بیگ بنگ: کتاب حاضر، ارائه‌دهنده تصویری از جهان است که نویسنده تا به امروز قادر به درک آن بوده است. در واقع، این کتاب پاسخ وی به دوستی است که در یک‌شب طولانی نیمه تابستان، همچنان که در طول ساحل قدم می‌زد، از او پرسید: «ماهیت حقیقی اشیاء چیست»

haghighat an chizi nist copyنام اصلی: Reality Is Not What It Seems: The Journey to Quantum Gravity
حقیت آن چیزی نیست که به نظر می‌رسد
نوشته: کارلو روولی
ترجمه: آوین تهمتن
ناشر: سبزان
موضوع: کیهان‌شناسی
چاپ اول: 1398
تعداد صفحه: 280

کارکو روولی نویسنده کتاب نوشته: من این کتاب را برای توصیف عجایب سفر پرماجرا در کیهان نوشته‌ام. مخاطب این کتاب کسی است که در مورد فیزیک امروز اطلاعات چندانی ندارد، اما کنجکاو است که آنچه را تا امروز می دانیم درک کند. اما هدف من از نوشتن این کتاب به نمایش گذاشتن زیبایی نفس گیر چشم اندازی است که امروزه از حقیقت داریم. همچنین این کتاب را برای همکارانم، دانش پژوهانی که در سراسر جهان پراکنده شده‌اند و همچنین برای زنان و مردان جوانی که به علم علاقمند هستند و مشتاقانه در این سفر ماجراجویانه گام بر میدارند، نوشته‌ام.

تلاش من بر این بوده است که چشم‌انداز کلی ساختار دنیای فیزیکی را که توسط چراغ های دوگانه نسبیت و فیزیک کوانتومی روشن شده استف نشان بدهم و چگونگی ترکیب آنها را به نمایش بگذارم. این کتاب انتزاعی نیست، بلکه کتابی است که علم را به زبان ساده توضیح می‌دهد. علم از آزمایش‌ها، فرضیه‌ها، معادلات، محاسبات و بحث های طولانی تشکیل شده است. اما اینها تنها ابزارهای هستند که نقشی همانند ابزار موسیقی را ایفا می کنند. در نهایت، آنچه در موسیقی مهم است خود موسیقی است و آنچه در علم مهم است درک جهانی است که علم فراهم می کند. برای درک این موضوع که زمین به دور خورشید می چرخد، نیازی نیست که محاسبات پیچیده‌ی کوپرنیک را دنبال کنید.

همیچنین، برای درک اینکه تمام موجودات زنده دارای نیاکان مشترک هستند، نیازی نیست که به فهم استدلال های پیچیده‌ی موجود در کتاب داروین بپردازیم. علم خوانش جهان از نقطه نظری است که همواره در حال تغییر و گسترش است. این کتاب ارائه دهنده‌ی تصویری از جهان است که من تا به امروز قادر به درک آن بوده‌ام. در واقع کتاب حاضر، پاسخ من به دوستی است که در یک شب طولانی نیمه تابستان، همچنان که در طول ساحل قدم می زدیم، از من پرسید: « ماهیت حقیقت اشیاء چیست؟»

فهرست کوتاه مطالب:

بخش اول: ریشه‌ها

فصل اول: بذرها
فصل دوم: کلاسیک

بخش دوم: سرآغاز انقلاب

فصل سوم: آلبرت
فصل چهارم: کوانتا

بخش سوم: فضای کوانتومی و زمان رابطه‌ای

فصل پنجم: فضا-زمان کوانتومی است
فصل ششم: کوانتوم فضا
فصل هفتم: زمان وجود ندارد!

بخش چهارم: فراتر از فضا و زمان

فصل هشتم: فراتر از مهبانگ
فصل نهم: تاییدیه های تجربی؟
فصل دهم: سیاهچاله های کوانتومی
فصل یازدهم: پایان بی نهایت
فصل دوازدهم: اطلاعات
فصل سیزدهم: رازها

خرید کتاب از اینجا

سایت علمی بیگ بنگ: bigbangpage.com

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

2 دیدگاه