فیزیکدانان به دنبال تولید نیروی گرانش مصنوعی

3
159

بیگ بنگ: محققان معتقدند که می‌توان با فناوری موجود، نیروی گرانش را برای اولین‌ بار در آزمایشگاه تولید و کنترل کرد. تولید نیروی گرانش مصنوعی به بشر توانایی کنترل و دستکاری نمونه واقعی این انرژی عظیم را خواهد داد.

gravity-newtons-cradleپروفسور اندرا فیوزفا، متخصص فیزیک از دانشگاه نامور بلژیک در مورد نظریه تولید نیروی گرانش مصنوعی عنوان کرد: با ارائه نظریات جدید می‌توان برای بشر توانایی کنترل نیروی گرانش را مهیا کرد. این توانایی در شرایط کنونی و با فناوری رایج امکان‌پذیر است. وی در ادامه افزود: از نظر قوانین ریاضی می‌توان دستگاهی را تولید کرد که وظیفه کنترل نیروی گرانش را با در نظر گرفتن اثر میدان مغناطیسی در فضا-زمان مهیا سازد.

محققان معتقدند که برای ساخت چنین دستگاهی باید از ابررساناهای مغناطیسی مانند تجهیزات موجود در شتابگر عظیم سرن استفاده کرد. در این نظریه آمده است که می‌توان با تکنولوژی رایج و با ساخت سیم‌پیچ‌های ابررسانا، پرتوهای نور با قابلیت تغییر فاز را تولید کرد. این پرتوها در مشاهده و تولید نیروی گرانش مصنوعی قابل استفاده هستند. در مرحله اول این آزمایش از تعداد زیادی سیم‌پیچ ساخته شده از ابررساناها برای تولید نیروی گرانش مصنوعی استفاده خواهد شد.

سایت علمی بیگ بنگ / منبع: ibtimes.co


3 دیدگاه ها

  1. اگر نیروی گرانش مصنوعی تولید شود متوان توسط ان وسایلی مانند ماشینهای پرنده بدون بال و باسقف پرواز تا فضا ویا ساخت عدسیهای گرانشی با اندازه های بزرگ برای تفحص در جهان ساخت و یا با ایجاد خمیدگی در فضا نور خورشید را برای تولید انرژی نامحدود متمرکز کرد شبها را روشن کنیم وروزها را کم نور تر و خنک تر کنترل شزایط اب هوای کره زمین را بدست گرفت و باعث برطرف شدن خشکسالی شد و …

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.