بیگ بنگ: ناسا 10 فضانورد جدید خود را اعلام کرد که شامل 4 زن و 6 مرد هستند. آنها از بین 12 هزار متقاضی انتخاب شدند. این فضانوردان که 32 تا 45 سال دارند باید حدود دو سال آموزش ببینند.

maxresdefault

بیش از ۱۲ هزار شهروند آمریکایی در سال ۲۰۲۰ برای فضانورد شدن و شرکت در برنامه بازگشت به ماه تحت عنوان «آرتمیس» درخواست داده و ثبت‌نام کرده‌ بودند که از این تعداد ۱۰ نفر پذیرفته شدند تا طی دو سال آموزش‌های لازم را ببینند.

گروه فضانوردان ناسا در حال حاضر دارای ۴۴ عضو فعال است که توسط “رید وایزمن”، رئیس بخش فضانوردی ناسا هدایت می‌شوند. با اضافه شدن این کلاس جدید، ناسا مجموعا تاکنون ۳۶۰ مرد و زن را برای آموزش به عنوان فضانورد در تاریخ بیش از ۶۰ ساله خود انتخاب کرده است.

این برگزیدگان شامل ۷ افسر نظامی، ۲ دانشمند، ۲ پزشک و یک خلبان پژوهشگر هستند. انتظار می‌رود این فضانوردانِ آینده، در برنامه «آرتمیس» در ماموریت‌های ماه و ایستگاه فضایی «دروازه قمری» و ماموریت «سفر به مریخ» شرکت کنند. اسامای نامزدهای فضانوردی به شرح زیر است:

“نیکول آیرز” یک سرگرد ۳۲ ساله در نیروی هوایی ایالات متحده است. او که اهل کلرادو است، دارای مدرک کارشناسی ارشد در ریاضیات محاسباتی و کاربردی است. وی یکی از معدود زنانی است که در حال حاضر با جت جنگنده F-۲۲ پرواز می‌کند. “آیرز” اولین پرواز تمام زنانه این هواپیما را در صحنه جنگ رهبری کرده است.

“مارکوس بریوس” ۳۷ ساله یک سرگرد در نیروی هوایی ایالات متحده است. وی پس از بزرگ شدن در پورتوریکو، به عنوان یک سرباز ذخیره در گارد ملی هوایی خدمت کرد. او یک خلبان آزمایشی است که دارای مدرک دکترای هوانوردی و فضانوردی است و بیش از ۱۱۰ ماموریت جنگی و ۱۳۰۰ ساعت پرواز را با بیش از ۲۱ هواپیمای مختلف ثبت کرده است.

“کریستینا برچ” ۳۵ ساله در گیلبرت آریزونا بزرگ شد و دارای دکترای مهندسی بیولوژیک است. او که استاد دانشگاه بود و در مؤسسه فناوری کالیفرنیا نویسندگی علمی و ارتباطات تدریس می‌کرد، در تیم ملی دوچرخه‌سواری در پیست ایالات متحده نیز انتخاب شد. ویدئویی کوتاه از این فضانوردان را در زیر تماشا کنید:

“دنیز برنهام” یک ستوان ۳۶ ساله در نیروی دریایی ایالات متحده است. او در واسیلای آلاسکا بزرگ شده است. او که یک کارآموز سابق در مرکز تحقیقات “ایمز” ناسا در کالیفرنیا است، در نیروهای ذخیره نیروی دریایی ایالات متحده خدمت می‌کند. او مدرک کارشناسی ارشد خود را در رشته مهندسی مکانیک و مدیریت پروژه‌های حفاری در محل دریافت کرده است.

“لوک دلینی” ۴۲ ساله یک سرگرد بازنشسته در گروه تفنگداران دریایی ایالات متحده است. او در فلوریدا بزرگ شده و دارای مدرک کارشناسی ارشد در رشته مهندسی هوافضا است. وی که یک خلبان برجسته و ممتاز نیروی دریایی است، اخیراً به عنوان خلبان تحقیقاتی در مرکز تحقیقاتی “لانگلی” ناسا در ویرجینیا، جایی که از مأموریت‌های علمی هوابرد پشتیبانی می‌کند، کار کرده است.

