بیگ بنگ: استیون هاوکینگ  از امکان ابدی شدن حیات با نگهداری از مغز در خارج از بدن انسان سخن گفته است. این فیزیکدان بریتانیایی پیش بینی کرده است که در آینده این امکان وجود خواهد داشت که بتوان یک ذهن قدرتمند را روی یک کامپیوتر حفظ و نگهداری کرد، اما این فناوری درحال حاضر وجود ندارد. فیزیکدان بریتانیایی از امکان ابدی شدن حیات با نگهداری از مغز در خارج از بدن انسان سخن گفته است.

article-0-1BEAE8DE000005DC-692_634x422استیون هاوکینگ معتقد است می توان مغز را روی یک کامپیوتر کپی برداری کرد و نوعی حیات پس از مرگ ارائه کرد.

به گزارش مهر، این کیهان شناس 71 ساله اظهار داشت که مغز شبیه یک برنامه کامپیوتری کار می کند به این معنا که از نظر تئوری می تواند بدون بدن به کار خود ادامه دهد. هاوکینگ این اظهارات را در جشنواره فیلم کمبریچ پس از اولین نمایش فیلمی که از زندگی وی با روایت خودش تهیه شده بود، مطرح کرد.

وی در پاسخ به پرسشی که درباره حیات آگاهی یک فرد پس از مرگش مطرح شده بود، گفت: فکر می کنم مغز مثل یک برنامه در ذهن است که شبیه کامپیوتر عمل می کند، پس از نظر تئوری این امکان وجود دارد که این مغز را روی یک کامپیوتر کپی کنیم و یک نوع حیات پس از مرگ فراهم کنیم. وی افزود: این تئوری درحال حاضر فراتر از تواناییهای ما است. این فیلم روایتگر داستان زندگی هاوکینگ از دوران کودکی وی در آکسفورد تا منزل کنونیش در کمببریج است که با یک گروه از مراقبین و پرستاران خود زندگی می کند.

فیلم به چگونگی تشیخص بیماری وی در 21 سالگی اشاره کرده و یادآور شده که در آن زمان به هاوکینگ گفته شد که تنها سه سال دیگر زنده می ماند اما درست پس از این تشخیص وی به یکی از مشهورترین دانشمندان معاصر تبدیل شد. وی در رابطه با شرایط خود گفت که این شرایط نیم قرن است که وی را درگیر کرده است، حفظ یک ذهن فعال کلید بقا و زنده ماندن من بوده است همانطور که حفظ روحیه شوخ طبعی به من در این رابطه کمک کرده است. پیش از نمایش فیلم کیپ تورن فیزیکدان آمریکایی و دوست نزدیک هاوکینگ گفت که اعتقاد دارد معلولیت وی موجب شده علم را طوری مدنظر داشته باشد که ممکن است در غیر این صورت بدان توجهی نمی کرد. وی سرسخت ترین مردی است که می شناسم و سرسختی عامل انگیزه دادن به وی شده است.

Read More : http://www.dailymail.co.uk/sciencetech/article-2428014/The-everlasting-life-Stephen-Hawking-says-brain

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

15 دیدگاه

 1. اصلاً مگه به ماهیت ذهن پی بردن هنوز که بخوان روی کامپیوتر آپلودش کنن؟

 2. ترسم از اینه که انسان راه حلی برای مرگ پیدا کنه مرگ خانم مریم میرزاخانی رو متوقف کرد باید راه حلی برای مرگ پیدا کرد چرا که مرگ مشکل محسوب میشود و در این جهان برای هر مشکلی راه حلی وجود دارد چه از ابزارهای فیزیک استفاده کنیم و یا از علم زیست اما معتقدم در نهایت بشر با حس پژوهش و کنجکاوی که دارد بالاخره برای مرگ راه حلی پیدا خواهد کرد وبعد از یافتن ان راه حل بشر خواهد گفت که نسل های گذشته که مردند و نابود شدند چه بد ضرری کردند و ترسم از این کلام است.

