رویدادهای نجومی تابستان ۲۰۱۸

بیگ بنگ: امسال تابستان چه چیزهایی در آسمان شب می بینید؟ این گرافیک برجسته تعدادی از نقاط برجسته را برای نیمکرۀ شمالی زمین نشان می دهد. رویدادهای آسمان اوایل تابستان (شمالی) که در سمت چپ، بصورت یک ساعت در انتها دیده می شوند، درحالیکه رویدادهای اواخر تابستان در سمت راست جمع شده اند.

JuneAugust UGاشیاء نسبتأ نزدیک به زمین نشان داده شده اند و به شکل کارتون با یک تلسکوپ در انتهای مرکز دیده می شوند – اگرچه تقریبأ همه چیز بدون تلسکوپ قابل رویت است. صورفلکی همانطور که در هر فصلی دیده می شوند هر سال به همان شکل ظاهر می شوند و بارش‌های شهابی در تاریخ‌های یکسانی رخ می دهند. مثلأ، همانند سال گذشته، ستارگان مثلث تابستانی در بیشتر مدت فصل به شمایلی از شب هنگام تبدیل شده‌اند. درحالیکه بارش شهابی خوشه پروین در میانۀ آگوست به اوج می رسد که امری غیرعادی است. یکی از این نقاط برجسته مختص این آسمان شب، “مشتری” است که پس از غروب خورشید در ژوئن نمایان شد و ناهید در آسمان غروب در جولای و آگوست به روشنی می درخشد. زحل و مریخ باید در بیشتر شب‌های این فصل قابل رویت باشند، به این صورت که زحل در اواخر ژوئن در مسیر مخالف با خورشید قرار می گیرد و مریخ در اواخر جولای در جهت مخالف قرار دارد. در آخر؛ نیز ماه گرفتگی کامل در اواخر جولای قابل رویت است.

سایت علمی بیگ بنگ / منبع: apod

(6 نفر , میانگین : 4٫17 از 5)
لینک کوتاه مقاله : https://bigbangpage.com/?p=76937
سحر الله وردی

سحر الله وردی

کارشناس مترجمی زبان انگلیسی و کارشناس ارشد آموزش زبان انگلیسی. علاقمند به علوم مختلف از جمله نجوم، کیهان شناسی و فیزیک می باشد و به عنوان نویسنده و مترجم متون تخصصی در وب سایت بیگ بنگ فعالیت می کند.

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.