ناسا وجود “حیات بیگانه” را بررسی می‌کند

بیگ بنگ: ناسا این روزها در حال برگزاری یک کارگاه آموزشی در “هوستون” است تا تلاش‌های کنونی برای پیدا کردن شواهد حیات در خارج از منظومه شمسی را بررسی کند. شواهد جدیدی که در این کارگاه‌ها بررسی می‌شود، از اعماق فضا و مناطق جدید کشف شده به دست آمده است و می‌تواند به کشف یک تمدن پیشرفته منجر شوند.

AAA image mبه گزارش بیگ بنگ به نقل از ایسنا، تاریخ برگزاری کارگاه از امروز بیست‌وششم تا بیست‌وهشت سپتامبر است.   ناسا اعلام کرد، اگر این نشانه‌ها و سیگنال‌ها مشاهده شوند، این امکان برای ما میسر می‌شود که به وجود زندگی بیگانگان در نقطه‌ای از کیهان پی ببریم. ناسا بهترین علائم وجود حیات را سیگنال‌های رادیویی می‌داند که بسیاری از آن‌ها به طور کامل کشف نشده‌اند.

کاوشگرهای “کپلر” و “تس” ناسا به بررسی حیات در خارج از منظومه شمسی پرداخته‌اند. “کپلر” تلسکوپ فضایی ساخت ناسا است که با هدف کشف سیارات فراخورشیدی مشابه زمین به فضا پرتاب شد که بیش از ۲هزار و ۷۰۰ سیاره فراخورشیدی با امکان وجود حیات را کشف کرد که حدود ۳۰ عدد از آنها در کمربند حیات به دور ستاره خود می‌چرخند. چندی پیش سوخت این تلسکوپ تمام شد و عمر آن به پایان رسید. پس از آن، ناسا ماهواره “تس” را در تاریخ ۱۹ آوریل سال جاری با استفاده از موشک “فالکون ۹”(Falcon ۹) به فضا پرتاب کرد و به نحوی “تس” جایگزین کپلر شد.

انتظار می‌رود که این فضاپیما موفق به پیدا کردن بیش از ۲۰ هزار سیاره دیگر شود. تس چند روز پیش موفق به کشف ۲ سیاره فراخورشیدی شد. محققان دانشگاه “ام‌آی‌تی”(MIT) اعلام کردند که یکی از سیارات شناخته شده “Pi Mensae c” است و به عنوان سیاره “ابر زمین” شناخته می‌شود و ۶۰ سال نوری با ما فاصله دارد و هر ۶.۳ روز یک‌ بار خورشید خود را دور می‌زند. سیاره دیگر نیز ” LHS ۳۸۴۴ b” نام گرفته است و بعنوان “زمین داغ” شناخته می‌شود و ۴۹ سال نوری با ما فاصله دارد و هر ۱۱ ساعت یک‌ بار خورشید خود را دور می‌زند.

extra large cover imageدانشمندان قادرند حتی از روی زمین نیز سیگنال‌هایی را که از منابع دور و فراتر از آسمان ما وجود دارند، شناسایی کنند. ناسا متذکر شد، هیچ‌کس از احتمال وجود حیات بیگانگان در سیارات فراخورشیدی خبر ندارد ولی ما می‌دانیم که این احتمال صفر هم نیست. چند دهه است که محققان به بررسی شواهد حضور بیگانگان پرداخته‌اند. این بررسی‌ها در پروژه‌های علمی “جستجوی هوش فرازمینی”( SETI) ناسا صورت گرفته است که از سال ۱۹۷۱ آغاز شده‌اند.

ناسا اظهار کرد، ما برای ثابت کردن حیات فرازمینی به سیگنال‌هایی نیاز داریم که هنوز ناشناخته باقی مانده‌اند. به عنوان مثال، ممکن است بسیاری از فرکانس‌های رادیویی در اتمسفر وجود داشته‌ باشند که از منابع زمینی انتشار یافته‌اند. ناسا تلاش خود برای بررسی وجود بیگانگان را ادامه خواهد داد و در این زمینه سرمایه‌گذاری‌ خواهد کرد.

سایت علمی بیگ بنگ / منبع: dailymail.co.uk

(13 نفر , میانگین : 4٫62 از 5)
لینک کوتاه مقاله : https://bigbangpage.com/?p=78946
تحریریه‌ی بیگ بنگ

تحریریه‌ی بیگ بنگ

وب سایت بیگ بنگ یک سایت علمی، تحقیقاتی میباشد که توسط تعدادی از علاقمندان به علم و دانش اداره می شود. این سایت از اواخر سال 1391 تاکنون به فعالیت خود در این حوزه ادامه داده است.

شما ممکن است این را هم بپسندید

۳ پاسخ‌ها

  1. Davod گفت:

    خب دیگه ناسا جان ۳کردی. پیدا کردید و از عموم مخفی کردین.

  2. Reza گفت:

    مقالات شما واقعا عالی هستن ممنون.

  3. YAMAN MEHRBAXS گفت:

    سیارات بیشماری هستند که برای انسان مساعد شده اند ولی سفر فیزیکی به آنهافعلا بسیار سخت میباشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.