نمایی از آسمان پر ستاره

2
221

بیگ بنگ: چه چیزی اشعۀ غیرعادی نور سفید رنگی که به سمت مرکز در حال انبساط است را به وجود می آورد؟ گرد غباری که به دور خورشید در حال گردش است. در مواقع خاصی از سال، یک رشته گرد و غبار از داخل منظومۀ شمسی قبل از طلوع خورشید بالا می آید و نور منطقۀ البروج نامیده می شود. این گرد و غبار غالبا از دنباله دارهای کم نور از خانوادۀ مشتری ناشی شده و به آهستگی به دور خورشید پیچ می خورند.

در مقابل نور منطقۀ البروج در این تصویر، چشم انداز دیدنی منطقۀ «خم نعل اسب» رودخانه کلرادو نیز دیده می شود. همچنین یک آسمان خارق العاده از پشت نور منطقه البروج ظاهر شده که شامل ستارگان درخشان زیادی از جمله شباهنگ، چند خوشه ستارۀ آبی از جمله خوشه ستاره ای پروین و دسته ای از سحابی های قرمز از جمله حلقه بارنارد در کمربند جبار، میباشد. این کامپوزیت زیبا شامل 30 عکس است که در اوایل ماه جاری در تاریکی نسبتا مطلق، فقط 6 اینچ پایین تر از لبۀ یک صخره خطرناک گرفته شده است.

سایت علمی بیگ بنگ / منبع: apodارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

2 دیدگاه‌ها

  1. سلام شما همیشه مطالب تون خیلی کوتاهه لطفا سعی کنید کاملتر و با توضیحات بیشتری قرار بدین خانم الله وردی . همین مطلب میتونست با توضیحات دیگه ای در مورد این دنباله دارها و چند عکس دیگه کامل تر بشه .