آیا ما در کیهان تنها هستیم + ویدئو

آیا ما در کیهان تنها هستیم، این پرسش از اساسی‌ترین پرسش‌های بشریت است. این ویدئو که زیرنویس فارسی دارد، از زمین آغاز می شود و در نهایت به دورترین شبکه های کهکشانی کیهان می رسد و موقعیت ما در عالم که برای خیلی از عزیزان جای سوال است را به زیبایی نشان می دهد و در ادامه استیون هاوکینگ در مورد وجود موجودات بیگانه فضایی صحبت می کند.

مشاهده ویدئو

هر جا میرم مردم از من سوال میکنن که موجودات فضایی وجود دارند؟ چون با این سوال، عمق احساس ما را بر خواهد انگیخت که بدانیم موقعیت واقعی ما در جهان کجاست؟ آیا ما روی این توپ آبی تنها هستیم؟ به نظر من اینطور نیست و فقط دلیلش اینه که جهان واقعا بزرگه، خیلی بزرگ!

من مدت زیادی را صرف فکر کردن به جهان هستی کردم و هنوز هم خسته نشدم! جای خیلی جالبیه ، این کیهان است در مقیاس بسیار بزرگ، هر نقطه ی نورانی یک کهکشان است و هر خوشه ، شامل بیش از میلیاردها ستاره است. فقط ابرکامپیوتر ها قادر به ساختن چنین شبیه سازی ای از جهان هستند. در این کیهان با این وسعت بعید میرسه که ما تنها موجودات هوشمند یا غیر هوشمند باشیم

– استیون هاوکینگ –

(11 نفر , میانگین : 4٫18 از 5)
لینک کوتاه مقاله : https://bigbangpage.com/?p=12825

سمیر الله‌وردی

کارشناس عمران، علاقمند به نجوم، کیهان شناسی، فیزیک و تکنولوژی های جدید می باشد و بعنوان نویسنده علمی- نجومی در وب سایت بیگ بنگ فعالیت می کند.

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.