تپه ایسون بر روی مریخ

بیگ بنگ: چه چیزی این تپۀ غیرعادی را بر روی مریخ ساخته است؟ تاریخچه پیدایش آن به موضوع تحقیق تبدیل شده، اما شکل و ساختار دو سنگی اش (دارای دو نوع سنگ است) آن را به یکی از عجیب ترین تپه هایی تبدیل کرده که کاوشگر کنجکاوی تاکنون در نزدیکی آن حرکت کرده است.

تپه ایسون تقریبا ۵ متر ارتفاع و ۱۵ متر عرض دارد. تپه ایسون بر روی میدان بگنولد دون در شیب کوه شارپ در دهانه گیل بر روی مریخ واقع شده است. این پانورامای ۴۱ عکسی برجسته بصورت افقی فشرده شده تا کل تپه نشان داده شود. این عکس در دوم فوریه ۲۰۱۷ گرفته شده و هفتۀ گذشته منتشر شده است. از آنجایی که در حال حاضر از زاویۀ مداری زمین، سیاره مریخ در پشت خورشید در حرکت است، ناسا به زودی تا ۱ آگوست از ارسال پیام به مدارگردها و کاوشگرهای مریخی خودداری می کند، چون این حالت ِ مداری سیاره سرخ به دلیل قرارگیری خورشید بین زمین و مریخ مانع ِ ارتباط رادیویی موثر می شود.

سایت علمی بیگ بنگ / منبع: apod

(11 نفر , میانگین : 5٫00 از 5)
لینک کوتاه مقاله : https://bigbangpage.com/?p=68248
سحر الله وردی

سحر الله وردی

کارشناس مترجمی زبان انگلیسی و کارشناس ارشد آموزش زبان انگلیسی. علاقمند به علوم مختلف از جمله نجوم، کیهان شناسی و فیزیک می باشد و به عنوان نویسنده و مترجم متون تخصصی در وب سایت بیگ بنگ فعالیت می کند.

شما ممکن است این را هم بپسندید

۲ پاسخ‌ها

  1. سهیل گفت:

    درود و سپاس
    عکسی که گذاشته اید با عکس اصلی متفاوت است. عکس اصلی کشیده تر است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.