“آندره داگلاس” ۳۵ ساله اهل ویرجینیا و دارای مدرک دکترا در مهندسی سیستم‌ها است. او در گارد ساحلی ایالات متحده به عنوان معمار، مهندس نجات، دستیار کنترل آسیب و افسر عرشه خدمت می‌کرد. وی اخیراً یکی از کارکنان ارشد آزمایشگاه فیزیک کاربردی دانشگاه “جانز هاپکینز” بود که روی رباتیک‌های دریایی، دفاع سیاره‌ای و مأموریت‌های اکتشاف فضایی ناسا کار می‌کرد.

“جک هاتاوی” یک فرمانده ۳۹ ساله در نیروی دریایی ایالات متحده است. او که اهل کنتیکت است، مدرک کارشناسی خود را در رشته فیزیک و تاریخ در کالج جنگی نیروی دریایی ایالات متحده دریافت کرد. او یک خلبان برجسته نیروی دریایی است که بیش از ۲۵۰۰ ساعت پرواز با ۳۰ نوع هواپیما، بیش از ۵۰۰ فرود و ۳۹ مأموریت جنگی را در کارنامه دارد.

“آنیل منون” یک سرهنگ ۴۵ ساله در نیروی هوایی ایالات متحده است. او در مینیاپولیس مینه‌سوتا به دنیا آمده و بزرگ شده است. او به عنوان اولین جراح پرواز “اسپیس‌ایکس” به اولین پرتاب سرنشین‌دار این شرکت به فضا در ماموریت “دمو-۲” برای ناسا کمک کرد و یک سازمان پزشکی برای پشتیبانی از خدمه انسانی در ماموریت‌های فضایی آینده ساخت. قبل از آن، او به عنوان جراح پرواز خدمه ناسا برای ماموریت‌های اکسپدیشن مختلف که طی آن، فضانوردان به ایستگاه فضایی بین المللی می‌روند، خدمت می‌کرد.

NASA Astronaut Candidate Class x

“کریستوفر ویلیامز” ۳۸ ساله در پوتوماک مریلند بزرگ شد. او فارغ التحصیل دکترای فیزیک است و یک فیزیکدان پزشکی است. (رشته فیزیک پزشکی شاخه‌ای از فیزیک کاربردی است که مفاهیم و کاربرد مجموعه علوم فیزیک را در تشخیص و درمان پزشکی بررسی می‌کند.) او اخیراً به عنوان فیزیکدان پزشکی در بخش انکولوژی رادیویی در بیمارستان زنان بریگهام و انستیتو سرطان “دانا-فاربر” در بوستون کار می‌کرد. تحقیقات “ویلیامز” بر توسعه تکنیک‌های هدایت تصویری برای درمان سرطان متمرکز بود.

“جسیکا ویتنر” ۳۸ ساله، ستوان-فرمانده نیروی دریایی ایالات متحده است. او اهل کالیفرنیا و یک خلبان برجسته و ممتاز نیروی دریایی است. او دارای مدرک کارشناسی ارشد در رشته مهندسی هوافضا و فارغ التحصیل دانشکده خلبانی آزمایشی نیروی دریایی ایالات متحده است. او با جت‌های جنگنده F/A-۱۸ پرواز کرده است.

همچنین دو نامزد فضانوردی از امارات متحده عربی به نام “نورا المتروشی” مهندس مکانیک ۲۸ ساله و “محمد الملا” خلبان ۳۳ ساله پلیس دبی که توسط مرکز فضایی محمد بن راشد(MBRSC) در دبی در ماه آوریل انتخاب شده‌اند، به این ۱۰ نفر در این دوره آموزشی خواهند پیوست.

گروه فضانوردان ناسا در حال حاضر دارای ۴۴ عضو فعال است که توسط “رید وایزمن”، رئیس بخش فضانوردی ناسا هدایت می‌شوند. با اضافه شدن این کلاس جدید، ناسا مجموعا تاکنون ۳۶۰ مرد و زن را برای آموزش به عنوان فضانورد در تاریخ بیش از ۶۰ ساله خود انتخاب کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

2 دیدگاه

  1. ازبچگی به ستاره ها. وآسمان. وپرواز علاقه داشتم وآرزویی که محقق نشد. آرزوی موفقیت

  2. به تک تکشون افتخار میکنم و براشون قلبا آرزوی موفقیت دارم. ممنون از عکسها و توضیحات