زمین در یک میلیارد سال آینده چگونه است؟

8
3237

بیگ بنگ: هیچکس با قطعیت نمی‌تواند بگوید آینده چه چیزهایی با خود می‌آورد اما ویدیویی جدید تمام پیش‌بینی‌های علمی که می‌توانیم منطقا در مورد نحوه‌ی تغییر زمین در ۱ میلیارد سال آینده انجام دهیم را گردهم آورده است.

به گزارش بیگ بنگ، واقعیت این است که در واقع هیچکس برای دیدن بیشتر این تغییرات زنده نخواهد، ماند بنابراین این را به عنوان سفری به دنیایی که ابرقاره‌ها حمکرانی می‌کنند، قله‌ی اورست دیگر بلندترین قله‌ی دنیا نیست و خورشید بسیار داغ تر می‌باشد در نظر بگیرید. در حال حاضر ویدیویی ۷-دقیقه‌ای   RealLifeLore توسط بیش از ۱.۶ میلیون نفر در چند روز دیده شده است. ایده‌ی مورد علاقه‌ی ما در این ویدیو آن است که دو میلیون سال دیگر انسان‌ها بر روی سیاره‌های متفاوت به گونه‌هایی کاملا متفاوت فرگشت یافته که ممکن است یکدیگر را نشاسند. به عبارت دیگر ما به بیگانگان تبدیل می‌شویم.

ممکن است کمی دور از ذهن به نظر برسد اما در واقع هنگامی که به چگونگی تغییرات زمین از زمان انسان‌های اولیه در آفریقا فکر کینم زیاد غیر منطقی به نظر نخواهد آمد. در طول زندگی گونه‌ی ما انسان‌ها برینجیا را دیده‌ایم که آسیا و شمال آمریکا را به هم وصل می‌کرد اما اکنون ناپدید شده است و همچنین قدم گذاشتن انسان بر روی ماه را دیده‌ایم. برای کسانی که قادر به تماشای ویدیو نیستند برخی از اتفاقات مهمی که رخ خواهند داد این‌ها می‌باشند:

• خطای Y2K را در سال ۱۰۰۰۰ فراموش کنید چرا که دستگاه‌های ما دچار خطای Y10K خواهند شد. درحال حاضر تمام نرم‌افزارهای ما سال را با ۴ رقم نشان می‌دهند بنابراین زمانی که به سال ۱۰۰۰۰ برسیم تکنولوژی قادر به کد کردن روزها نخواهد بود.

• اگر روند جهانی شدن کنونی ادامه یابد تمام صفات ژنتیکی انسانی همچون رنگ مو و پوست به طور یکسانی در سراسر دنیا توزیع می‌شوند و تفاوت‌های متناسب با منطقه وجود نخواهد داشت

سال ۵۰۰۰۰

• تمام زبانهای امروزی در سال ۲۰۰۰۰ غیرقابل تشخیص خواهند بود و در سال ۵۰۰۰۰ زمین نیز متفاوت به نظر خواهد رسید. آبشار نیاگارا به کاملا از بین رفته و تبدیل به یک دریاچه‌ی عظیم خواهد شد.

• زمین نیز به یک دوره‌ی یخبندان دیگر وارد خواهد شد.

سال ۱۰۰۰۰۰

• تمام ستارگان و صورت‌های فلکی قابل مشاهده از زمین کاملا متفاوت خواهند بود.

• اگر توانسته باشیم به مریخ سفر کنیم تا این سال توانسته‌ایم آن را زمینی سازی کنیم.

سال ۵۰۰۰۰۰

• احتمالا یک شهاب سنگ به قطر یک کیلومتر به زمین برخورد خواهد کرد مگر آنکه جلوی آن را به گونه‌ای بگیریم.

سال ۱ میلیون

• در این زمان زمین انفجارهای شدید آتشفشانی را تجربه خواهد کرد که قادرند ۳۲۰۰ کیلومتر مربع خاکستر را به جو زمین وارد کنند. این انفجار مشابه با انفجار عظیم توبا است که تقریبا نسل انسان را در ۷۵۰۰۰ سال پیش منقرض کرد.

• ستاره‌ی نزدیک ابط‌ الجوزا به یک ابرنواختر تبدیل شده که حتی در طول روز نیز کاملا از روی زمین قابل مشاهده خواهد بود.

