بیگ بنگ: دانش‌پژوهان افتخارآفرین المپیاد نجوم ایران در نهمین المپیاد جهانی نجوم و اخترفیزیک با کسب 3 مدال طلا، 4 مدال نقره و 3 مدال برنز به مقام قهرمانی جهان دست یافتند. این مسابقات از 4 لغایت 13 مرداد ماه با شرکت 41 کشور جهان در شهر سیمارانگ اندونزی برگزار شد.

635743042656580414به گزارش مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و جوان، در این دوره از مسابقات که از چهارم تا ۱۳ مرداد ماه با شرکت ۴۱ کشور جهان در اندونزی برگزار شد، آرمان وثیق زاده انصاری، فاطمه زرگرباشی، علی زارع به مدال طلا، سعید حجتی نژاد، سید مرتضی سادات، محمدهادی ستوده، علیرضا ارجمند شکوری به مدال نقره و علی چگینی، پارسا نوروزی و سید علی هادیان امرئی به مدال برنز دست یافتند.

در این دوره از مسابقات آرمان وثیق‌زاده انصاری جایزه ویژه بهترین نمره تحلیل داده، فاطمه زرگرباشی جایزه ویژه بهترین دانش آموز خلاق و علی زارع جایزه ویژه بهترین نمره تئوری را نیز از آن خود کردند. بر اساس این گزارش، اعضای تیم شماره الف ایران را در این دوره از مسابقات سعید حجتی نژاد، سید مرتضی سادات و محمد هادی ستوده از تهران و فاطمه زرگرباشی از شیراز و آرمان وثیق زاده انصاری از اصفهان تشکیل دادند. اعضای تیم دوم ایران نیز متشکل از علیرضا ارجمند شکوری، علی چگینی، علی زارع و سید علی هادیان امرئی از استان تهران و پارسا نوروزی از استان گلستان بود.

دکتر مهدی خاکیان، دکتر حسین حقی و دکتر اکرم حسنی به عنوان سرپرستان و دکتر حبیب خسرو شاهی، علی اکبر کاوئی و شهاب الدین محین نیز به عنوان ناظران علمی این تیم را همراهی کردند. اعضای تیم ملی المپیاد دانش‌آموزی نجوم و اختر فیزیک، بامداد روز جمعه ۱۶ مرداد ماه از طریق فرودگاه بین‌المللی امام وارد کشور می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

2 دیدگاه

  1. بسیار خوب و موفق باشند ولی مطلبی هست که باید بهش توجه کرد هیچ فکر کردید چرا ایران بیشتر در درس هایی که جنبه تئوری داره در دنیا موفق تر هستند!!! آیا فقط آدم باهوش در ایران هست جای دیگه نیست!!؟؟
    دلیلش این هست که ما در ایران مثل بقیه جاها امکانات عملی روی درس ها نداریم… مسخره ترین قسمت هر دانشگاه قسمت آزمایشگاه اونه و اکثرا برای استاد و دوستان جنبه تفریح داره در صورتیکه دنیا بیشتر سمت موارد عملی هست نه تئوری…..این دوستان هم متاسفانه تا زمانیکه داخل ایران باشند کار زیادی با دانش خودشان نمی تونند انجام بدهند….امیدوارم روزی برسه که تئوری را کنار گذاشته به عمل برسیم….کار دنیا با حرف زدن درست نمیشه باید عمل کرد