حواس افراد باهوش حین کار کردن سریع تر پرت می شود!

بیگ بنگ: آیا زمان انجام کار مشکل در تمرکز کردن دارید؟ شاید به دلیل تمام آن نظرهای شگفت انگیزی است که از ذهنتان می گذرانید. اینکه ببینید خیلی راحت زمان انجام کار حواستان پرت می شود شاید بد به نظر بیاید اما شاید ارتباط مثبتی در رابطه با مشکلات روزانه دفتر کارتان داشته باشد. طبق یک پژوهش جدید کارمندانی که هر روز برای تمرکز کردن بر روی کارشان مشکل دارند ممکن است از نظر هوشی برتر از همکارانشان باشند.

CRW0K4-brain_2703713b

بنا به پیشنهاد این پژوهش، شاید برای افراد باهوش تمرکز ذهنی به دلیل اینکه نظرات شگفت انگیزی به طور مداوم از مغز نابغه آنها می گذرد سخت به نظر بیاید. بنا به گفته دکتر ند هالوول (Ned Hallowell) که روانپزشک است: « برای باهوش ترین افراد میان ما اینکه به کدام نظر اولویت دهند تا ابتدا بر روی آن تمرکز کنند سخت است؛ آن هم به دلیل پرت کننده های حواس که به شکلی بالقوه منجر به ایجاد حس ضعف و ناتوانی در مواجه با حجم کار به صورت یکجا می شوند.»

او اضافه کرد باهوش ترین مغزها ممکن است در برابر انتظارات خود کم بیاورند و همچنین در برابر آنچه رئیسشان از آن ها می خواهد. باسجان جوبیک (Bostjan Ljubic) معاون استیل کیس (Steelcase) که این مقاله را منتشر کرد توضیح داد: « کارفرمایان همیشه به دنبال استخدام باهوش ترین افراد هستند اگرچه سختی تاب آوردن در مقابل چندین وظیفه ای در دفتر کار روی افراد باهوش اگر بیش تر از بقیه تاثیر گذار نباشد لااقل همانگونه تاثیرگذار است که روی بقیه افراد تاثیر می گذارد. راه هایی که ما از آن طریق کار می کنیم سریع تر از قبل در حال تغییر هستند و مغز نیز در معرض فشارها قرار می گیرد و پرت کننده های حواس می توانند منجر به بار اضافی بر روی مغز شوند و آمار نشان می دهد که پرت کننده های حواس در محل کار رو به افزایش هستند.»

این پژوهش بر روی ۱۰۰۰۰ کارگر از ۱۷ کشور مختلف همچنین نشان داد که افزایش استفاده از فناوری در محل کار متمرکز ماندن را برای کارکنان دشوار ساخته است با میانگین پرت شدن حواس به میزان یکبار در هر سه دقیقه برای یک کارمند دفتری.

Terence-Tao
۵ نکته برای متمرکز ماندن سر کار

• تعادل آب در بدنتان را حفظ نمائید: مطابق پژوهش از دست دادن آب بدن می تواند منجر به عملکرد ناقص ذهنی، تغییرات در خلق و خو، و کاهش تمرکز، هوشیاری و حافظه کوتاه مدت شود.
• اول از همه کار خلاقانه تان را انجام دهید: دیوید راک (David Rock) نویسنده “مغزتان حین کار” (Your Brain at Work) می گوید:« یک ساعت که به کار می پردازید، ظرفیتتان نسبت به زمان شروع کار کمتر می شود. هر تصمیمی که می گیریم مغز را خسته می کند.»
• مغزتان را آموزش دهید
• بر اساس این مطالعه علمی کار کردن پشت یک میز شلخته در واقع به شما کمک می کند که خلاقانه تر فکر کنید.
• ماهی بخورید: پژوهشگران کشف کرده اند که خوردن غذاهای غنی از امگا ۳ جریان خون به مغز را بهبود می بخشد و عملکردش را حین انجام کارهای فکری ارتقا می بخشد.

اینجا ۱۰ راه ساده برای کمک به تقویت نیروی فکری ذکر شده اند:

۱- ورزش بیشتر
۲- چرت بعد از ظهر
۳- غذاهای غنی از منیزیم
۴- آفتاب گرفتن
۵- چمن زدن
۶- شکلات فراوان و سکس بیشتر
۷- یادگیری موسیقی برای جوانان
۸- تتریس
۹- حد و اندازه قائل شدن برای فکر کردن
۱۰- صحبت با بچه تان

ترجمه: حسین طریقی / سایت علمی بیگ بنگ

منبع: telegraph.co.uk

(23 نفر , میانگین : 4٫74 از 5)
لینک کوتاه مقاله : https://bigbangpage.com/?p=43101
تحریریه‌ی بیگ بنگ

تحریریه‌ی بیگ بنگ

وب سایت بیگ بنگ یک سایت علمی، تحقیقاتی میباشد که توسط تعدادی از علاقمندان به علم و دانش اداره می شود. این سایت از اواخر سال 1391 تاکنون به فعالیت خود در این حوزه ادامه داده است.

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.