اولین پرتاب موشک به فضا

بیگ بنگ: در سال ۱۹۵۰ با پرتاب ِ اولین موشک فضایی بنام “بامپر وی-۲” از پایگاه کیپ کاناورال- فلوریدا فصل جدیدی از پروازهای فضایی آغاز شد. در این عکس برجسته، بامپر وی-۲ نشان داده شده که یک برنامۀ موشکی دو مرحله‌ای بودو از جایگذاری یک راکت WAC Corporal بر بالای یک موشک وی-۲ تشکیل شده بود.

bumper nasaمرحله بالایی موشک به ارتفاع‌ تقریبا ۴۰۰ کیلومتر دسترسی داشت که حتی بالاتر از ایستگاه فضایی بین‌المللی است. بامپر وی-۲ که تحت دستورالعمل شرکت جنرال الکتریک پرتاب شد در ابتدا برای آزمایش سیستم‌های موشکی و تحقیق جو فوقانی بکار رفت. موشک‌های بامپر وی-۲ محموله‌های کوچکی را حمل می کردند که توسط آنها می توانستند خصوصیاتی مثل جو هوا و اثرات پرتوهای کیهانی را اندازه‌گیری کنند. هفت سال بعد، شوروی سابق اسپوتنیک ۱ و اسپوتنیک ۲ اولین ماهواره‌های ارسال شده در مدار زمین را پرتاب کرد. در سال ۱۹۵۸، یعنی ۶۰ سال پیش در چنین روزی، ایالات متحده آمریکا ناسا را تاسیس کرد.

سایت علمی بیگ بنگ / منبع: apod

(4 نفر , میانگین : 5٫00 از 5)
لینک کوتاه مقاله : https://bigbangpage.com/?p=79075
سحر الله وردی

سحر الله وردی

کارشناس مترجمی زبان انگلیسی و کارشناس ارشد آموزش زبان انگلیسی. علاقمند به علوم مختلف از جمله نجوم، کیهان شناسی و فیزیک می باشد و به عنوان نویسنده و مترجم متون تخصصی در وب سایت بیگ بنگ فعالیت می کند.

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.