محققان مریخ را به زمین آوردند: شبیه سازی زندگی در مریخ آغاز شد!

بیگ بنگ: گروهی از داوطلبان که به استخدام ناسا در آمده‌اند زندگی در اتاق گنبدی شکلی در نزدیکی یک آتشفشان غیرفعال در هاوایی را با هدف شبیه‌سازی زندگی در مریخ آغاز کردند.

_85257337_63b9f363-956a-43ad-b6d5-c7fb25df93be

کارشناسان تخمین می زنند که یک ماموریت انسانی به سیاره سرخ می تواند یک تا سه سال وقت ببرد. قرار است این تیم شش نفره زیر گنبدی در فضای محدود بدون دسترسی به هوای بیرون، غذای تازه یا داشتن حریم خصوصی برای یک سال زندگی کنند. این گنبد ۱۱ متر قطر و ۶ متر ارتفاع دارد، سفر به بیرون گنبد فقط با لباس های مخصوص فضایی انجام خواهد شد.

_85257335_8e08732f-174c-4ac8-a5c6-da75773bc95fیک اختر زیست شناس فرانسوی، یک فیزیکدان آلمانی و چهار آمریکایی – یک خلبان، یک معمار، یک خبرنگار و یک دانشمند خاک شناسی – اعضای این تیم هستند. این مردان و زنان هر کدام یک تخت کوچک و یک میز در داخل اتاق های خود خواهند داشت. آذوقه آنها شامل پودر پنیر و کنسرو تن خواهد بود.

_85257586_85257585سفرهای فضانوردان به ایستگاه فضایی بین‌المللی معمولا ۶ ماهه است و ناسا به تازگی انجام آزمایش‌های انزوای خود را در دوره‌های چهار و ۶ ماهه افزایش داده‌ است. در حالی‌ که دیگران بر چالش‌های تکنیکی و علمی سفر به مریخ تمرکز کرده‌اند، آزمایش‌های انزوا بر عناصر انسانی اکتشاف و مشکلاتی که زندگی در مریخ به دنبال خواهد داشت تمرکز دارند.

سایت علمی بیگ بنگ / منبع: BBC

(18 نفر , میانگین : 5٫00 از 5)
لینک کوتاه مقاله : https://bigbangpage.com/?p=34597

سمیر الله‌وردی

کارشناس عمران، علاقمند به نجوم، کیهان شناسی، فیزیک و تکنولوژی های جدید می باشد و بعنوان نویسنده علمی- نجومی در وب سایت بیگ بنگ فعالیت می کند.

شما ممکن است این را هم بپسندید

۳ پاسخ‌ها

  1. raminfar گفت:

    تو برنامه ماه عسل امسال یکی رو آورده بودند فکر میکردن واقعا قرار بره مریخ . یارو رو جو گرفته بود میگفت منم میخوام مثل گالیله اکتشاف کنم تو مریخ . چند روز قبل تو تاکسی بودم یه یارویی که از دنیا بیخبره میگفت اونی که تو ماه عسل آورده بودند الان مریخه و میگن خودش با چشمای خودش فضایی ها رو دیده و ………….

  2. امیدشه پور گفت:

    متاسفانه اطلاعات عمومی مردم درمورد کیهان شناسی خیلی پاینه .مثلا یکی از دوستانم میگفت انوشه انصاره با خرج خودش رفته به مریخ . حالا هرچی بهش میگم تا حالا هیچ انسانی به مریخ نرفته بارو نمیکرد میگفت سالهاست که رفتن مریخ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.