نمایی از ستارگان خرس بزرگ

بیگ بنگ: اولین بار چه زمانی یاد گرفتید این گروه از ستارگان را شناسایی کنید؟ اگرچه این ستارگان برای افراد زیادی در سراسر دنیا شناخته شده هستند، اما فرهنگ های مختلف این نشان های ستاره مانند را به شمایل مختلف و رسوم اجدادی نسبت داده اند. این ستارگان که در آمریکا ملاقۀ بزرگ نامیده می شوند در واقع بخشی از یک صورت فلکی هستند که اتحادیۀ بین المللی ستاره شناسی در سال ۱۹۲۲ آن را خرس بزرگ نامگذاری کرد.

نام های شناخته شدۀ این ستارگان از چپ به راست به ترتیب عبارتند از: اتا خرس بزرگ، زتا خرس بزرگ، اپسیلون خرس بزرگ، دلتا خرس بزرگ، گاما خرس بزرگ، بتا خرس بزرگ و آلفا خرس بزرگ. البته، ستارگان در هر صورت فلکی از لحاظ فیزیکی با یکدیگر هیچ ارتباطی نخواهند داشت. اما جالب است که بیشتر ستارگان دب اکبر به نظر در یک مسیر در فضا در حال حرکتند؛ خاصیتی که ستارگان دیگر حتی در منطقه بزرگتری از آسمان از آن بهره برده اند. حرکت مشترک آنها نشان می دهد که آنها همگی به یک خوشۀ ستاره ای سست در نزدیکی تعلق دارند که تصور می شود تقریبا ۷۵ سال نوری با زمین فاصله دارد و تا ۳۰ سال نوری وسعت دارد. این خوشه بیشتر تحت عنوان “گروه متحرک دب اکبر” شناخته شده است. این عکس برجسته ستارگان شمایلی در بالای کوه هرم(Pyramid) در آلبرتای کانادا را به نمایش می گذارد.

سایت علمی بیگ بنگ / منبع: apod

(6 نفر , میانگین : 4٫50 از 5)
لینک کوتاه مقاله : https://bigbangpage.com/?p=71587
سحر الله وردی

سحر الله وردی

کارشناس مترجمی زبان انگلیسی و کارشناس ارشد آموزش زبان انگلیسی. علاقمند به علوم مختلف از جمله نجوم، کیهان شناسی و فیزیک می باشد و به عنوان نویسنده و مترجم متون تخصصی در وب سایت بیگ بنگ فعالیت می کند.

شما ممکن است این را هم بپسندید

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.