آلودگی چگونه بر روی چشمان شما تاثیر می‌گذارد

بیگ بنگ: همه از ماسک برای محافظت در برابر هوای آلوده استفاده می‌کنند. اما میدانستید که آلودگی اثرات مخربی بر روی چشمهایتان نیز می‌گذارد؟ کسی از این تاثیرات بد آلودگی هوا بر روی چشم‌ها آگاه نیست. در ادامه راه‌هایی که آلودگی می‌تواند بر روی چشم تاثیر بگذارد را به شما خواهیم گفت.

خشکی چشم

آلودگی هوا می‌تواند سبب سندروم خشکی چشم شود. سندرم خشکی چشم بر روی قرنیه تاثیر می‌گذارد و التهاب قرنیه باعث ایجاد احساس سوزش و خارش چشم می‌شود.

التهاب ملتحمه

التهاب ملتحمه علاوه بر عفونت ویروسی یا باکتریایی می‌تواند به دلیل گرد و خاک و آلودگی هوا نیز ایجاد شود. التهاب ملتحمه باعث ایجاد خارش چشم می‌شود. این عفونت‌های چشمی، التهابی در ملتحمه‌ی چشم است که مشخصه‌ی آن چشمان قرمز و تورم پلک است.

حساسیت

آلودگی می‌تواند در افراد با چشمان حساس سبب واکنش آلرژیک شود. واکنش آلرژیک ناشی از آلودگی هوا می‌تواند سبب قرمز شدن ، خارش و سوزش و آبریزش چشم‌ می‌شود که به توجه فوری پزشکی نیاز دارد.

عفونت چشم

مه دود فتوشیمیایی که شامل مواد شیمیایی پرخطر است نه تنها سبب سوزش چشم و آسیب رسیدن به آن می‌شود بلکه شما را در معرض عفونت چشم قرار می‌دهد. بنابراین برای جلوگیری از مشکلات چشمی ناشی از آلودگی هوا باید با روش‌ها و ابزارهای مناسب از قرار گرفتن چشم در معرض آلودگی جلوگیری کرد.

ترجمه: معصومه رحیمی/ سایت علمی بیگ بنگ

منبع: zeenews.com

(13 نفر , میانگین : 5٫00 از 5)
لینک کوتاه مقاله : https://bigbangpage.com/?p=62257
معصومه رحیمی

معصومه رحیمی

دانشجوی ارشد علوم کامپیوتر، علاقه‌مند به علوم اعصاب، علوم شناختی، کیهان شناسی، سیستم های هوشمند میباشد و در زمینه انتشار مقاله با وب سایت بیگ بنگ همکاری دارد

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.