بیگ بنگ: کتاب “رقص جهان” به بررسی جستجوی انسان برای درک ریشه های آغازین خود و جایگاه او در این جهان سترگ و رازآلود می پردازد.

مارسلو گلیسر
مارسلو گلیسر
رقص جهان: از اسطوره های آفرینش تا انفجار بزرگ
نام اصلی: The Dancing Universe: From Creation Myths to the Big Bang
نوشته‌ی : مارسلو گلیسر
ترجمه: علی بازیاری شورابی
ناشر: سبزان
موضوع: تاریخ، کیهان شناسی
چاپ اول: ۱۳۹۴
تعداد صفحه: 416
قیمت : 23000 تومان

از ابتدای پیدایش تاریخ بشر همواره این پرسش اساسی را مطرح کرده است که آغاز هستی چگونه بوده است. تا آنجایی که ما میدانیم هر فرهنگ و تمدنی اعم از گذشته و حال این پرسش را در خاطر داشته و به آن پاسخ خاص خود را داده است.

این پرسش که چرا به جای “نیستی”،”هستی” وجود دارد پرسشی است که از اسطوره های آفرینش تمدن های پیش از علم گرفته تا  نظریه های مدرن مربوط به کیهان شناسی، همواره اسطوره سازان دانشمندان و مذهبیان و فیلسوفان را وسوسه نموده و آنها را آرام نگذاشته است. در این کتاب ما ضمن این که برای گشودن این راز بزرگ به عقب بر میگردیم و پا جای پای گذشتگان میگذاریم حیرت خود را نیز در مواجهه با پاسخ هایی که تخیل بشر به معمای آفرینش داده است دو چندان میکنیم.

استعاره های زیبا و سمبل گرایی غنی که نشان دهنده جهان شمول بودن افکار بشر است، مرزهای بین علم و مذب را در می نوردند و آنها را به همی پیوند میزنند با این حال این جهان شمولی خود، نشان دهنده برخی محدودیت های تخیل بشری است. در این کتاب سعی میشود تا بیشتر قوه تخیل خواننده کمک گرفته شود. همانطور که برای لذت بردن از یک سمفونی نیازی نیست تا شنونده یک پارتینور (score) موسیقی را بخواند در اینجا نیز نیازی به تسلط خواننده بر فرمول های پیچیده فیزیک نیست. امیدوارم این کتاب، برگردان خوبی از زبان طبیعت بوده و اعتبار آن چنان باشد که شما را هم در لذتی سهیم کند.

135850

فهرست کتاب:

فصل اول : اسطوره های آفرینش

فصل دوم : یونانی ها

فصل سوم : عصر بیداری

فصل چهارم : پاراسای دگر اندیش

فصل پنجم : پیروزی عقل

فصل ششم : جهان ساختاری

فصل هفتم : سرعت های بالا

فصل هشتم : در باب ذرات

فصل نهم : مدل سازی از جهان

فصل دهم : آغازها

برای خرید کتاب اینجا کلیک نمایید

وب سایت علمی بیگ بنگ: bigbangpage.com 

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.