میزان خواب مورد نیاز بدن چقدر است؟

بیگ بنگ: به نظر می‌رسد توصیه‌های جدید در مورد میزان خواب لازم ممکن است مردم را تشویق کند که یک یا دو ساعت بیشتر در رختخواب بمانند. کارشناسان و متخصصان بتازگی دستورالعمل‌های خود را به روز کرده و مقدار ایده‌آل خواب برای گروه‌های سنی مختلف را اعلام کرده‌اند.

family-sleeping

به گزارش بیگ بنگ به نقل از جام جم، بنیاد ملی خواب (NSF) و هیاتی متشکل از ۱۸ دانشمند در حوزه پزشکی و محققان مربوط بیش از ۳۰۰ مطالعه مختلف درخصوص خواب را بررسی کرده و میزان دقیق خواب مورد نیاز برای گروه‌های سنی مختلف را تعیین کرده‌اند. بنیاد ملی خواب میزان توصیه شده خواب برای گروه‌های سنی مختلف را به این شرح‌ اعلام کرده است:

نوزادن تا ۳ ماهه: ۱۴ تا ۱۷ ساعت در روز

نوزادان ۴ تا ۱۱ ماهه: ۱۲ تا ۱۵ ساعت در روز

کودکان نوپا (۱ تا ۲ ساله): ۱۱ تا ۱۴ ساعت در روز

‌کودکان قبل‌از‌مدرسه‌(۳ تا ۵ ساله): ۱۰‌ تا ‌۱۳‌ساعت در روز

کودکان مدرسه‌ای (۶ تا ۱۳ ساله): ۹ تا ۱۱ ساعت در روز

نوجوانان ۱۴ تا ۱۷ ساله: ۸ تا ۱۰ ساعت در روز

جوانان ۱۸ تا ۲۵ ساله: ۷ تا ۹ ساعت در روز

بزرگسالان ۲۶ تا ۶۴ ساله: ۷ تا ۹ ساعت در روز

افراد مسن بالای ۶۵ سال: ۷ تا ۸ ساعت در روز

مقدار خواب توصیه شده در این گزارش برای بزرگسالان نسبت به گذشته تغییر نکرده است، با این حال در گزارش فعلی دو گروه جدید جوانان و افراد مسن افزوده شده است. میزان خواب مورد نیاز بسته به سن متفاوت بوده و ممکن است به طور جدی تحت تاثیر سبک زندگی و سلامت افراد قرار گیرد. مطالعه دیگری که در نروژ انجام شده نشان می‌دهد نوجوانانی که مدت بیشتری مشغول استفاده از ابزارهای الکترونیکی مانند گوشی‌های هوشمند و تبلت هستند وضعیت خواب بدتری دارند.

مطالعه حدود ده هزار نوجوان ۱۶ تا ۱۹ ساله نشان می‌دهد که این افراد بعد از مدرسه حدود دو ساعت یا بیشتر کمبود خواب دارند. محققان معتقدند که شواهد به دست آمده در این خصوص آن‌قدر قدرتمند است که ناظران سلامت را وادار کند تجدید نظر اساسی در دستورالعمل‌های استفاده از دستگاه‌های الکترونیکی از سوی نوجوانان به عمل آورند. بر این اساس نوجوانانی که در طول روز بیش از چهار ساعت را صرف خیره شدن به صفحه نمایش ابزارهای الکترونیکی می‌کنند احتمال این‌ که کمتر از پنج ساعت در روز بخوابند، ۳٫۵ برابر بیش از بقیه است.

همچنین حدود ۴۹ درصد این گروه پس از این‌ که وارد رختخواب شوند یک ساعت یا بیشتر طول می‌کشد تا خوابشان ببرد. در حالی که افراد بزرگسال سالم حداکثر پس از نیم ساعت به خواب می‌روند.محققان اعلام کرده‌اند‌ توصیه‌های قبلی برای استفاده سالم از رسانه‌ها که به والدین و نوجوانان داده شده نیاز به به‌روز شدن دارد و دستورالعمل‌های مختص زمان استفاده از رسانه‌های الکترونیکی باید منطبق با شرایط روز تغییر کند.

سایت علمی بیگ بنگ / منبع: Independent

(19 نفر , میانگین : 4٫84 از 5)
لینک کوتاه مقاله : https://bigbangpage.com/?p=26214
تحریریه‌ی بیگ بنگ

تحریریه‌ی بیگ بنگ

وب سایت بیگ بنگ یک سایت علمی، تحقیقاتی میباشد که توسط تعدادی از علاقمندان به علم و دانش اداره می شود. این سایت از اواخر سال 1391 تاکنون به فعالیت خود در این حوزه ادامه داده است.

شما ممکن است این را هم بپسندید

۲ پاسخ‌ها

  1. amirhossein گفت:

    man fek konam dar rooz 3 saat mikhabam

  2. اسماعیل گفت:

    من تا ۹ ساعت نخوابم فایده نداره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.