سال ۲ میلیون

• اگر انسان‌ها به سیارت مختلفی رفته باشند در این زمان به گونه‌هایی کاملا متفاوت که با محیط سیاره‌ی خود سازگار شده‌اند تبدیل شده‌اند. آنها ممکن است از گونه‌های انسانی دیگر در سایر سیارات بی خبر باشند.

• گرند کانیون دچار فرسایش شده و به یک دره‌ی بزرگتر تبدیل می‌شود.

برای اطلاعات کامل در این زمینه ویدئوی زیر را مشاهده کنید:

ترجمه زیرنویس: امیرحسین سلیمانی/ سایت بیگ بنگ/ دانلود ویدئو

سال ۵۰ میلیون

• آفریقا با اوراسیا برخورد کرده، دریای مدیترانه را از بین می‌برد و رشته‌کوهی جدید که امکان دارد کوهی بلندتر از اورست داشته باشد تولید می‌شود.

سال ۲۵۰ میلیون

• در این دوره تمام قاره‌ها بر روی زمین باهم ادغام شده و به یک ابرقاره تبدیل می‌شوند.

سال‌های ۵۰۰-۶۰۰ میلیون

• یک انفجار اشعه‌ی گامای کشنده در فاصله‌ی ۶۵۰۰ سال نوری از زمین رخ خواهد داد که آغازگر یک انقراض دسته‌جمعی خواهد بود.

• درخشش روبه افزایش خورشید از حرکت صفحات تکتونیکی جلوگیری خواهد کرد و سطح کربن دی اکسید در اتمسفر به شدت کاهش می‌یابد. فتوسنتز C3 دیگر امکان‌پذیر نبوده و ۹۹ درصد زندگی کنونی گیاهی زمین خواهد مرد.

سال ۱ میلیارد

• این سال هایی است که زمین از بین می‌رود نه با یک انفجار بلکه… بهتر است ویدیو را ببینید تا بفهمید این اتفاق چگونه می‌افتد.

فقط اضافه می شود که سورپرایزهای بسیاری در طول تاریخ زمین رخ داده است و بدون شک سورپرایزهای بیشتری نیز رخ خواهند داد. بنابراین این فقط یک سری اتفاقات است که تا سال یک میلیارد می‌تواند رخ دهد. پس از مشاهده‌ی این ویدیو احساسی مشابه با  FOMO(اختلال ترس از دست دادن) را تجربه خواهید کرد.

ترجمه: معصومه رحیمی/ سایت علمی بیگ بنگ

منبع: sciencealert.comارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

8 دیدگاه‌ها

  1. واقعا استدلال جالبی بود ولی با به وجود آمدن انواع سلاح ها و بمب ها و هوش مصنوعی که تازگی سروصدایی به پا کرده چه بسا خود بشر خودش را به نابودی بکشاند.

  2. آفرین هادی، موافق حرفاتم، این علمی ترین پیش بینی ممکنه هس. تمدنهای بالاتر انسان، زمینو از بلایا بدور نگه میداره بشرطی که خود انسان منطقی تر شده باشه.

  3. وقتی این ویدیوها در مورد پایان زمین میبینم هیچ احساس ترسی نمی کنم.ترس اصلی خود انسان و کارهایی است که می تواند انجام دهد.نه ۱ میلیون یا ۱۰ هزار بلکه حتی در کمتر از هزار سال اتفاقات خیلی خیلی مهم تری خواهد افتاد که زندگی بشر رو دگرگون خواهد کرد کافی است سال ۲۰۱۷ رو فقط با سال ۱۹۱۷ مقایسه کنید و ببینید در این ۱۰۰ سال چه بودیم و چه شدیم.درضمن پیشرفت انسان هم به صورت تصاعدی افزایش پیدا می کنه.تنها تهدید انسان خودش است و بس هیچ چیزی نمی تونه مانع بقای انسان بشه مگر اینکه خودش دست به اینکار بزنه

  4. واقعا تشکر
    آینده رخ خواهد داد زمانیکه ما در حال فرسایش در زیر خاک هستیم متای۴انه مانند انیشتن نابغه نبودیم که قوانین جهان را تغییر دهیم