مهمانی که به ایستگاه فضایی رسید

بیگ بنگ: یک هفته پیش، سفینۀ مواد غذایی ماکیان منظرۀ خوش آیندی برای فضانوردان در ایستگاه فضایی بین المللی ایجاد کرد. سفینۀ فضایی ماکیانِ Orbital ATK سه روز پیش از کیپ کاناورال در فلوریدا پرتاب شد و به ایستگاه فضایی بین المللی رسید.

در تصویر مشاهده می کنید که خورشید در حال غروب است و ابرهای پایینِ سفینه را درخشان کرده است. سفینۀ فضایی رباتیکِ ماکیان در ابتدا با دوربین عکسبرداری شد و سپس مهندس پرواز توماس پسکه با استفاده از دوربین Canadarm2 در ایستگاه فضایی و فرماندۀ اکتشاف ۵۱ ناسا پگی ویتسون از آن عکس گرفتند. فرمانده ویتسون، متخصص شیمی آلی در حال حاضر یک رکورد آمریکایی جدید را برای بیشترین روزهای اقامت در فضا ثبت کرده است. سفینۀ ماکیان علاوه بر مواد ضروری، تجهیزاتی را برای بیش از ۲۰۰ آزمایش علمی با خود حمل کرده است؛ این آزمایشات بر روی پایگاهی به اندازۀ زمین فوتبال(ایستگاه فضایی بین المللی) که به دور زمین در حال چرخش است، انجام می شوند.

سایت علمی بیگ بنگ / منبع: apod

 

(14 نفر , میانگین : 4٫86 از 5)
لینک کوتاه مقاله : https://bigbangpage.com/?p=65815
سحر الله وردی

سحر الله وردی

کارشناس مترجمی زبان انگلیسی و کارشناس ارشد آموزش زبان انگلیسی. علاقمند به علوم مختلف از جمله نجوم، کیهان شناسی و فیزیک می باشد و به عنوان نویسنده و مترجم متون تخصصی در وب سایت بیگ بنگ فعالیت می کند.

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.