خورشید گرفتگی سال ۲۰۱۷ کجا قابل رویت است؟

بیگ بنگ: در هنگام خورشید گرفتگی سال ۲۰۱۷ کجای زمین هستید؟ امریکا ! در ۲۱ آگوست ۲۰۱۷ برابر ۳۰ مرداد ۹۶، سایۀ ماه برای اولین بار بعد از سال ۱۹۷۹ از قارۀ آمریکا عبور خواهد کرد. مسیرِ پیش بینی شده – اطلاعات نجومی مدرن – در این ویدیوی ناسا نمایش داده شده است.

بیشتر مردم آمریکا یک روز رانندگی می کنند تا به مسیر خورشید گرفتگی (کسوف) برسند، در حالی که بقیۀ ساکنان آمریکای شمالی بخشی از کسوف را نظاره می کنند. در مسیر کلی، ماه در آسمان های روشن سد راه خورشید می شود و آن را به مدت ۲ دقیقه و ۴۰ ثانیه به طرز وحشتناکی تاریک می کند. اگر قصد دارید در یک مهمانی کسوف شرکت کنید، لطفأ با انجمن نجوم آماتور محلی، مرکز علوم، پارک یا دانشگاه تماس حاصل فرمایید تا در جریان آن قرار گیرید.

بعضی از دنبال کنندگانِ کسوف به ته دنیا سفر کرده اند تا کسوف کامل خورشید را نظاره کنند و در طول مسیر داستان های ماجراجویانۀ جالبی را ثبت کرده اند. از ایران این خورشید گرفتگی جذاب قابل مشاهده نیست.

سایت علمی بیگ بنگ / منبع: apod

(11 نفر , میانگین : 4٫55 از 5)
لینک کوتاه مقاله : http://bigbangpage.com/?p=67369
سحر الله وردی

سحر الله وردی

کارشناس مترجمی زبان انگلیسی و کارشناس ارشد آموزش زبان انگلیسی. علاقمند به علوم مختلف از جمله نجوم، کیهان شناسی و فیزیک می باشد و به عنوان نویسنده و مترجم متون تخصصی در وب سایت بیگ بنگ فعالیت می کند.

شما ممکن است این را هم بپسندید

۳ پاسخ‌ها

  1. شهرام گفت:

    چون به صورت کامل وسط روز اتفاق میفته ، و همه جا عین شب تاریک میشه و این قطعا دلهره آوره ! ، بشر چقد ضعیفه !!

  2. حسین گفت:

    یادش بخیر تابستون سال ۱۳۷۸ همچین خورشید گرفتگی کاملی توی ایران هم رویت شد.توی خیابون بودیم که اسمون کاملا تاریک شد .یادش بخیر.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.