بیگ بنگ: کمتر پیش می‌آید که کسی به این موضوع فکر کند، اما زمینی که ما روی آن ایستاده‌ایم با سرعتی برابر 1670 کیلومتر بر ساعت درحال چرخیدن است، اما در صورت توقف چرخش حرکت زمین چه بر سر آن می آید.

اگر زمین نچرخد، میدان مغناطیسی زمین از بین رفته و انسانها با مقادیر مرگبار تابشهای یونیزه مواجه خواهند شد.
اگر زمین نچرخد، میدان مغناطیسی زمین از بین رفته و انسانها با مقادیر مرگبار تابشهای یونیزه مواجه خواهند شد.

به گزارش همشهری آنلاین از پایگاه دیلی میل، دانشمندي انگليسي با اشاره به اين سرعت بالا و نامحسوس چرخش زمين، به بررسي عوارض مخرب موقعيتي پرداخته كه زمين از چرخيدن بازايستد. به گفته مايكل‌استيونس، اگر زمين ناگهان از چرخش باز ايستد، اتمسفر به چرخش خود در مناطق استوايي با سرعت چرخش زمين ادامه خواهد‌داد. به اين شكل بيشتر انسان‌هاي زمين دچار مرگي هولناك خواهند شد، زيرا همه‌چيز، حتي اجسامي كه در هوا شناورند،‌با سرعتي برابر هزار و 670 كيلومتر بر ساعت در مسيري بالستيكي پرتاب خواهند شد.

استيونس مي‌گويد در اين موقعيت همه‌چيز به‌سمت شرق پرتاب شده و بدن انسان به گلوله‌اي مشابه گلوله كاليبر 9 تبديل خواهد‌شد. افرادي كه بتوانند به شكلي از اين مهلكه جان به‌در ببرند،‌بايد با باد‌هايي بسيار سهمگين مقابله كنند كه همه‌چيز را در مسير خود نابود مي‌كنند. فه گفته استيونس، اين باد‌ها از شدتي برابر باد ناشي از انفجار بمب اتمي برخوردار بوده و توفاني جهاني با ابعادي غيرقابل پيش‌بيني ايجاد خواهند‌كرد كه از عواقب آن آتش‌سوزي‌هاي عظيم و زمين‌لغزه‌هاي وسيع خواهد‌بود.

توقف چرخش زمین باعث شکل گیری توفانهای جهانی با بزرگی بی‌سابقه خواهند شد.
توقف چرخش زمین باعث شکل گیری توفانهای جهانی با بزرگی بی‌سابقه خواهند شد.

در اين ميان ميدان مغناطيسي زمين از بين رفته و ساكنان زمين در معرض انبوهي از تشعشعات يونيزه شده قرار خواهند گرفت. همچنين توقف چرخش باعث خواهد شد سياره زمين به‌يك كره كامل تبديل شود و همين پديده ساده، باعث تغيير سطح اقيانوس‌ها شده و بخش بزرگتري از زمين را آب فرا خواهد‌گرفتو سيل بسياري از شهر‌هاي زمين را نابود خواهد‌كرد. از ديگر عوارض توقف چرخش سياره اين است كه نيمي از سال روز و نيمي از سال شب خواهد بود. به گفته ناسا، تغيير سالانه در موقعيت خورشيد در اين شرايط تنها براساس حركات فصلي خورشيد مطابق با مدار زمين و چرخش محوري آن خواهد بود. با حركت روي خط ثابت عرض جغرافيايي زمين، ديده مي‌شود كه ارتفاع خورشيد در آسمان افزوده و يا كاسته خواهد‌شد، همانطور كه اكنون در مقياس روزانه اين تغيير ارتفاع ديده مي‌شود. به گفته ناسا، چنين رويدادي اگرچه بسيار هولناك به‌نظر مي‌آيد، اما احتمال وقوع آن تا چند ميليارد سال آينده عملا صفر خواهد‌بود.

بیشتر در : dailymail , youtube

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

11 دیدگاه

 1. اگه زمین نچرخه، جاذبه از بین میره؟ و همچنین نچرخیدن زمین بر سرعت نور و زمان تاثیر میذاره؟

 2. اگر نحوه گردش ماه به دور زمین و زمین به دور ماه اینگونه نباشد چه اتفاقی خواهد افتاد …؟

 3. ایا اگه زمین از حرکت به دور خود بایستد از حرکت به دور خورشید در مدار خود هم میاستد؟؟اگر در مدار خود بیاستد که ما به سمت خورشید سقوط میکنیم و کره زمین منفجر خواهد شد

 4. خیلی جالب بود !

  جایی خوندم که با توقف حرکت زمین طی سه ماه وارد خورشید میشود !

  آیا این چیز صحت دارد؟

  1. هسته ی زمین: در قلب سیاره ما گلوله سخت و یکپارجه ای از آهن وجود دارد که به اندازه سطح خورشید داغ است و به آن هسته زمین میگوییم که پهنای آن ۷۰ درصدکره ماه است( ۱۲۱۶کیلومتر) و به اندازه ۲/. طول جغرافیایی در سال سریعتر از زمین می چرخد. اقیانوسی از آهن مایع دور هسته درونی وجود دارد که به آن هسته خارجی گویند و شعاعش حدودا نصف شعاع زمین است در حدود ۳۴۸۶ کیلومتر. محققان منشاء میدان مغنا طیسی زمین را هسته خارجی میدانند که لایه عمیقی از آهن مایع است و بدور هسته می گردد.

 5. اگر زمین نچرخد اتمسفر چطور می چرخد.مگر اتمسفر تحت جاذبه ی زمین به همراه زمین نمی چرخد؟