آیا حیات از مریخ به زمین آمد+ویدئو

بیگ بنگ: چهار میلیارد سال پیش وقتی که “زمین” مورد اصابت دنباله دارها و شهاب سنگها واقع می شد “مریخ” هم به همین وضعیت دچار بود ترکش این اصابتها از همه جای منظومه شمسی می رسید دانشمندان یکی از این سنگهای مریخی را که مربوط به دوران آتش بازیهای بین سیاره ای می شود، یافته اند.


سنگ آلن هیلز ALH84001 یک سنگ مریخی است، این سنگ که در سطح مریخ فرم گرفته و از این سیاره جدا شده ،در فضا شناور بوده و در حدود ۱۱۰۰۰ سال پیش به زمین رسیده است. این سنگ در “آنتارتیکا” و به وسیله دانشمندان امریکایی در سال ۱۹۸۴ پیدا شد، این سنگ خیلی ویژه هست. دانشمندان معتقدند که بقایای فسیلی از ،میکروبهای مریخی از طریق این سنگها به زمین آمده است. مریخ در روزهای اولیه، آب و هوایی داشته که بسیار شبیه به زمین بوده احتمالاً در حد شگفت انگیزی گرمتر و مرطوبتر از این بوده و احتمالاً حتی حوضچه های آب مایع هم در سطح آن وجود داشته است ، اتمسفرش ضخیم تر بوده و ممکن است که مکان مناسبتری برای شکل گیری موجودات زنده بوده باشد، آیا شهاب سنگها با مواد حیات بخش “زمین” رو بذر افشانی کرده اند؟” آیا “مریخ” منشاء حیات اولیه ماست ؟ شاید هم ما همه “مریخی” باشیم!!! ( زیرنویس فارسی دارد)

دانلود ویدئو

اطلاعات بیشتر در: gizmag

(8 نفر , میانگین : 4٫75 از 5)
لینک کوتاه مقاله : https://bigbangpage.com/?p=19757

سمیر الله‌وردی

کارشناس عمران، علاقمند به نجوم، کیهان شناسی، فیزیک و تکنولوژی های جدید می باشد و بعنوان نویسنده علمی- نجومی در وب سایت بیگ بنگ فعالیت می کند.

شما ممکن است این را هم بپسندید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.