تصویر نجومی روز: ۴ سیاره به دور ستارۀ HR 8799 می چرخند

بیگ بنگ: آیا حیات در خارج از منظومه شمسی مان وجود دارد؟ برای کشف این مسئله، ناسا نکسوس را برای علم سیستم سیارات فراخورشیدی (NExSS) ساخته تا سیستم های ستاره ای دوردست را مکانیابی و بررسی کند زیرا به وجود حیات امیدوار است.

یک نتیجه ی محاسباتی جدید با همکاری NExSS در واقع ویدیوی گذر زمانی مربوط به سیارات تازه کشف شده ای است که به دور ستاره ی HR8799 می چرخند. تصاویر ویدیویی به مدت ۷ سال از رصدخانه ی کک در هاوایی گرفته شدند. چهار سیاره ی فراخورشیدی بصورت نقاط سفید ظاهر می شوند که به دور ستاره ی مادر که به طور هدفمند در مرکز قرار دارد می چرخند.

ستاره ی مرکزی HR 8799 کمی بزرگتر و حجیم تر از خورشیدمان است، درحالی که جرم هر کدام از سیارات چند برابر جرم مشتری است. سیستم HR 8799 در فاصله ی ۱۳۰ سال نوری از ما در صورت فلکی اسب بالدار قرار دارد. تحقیقات در مورد این موضوع که سیارات – یا حتی قمرهای این سیارات – حاوی حیات هستند یا خیر همچنان ادامه دارد.

سایت علمی بیگ بنگ / منبع: apod

(7 نفر , میانگین : 5٫00 از 5)
لینک کوتاه مقاله : https://bigbangpage.com/?p=62084
سحر الله وردی

سحر الله وردی

کارشناس مترجمی زبان انگلیسی و کارشناس ارشد آموزش زبان انگلیسی. علاقمند به علوم مختلف از جمله نجوم، کیهان شناسی و فیزیک می باشد و به عنوان نویسنده و مترجم متون تخصصی در وب سایت بیگ بنگ فعالیت می کند.

شما ممکن است این را هم بپسندید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.