می‌کند که به یک‌باره با آشنایی با معلم ریاضیاتش زندگی‌اش از این رو به آن رو می‌شود و از همان موقع، زمینه آن فراهم می‌شود که وی نهایتا پروفسورای ریاضیاتش را از دانشگاه کمبریج بگیرد.

عکس استیون هاوکینگ وقتی به مدرسه می‌رفت

عکس استیون هاوکینگ وقتی به مدرسه می‌رفت

استیون در مراسم اهدای جوایز به معلمان جهانی «بنیاد وارکی» گفت: «همه چیز از زمان آشنایی با معلم ریاضی‌ام شروع شد… عشق به موسیقی… عشق به تاریخ و بیشتر از بچه‌های دیگر عشق به علوم در من پایه‌گذاری شد.»

عکس "دیکران تهتا" معلم هاوکینگ(راست)، کودکی استیون هاوکینگ(چپ)

عکس “دیکران تهتا” معلم هاوکینگ(راست)، کودکی استیون هاوکینگ(چپ)

وی افزود: «در مدرسه من اصلا دانش‌آموزی خوبی نبودم. خیلی تنبل بودم و دست‌خطم خیلی بد بود و بسیاری از معلم‌ها از دستم خسته شده بودند. در این شرایط بود که یک معلم الهام‌بخش وارد زندگی‌ام شد». وی عنوان کرد: «کلاس وی بسیار هیجان‌انگیز بود و در مورد خیلی مسائل با هم بحث می‌کردیم. به لطف اوست که من توانستم تا مقطع پروفسورای ریاضی در کمبریج پیش بروم و بعد از آن زندگی‌ام را صرف رمزگشایی از اسرار عالم هستی کردم.»

سایت علمی بیگ بنگ / منبع: dailymail.co.uk

(21 نفر , میانگین : 4٫86 از 5)
لینک کوتاه مقاله : http://bigbangpage.com/?p=46406
تحریریه‌ی بیگ بنگ

تحریریه‌ی بیگ بنگ

وب سایت بیگ بنگ یک سایت علمی، تحقیقاتی میباشد که توسط تعدادی از علاقمندان به علم و دانش اداره می شود. این سایت از اواخر سال 1390 تاکنون به فعالیت خود در این حوزه ادامه داده است.

شما ممکن است این را هم بپسندید

۳ پاسخ‌ها

  1. احسان گفت:

    یه جا خوندم دست خط بد به خاطر سریع فکر کردنه

  2. مصطفی گفت:

    ممنون از مطالب عالیتون

  3. مرادی گفت:

    مرسی از سایت جذابتون.موفق باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *