ابرهای شوریده بر فراز نیوزیلند

بیگ بنگ: اینها چه نوع ابرهایی هستند؟ علت تشکیل آنها هنوز مشخص نیست، اما چنین ساختارهای جوی غیرعادی و وحشت‌آوری به نظر عذاب هواشناسی نیستند.

asperatus priesterابر آسپریتاس یا شوریده می تواند ظاهر حیرت‌آور و غیرعادی داشته باشد که آنچنان مطالعه نشده است. درحالیکه بیشتر ابرهای کم ارتفاع انتهای مسطحی دارند، این نوع ابر به نظر یک ساختار عمودی برجسته در زیرشان دارند. بنابراین گمان می رود که ابرهای شوریده به ابرهای عدسی شکل که در نزدیکی کوه‌‌ها یا ابرهای ماموتوس که با طوفان همراند یا شاید باد فوئن – نوعی باد نزولی خشک که در کوهستان می وزد – مربوط باشند. چنین بادی کمان کانتربری نامیده می شود که به سمت ساحل شرقی جزیرۀ جنوبی نیوزیلند می وزد. این عکس برجسته که در سال ۲۰۰۵ از بالای چشمه هانمر در کانتربری نیوزیلند گرفته شده جزئیات دقیقی را نشان می دهد زیرا نور خورشید ابرهای موج‌دار را از نمای جانبی نشان می دهد.

سایت علمی بیگ بنگ / منبع: apod

(8 نفر , میانگین : 5٫00 از 5)
لینک کوتاه مقاله : https://bigbangpage.com/?p=78227
سحر الله وردی

سحر الله وردی

کارشناس مترجمی زبان انگلیسی و کارشناس ارشد آموزش زبان انگلیسی. علاقمند به علوم مختلف از جمله نجوم، کیهان شناسی و فیزیک می باشد و به عنوان نویسنده و مترجم متون تخصصی در وب سایت بیگ بنگ فعالیت می کند.

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.