اجداد هابیت‌های اندونزی، از نسل آفریقایی‌ها بودند!

بیگ بنگ: نتایج یک آنالیز جدید بر روی باقیمانده‌های یافت شده از هابیت‌های اندونزی، حاکی از این است که این گونه از انسان‌ها در واقع گونه‌های فرگشت یافته از خویشاوندان آفریقایی خود هستند و ارتباطی میان آنها و انسان‌های راست قامت (Homo Erectus)، وجود ندارد.

به گزارش بیگ بنگ، انسان راست قامت، گونه‌ای دیگر از انسان‌های اولیه است که بقایای مربوط به آن نیز در جزایر اندونزی یافت شده است؛ اما، پژوهش‌های جدید نشان می‌دهد که انسان‌های فلورسی و انسان‌های راست قامت به دو خاندان کاملا مجزا، تعلق دارند. دبی آرگو، باستان شناس دانشگاه ملی استرالیا، در یک گفتگوی خبری گفت:« نتایج بدست آمده از آنالیزهای انجام گرفته، حاکی از این است که در شجره‌ی خانوادگی انسان‌های اولیه، انسان‌های فلورسی در واقع خواهران انسان‌های ماهر(Homo Habilis) بوده‌اند، یعنی اجداد مشترکی با آنها داشته‌اند. دو احتمال وجود دارد: یکی اینکه انسان‌های فلورسی در آفریقا فرگشت یافته و سپس به نقاط دیگر مهاجرت کرده باشند و یا اینکه اجداد آنها از آفریقا مهاجرت کرده و پس از سکونت در نقاط دیگر، به صورت انسان‌های فلورسی فرگشت یافته باشند.»

دانشمندان تخمین زده‌اند که هابیت‌های اندونزی که با قایق سفر کرده‌ و صدها هزار سال پیش به جزایر اندونزی رسیده‌اند، موفق شده‌اند که تا ۵۴ هزار سال پیش دوام آورده و زنده بمانند و پس از آن نسلشان منقرض شده است. مطالعات پیشین فقط بر روی استخوان جمجه و فک هابیت‌ها متمرکز بودند، در حالیکه، پژوهش‌های اخیر بر روی تمامی اجزای فسیلی یافت شده که شامل صدها استخوان از حداقل ۹ اندام انسان‌های فلورسی بود، انجام گرفته است.

پژوهشگران در مطالعات اخیر خود جمجه‌ها، فک‌ها، دندان‌ها، بازوها‌، زانوها و شانه‌های هابیت‌ها و انسان‌های راست قامت را با یکدیگر مقایسه کردند. (هابیت: مردمانی کوچک اندام که به هافلینگ‌ها معروف هستند و برای نخستین بار بقایای آنها در فلورس اندونزی پیدا شده است.) جزئیات بیشتر این پژوهش در نشریه‌ی Human Evolution  منتشر شده است.

ترجمه: ندا حائری/ سایت علمی بیگ بنگ

منبع: upi.com

(10 نفر , میانگین : 5٫00 از 5)
لینک کوتاه مقاله : https://bigbangpage.com/?p=65931
تحریریه‌ی بیگ بنگ

تحریریه‌ی بیگ بنگ

وب سایت بیگ بنگ یک سایت علمی، تحقیقاتی میباشد که توسط تعدادی از علاقمندان به علم و دانش اداره می شود. این سایت از اواخر سال 1391 تاکنون به فعالیت خود در این حوزه ادامه داده است.

شما ممکن است این را هم بپسندید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.