  1. خیر، اگر پیدا کنند فقط مقام داران، سرمایه داران و انسان های مهم مثل (دولت مردان و خانواده شان) جاودان خواهند شد و مردم همچنان خواهند مرد. این هم بگم وقتی این را کشف کنند تا 40 الی 50 سال از مردم مخفی خواهند کرد زیرا بیش از این مقدار نمی تونن مخفی کنند و مردم متوجه می شوند که دولت مردان نمی میرند.
   به مردم نخواهد رسید. دلیل: اگر مردم نمیرند برای حکومت ها ضرر خواهد داشت. جمعیت هیچوقت کم نخواهد شد. خوراک کم خواهد آمد. جایی برای زندگی وجود نخواهد داشت. پول و ثروت بی معنا خواهد شد و با نبود پول قوانین بشری به خطر خواهد افتاد.

  2. به نظره من این هیچوقت نباید اتفاق ببفته چون تکامل اتفاق نمی افتده و متوفق میشه .مرگ باعث میشه نسخه های قدیمی تر جاشونو به نسخه های جدید تر بدن و ژن های جدید تر و موفق تر را به نسل بعدی منتقل بشن البته این نظر منه.

 3. اقای M خودت نمیفهی که دیگران رو نفهم فرض می کنی کی هستی اسمت کجاست توی این دنیا که میای در باره دانشمند به این بزرگی میگی بهتر نظر ندن نه تو نظر بده.

 4. این یعنی اینکه اگر من درحالیکه زنده ام یک کپی از ذهنم تهیه کنند روی یک کامپیوتر و اون کامپیوتر رو بر اساس اون ذهن ران کنند، آنگاه من در دو جا خواهم بود؟؟؟!!!! هم بدن اصلیم هم اون کاپیوتر؟؟؟!!!!! چه غیرمنطقی

  1. یعنی یه کپی از خودت داری که بعد از راه اندازی شروع میکنه به تفاوت پیدا کردن از تو. چون موقعیت هاتون فرق میکنه.
   فقط زاتتون یکیه

 5. آقای Stephen Hawking کسی نیست که بخواد در این زمینه نظر بده. نباید بده. ایشون فیزیک دان هستن و بهتره به کار خودشون بپردازن. در رابطه با کامپیوترها، بهتره نظر ندن. چون دانشی در این باره ندارن.
  بله. امکان کُپی و حتی انتقال نه فقط مغز، بلکه کُل بدن انسان و این جهان هم وجود داره، و بلعکس.
  بنده بیش از این در این باره سخن نمیگم. چون (با توجه به نظراتِ قبل از خودم) قطعا نخواهید فهمید.

  1. حالا چون تخصصی نداره نباید حرفی بزنه مگه اصلا حرفی اشتباهی زده به شما برخورده

 6. اتفاق اصلن هم تعجب برانگیز نیست.
  کار دانشمند کار علمی هست . علم با جهان فیزیکی طرف هست و با مشاهده و اندازه گیری و ازمایش. مسایل متافیزیکی و مشابه چیزهایی قابل اثبات و اندازه گیری و مشاهده نیستند و در حیطه علم نمیگنجند بنابراین دانشمندی هم درباره انها اظهار نظری نمیکند و آن را میسپارد به غیر دانشمندان که لزوما بر مبنای علم و منطق صحبت نمیکنند.

 7. پس مشخص است که ایشان هیچ اعتقادی به مسئله متافیزیک ندارد.
  برایم تعجب است که چرا اینگونه افراد یک بار مسائل عجیب و غریب در متافیزیک نمی پردازند

 8. ویلیام استیون هاوکینگ انسان بزرگیه که افکار عمیقی داره . صاحب کرسی ریاضیات لوکازین کالج سلطنتی کمبریج و بزرگترین اختر فیزیک دان حال حاضر دنیاکه با ایده ها و نظریاتش دنیای علم رو به طور اساسی به چالش میکشونه وصحبت های اون خیلی ها رو به تلاش و تکاپو وادار میکنه . نظریه تابش هاوکینگ در مورد سیاه چاله یکی از بزرگترین نظریات علم هست

 9. درود به همه دانشمندان که تنها راهی که میروند راه آگاهی است.
  به نظر من هم در آینده این اتفاق خواهد افتاد.