بیل گیتس: جهان جای بهتری برای زندگی شده است!

8
748
بیگ بنگ: در شرایطی که جهان با مشکلات عظیمی همچون حملات تروریستی، ناامنی، خطرات زیست محیطی و احتمال جنگ هسته‌ای مواجه است، اما موسس شرکت مایکروسافت نظر دیگری دارد.

بیل گیتس، بنیانگذار شرکت مایکروسافت و  بنیاد خیریه بیل و ملیندا گیتس با وجود اینکه بخش اعظمی از ثروت خود را صرف امور انسان دوستانه می‌کند، نه تنها از شرایط فعلی جهان و آینده آن ابراز نگرانی نمی‌کند، بلکه به عقیده وی دنیا در حال بهتر شدن است. از نظر بیل گیتس شاخص‌های بهبود کیفیت وضعیت زندگی در جهان امروز نسبت به گذشته رو به رشد بوده‌ است.

نرخ مرگ‌ومیر کودکان زیر پنج سال از سال ۱۹۹۰ بسیار کاهش یافته و به عقیده وی تاکنون ۱۲۲ میلیون نفر از خطر مرگ در سنین کودکی نجات یافته‌اند. همچنین جمعیت کودکانی که از خدمات آموزشی پایه ابتدایی بهره می‌برند نسبت به سال ۱۹۹۰ تا ۹۰ درصد افزایش یافته است. از نظر بیل گیتس جمعیت افراد در فقر مطلق از یک سوم جمعیت جهان در سال ۱۹۹۰ به یک دهم کاهش یافته است.

بیل گیتس همچنین معتقد است که افزایش تعداد زنان فعال در مشاغل سیاسی در همه نقاط جهان نیز یک شاخص مثبت برای بهتر شدن وضعیت جهان در مقایسه با دو دهه گذشته است. عامل اصلی بدبینی مردم نسبت به وضعیت جهان در شرایط فعلی و خطرات احتمالی در آینده از نظر ثروتمندترین مرد جهان تنها رسانه‌ها هستند.

سایت علمی بیگ بنگ / منبع: sciencealert.com


8 دیدگاه‌ها

 1. بیل گیتس موفق و عزیز خیلی خوش بینانه به قضیه نگاه کرده ولی امیدوارم درست باشه چون دنیای ما پر از نا امیدی و خطرات زیادی است.
  البته ایشون درباره هوش مصنوعی ابراز نگرانی و تهدید کرده بوده

  • کلا درسته، ما با جمعیتی حدود ۸۰ میلیون یک درصد از دنیا هستیم. حالا اگه به قول شما وضعیت ما بدتر شده باشه رو در نظر بگیریم بازم ۹۹٪ دنیا بهتر شدن. حتی اگه سوریه و فلسطین و به چندتا کشور آفریقایی رو هم اضافه کنیم بازم بالای ۹۰ درصد دنیا وضعشون بهتر شده.

  • آدما برا چی می میرن؟! یه پاسخش اینه که محدودن و دیگه به هر حال می میرن اما یه پاسخ منطقی تر و فکری ترش اینه که،آدم مثلا ده سال یا هفتاد هشتاد سال زندگی کرده که خواه یا ناخواه تو مرتبه ی اول بگه من هستم و وجود دارم، اما در آخر می میرد و همچنان نوع بشر به زندگیش ادامه می دهد (بقول چرچیل قبرستان پر از آدم هایی ست که فکر می کردند کار دنیا بدون آن ها پبش نمی رود)
   در مورد یک حکومت استبدادی در طول تاریخ و زمان کنونی هم درست وضعیت به همین ترتیبه ، چون اونم می خواد بگه اول من وجود دارم و سرانجام خواه یا ناخواه به قبرستان اضافه می شود!!!

 2. شرایط در طول تاریخ همیشه بهتر میشه جنگ کمتر میشه درامد، رفاه و امکانات بیشتر میشه اما وقتی درک و فهم ما از جهان ایده آل بیشتر میشه متوجه ناعدالتی ها میشیم، قبلا (مثلا ۲۰۰۰ سال پیش) شاید کسی فکر نمی کرد که اگه برده هست داره بهش ظلم میشه اینو تقدیر خودش میدونست و خیلی افرادی که بهشون ظلم میشد درکی از این ظلم نداشتند، اما حالا که میدونیم که همه برابریم و حق و حقوقی داریم متوجه این ناعدالتی های میشیم و حس می کنیم جهان خیلی جای بد هست. و این نشانه خوبی هست چون وقتی میفهمیم و درک می کنیم تلاش می کنیم به ایده آل نزدیک تر بشیم.

 3. نه خیر دنیا در حال بد تَر شدن است چون همه شاهد هستیم که دنیا از لحاظ تکنولوژی پیشرفت کرده است آن هم نه به صورت درستش بلکه همه این پیشرفت ها بیشتر برای نابودی، ظلم و استبداد بالای مردم و ملت ضعیف است تا خدمت به بشر. دنیا زمانی رو به بهتر شدن می رود که پیشرفت ها همراه با إیمان و وجدان آگاه باشد.
  بیایید یک نگاه به این پیشرفت ها بیندازیم ببنید با یک فشار دکمه ای جان هزاران فرد بی گناه گرفته میشود، علاوه بر این حتی آزمایش های موشکی و… را بالای مردم انجام می دهند. گیتس نمی تواند با خانه گرانبهایش و زنده گی راحتش به مردم دنیا بگن زنده گی در حال بهتر شدن است.
  نتیجه این که یک طرف دنیا آنقدر پول و إمکانات هست که حتی برای حیوانات شان جشن عروسی می گیرند و در طرف دیگر مردم لقمه نانی برای خوردن، تکه لباسی برا حفظ کردن شان از سرما و گرما ندارند.
  آیا با این همه بی عدالتی و بی رحمی می تواند جهان در حال بهتر شدن برای زندگی باشد؟

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.