بیگ بنگ: سالهای دهه ی 1990 نقطه ای مهم در باور عمومی به یوفوها-UFO(اشیای ناشناس پرنده) و آدم ربایی بیگانگان بود. نمایش هایی مانند پرونده های ایکس(X-Files) و حقه ی کالبدشکافی بیگانه، برنامه های تلویزیونی آن موقع بودند در حالی که حتی دانشگاه MIT یک کنفرانس آکادمیک در مورد پدیده ی آدم ربایی برگزار کرد.

flying-saucer-alien-UFO-e1460935538878-800x430به گزارش بیگ بنگ، اما باور و علاقه به یوفوها در دهه اول قرن 21 کم کم کاهش یافت. مشاهدات کمتری گزارش شدند و گروههای تحقیقاتی همانند اداره ی یوفوشناسی بریتانیا نیز منحل شدند. در سال 2006 مورخ “بن ماسین تایر” در روزنامه تایمز گفت که اینترنت باعث شد مردم به دنبال یوفوها نروند. جریان آزاد و معاوضه آسان ایده ها و اطلاعات، شک و تردیدها را در مورد یوفوها رواج داد و به نظر این محقق مردم دیگر بشقاب پرنده ای در آسمان نمی دیدند، چون دیگر به آن اعتقادی نداشتند.

موسسه گالوپ در سال 1990 نشان داد که 27 درصد آمریکایی ها معتقدند که موجودات فرازمینی زمانی در گذشته به زمین سر زده اند. این مقدار در سال 2001 به 33 درصد افزایش یافت و در سال 2005 به 24 درصد کاهش یافت. اما مجددا، فایل ایکس برگشته و حتی “هیلاری کلینتون” قول داده که اگر به عنوان رییس جمهور انتخاب شود، آنچه را که دولت در مورد بیگانگان میداند را افشا میکند.

در این میان، یک مقاله تازه بوستون گلوب توسط لیندا رودریگزمک روبی میگوید که شاید اعتقاد به یوفوها مجددا افزایش یابد. او در نظرسنجی ایپسوز در سال 2015 اشاره میکند که 45 درصد مردم آمریکا به اینکه فرازمینی ها به زمین آمده اند، باور دارند. این خود دلیل محکمی است و نشان می دهد که چرا جامعه غرب، علاقه به ماورالطبیعه را ادامه میدهد؟ اگر علم بصورت خودکار اعتقاد به یوفوها را از بین نمیبرد، پس چرا گزارشات یوفوها و آدم ربایی بیگانگان مد میشوند و از مد می افتند؟ در حالی که علم موقتا میتواند باور به نیروهای اسرارآمیز را خنثی کند، این باورها می توانند مجددا بر گردند، یعنی اینکه نیاز به اعتقاد این باورها در “روان انسان ها” ریشه کرده است.

یک افسانه جدید

در سخنرانی روانشناس آلمانی “مکس وبر” با عنوان «علم بعنوان یک شغل» او گفت: جهان مدرن یقین دارد که هر چیزی با توضیحات و تعریفات علمی، ساده شدنی است. او بیان کرد که جهان از توهم در آمده است. در ابتدا، همانند بسیاری از رویدادهای غیرقابل توضیح، با یوفوها نیز به عنوان یک موضوع مهم در تحقیق علمی برخورد میشد. مردم نمیدانستند که چه چیزی روی میداد؛ دانشمندان موضوع را بررسی و سپس آنرا “روشن” می کردند.

یوفو شناسی مدرن- مطالعه بر روی اشیای ناشناس پرنده- معمولا به مشاهده ی یک خلبان به نام “کنز آرنولد” برمیگردد. آرنولد هنگامی که برفراز کوه راینر در 24 ژوئن 1947 پرواز میکرد، 9 شی دایره مانند را دید که رسانه ها آن را” بشقاب پرنده ها” نامیدند. چند هفته بعد روزنامه “راسول دیلی رکورد” گزارش داد که ارتش یک بشقاب پرنده شکسته را کشف کرده است، آمریکایی ها تا پایان سال ِ 1947، 850 مشاهده ی دیگر را گزارش دادند.

RoswellDailyRecordJuly81947مردم در طول سال 1950 شروع کردند به گزارش دادن اینکه آنها با ساکنان این سفینه ها ارتباط داشته اند و این ارتباطات اکثرا جنسی بوده اند. برای مثال یکی از اولین “ربوده شده”ها، مکانیکی به نام “ترومن بزوروم” از کالیفرنیا بود. ترومن به داخل یک سفینه فضایی از سیاره کلاریون برده شد؛ او گفت، این سفینه توسط زنی زیبا به نام “آورا رانس” فرماندهی میشد.(در آخر، زن ترومن با استناد به علاقه و میل شدید شوهرش به رانس از او طلاق گرفت.)

آنتونیو ویلاس-بواس از برزبل در سال 1975 یک ارتباط مشابه را گزارش داد که در آن بیگانگان او را به داخل یک سفینه برده و مجبور به رابطه جنسی با یک زن فرا زمینی کرده بودند. روانشناسان و جامعه شناسان تئوری هایی را در مورد این پدیده پیشنهاد دادند. تحلیلگر روانی “کارل جانگ” در سال 1957 فرضیه ای را بنیان نهاد مبنی بر اینکه یوفوها یک عملکرد افسانه ای را برای مردم قرن 20 برای عادت کردن به استرس های جنگ سرد، داشته اند.

به علاوه این موارد، آداب و رسوم اجتماعی آمریکایی ها نیز داشت به سرعت تغییر میکرد، بخصوص پیرامون مواردی چون نژاد، جنسیت و تمایلات آن. طبق گفته ی مورخ “دبلیو سکات پول”، داستانهای رابطه با بیگانگان میتواند راهی برای پردازش و بحث در مورد این تغییرها بوده باشد. برای مثال هنگامی که دیوان عالی در سال 1967 بالاخره قوانین ِ خلاف ازدواج بین نژادی را لغو کرد، کشور سالها پیش در مورد بتی و بارنی هیل، یک زوج میان نژادی که ادعا میکردند توسط بیگانگان ربوده شده بودند، صحبت میکردند.

در این مورد قرار نیست صحبت کنی!

علیرغم چند داستان مشکوک از ربوده شده ها، نیروی هوایی آمریکا با سازماندهی کردن یک سری مطالعات، شامل پروژه کتاب آبی که از 1952 تا 1962 انجام گرفت، مشاهدات یوفوها را جدی گرفت. نیروی هوایی در سال 1996 تیمی از دانشمندان دانشگاه کلرادو را با مدیریت فیزیکدان “ادوارد کندون”، برای جستجوی گزارشات یوفوها انتخاب کرد.

هر چند که تیم در شناسایی 30 درصد از 91 مشاهده ای که جستجو انجام داد، بی پاسخ ماند؛ اما گزارش سال 1968 آنها نشان داد که ادامه ی مطالعه بر روی این پدیده مفید نخواهد بود. کندون افزود که معلمان مدارسی که به دانش آموزان خود اجازه خواندن کتابهای مرتبط به یوفو را برای فعالیت سرکلاسی دادن، ضرر و زیانی بزرگ را به قوه تفکر انتقادی و توانایی تفکر علمی دانش آموز میرساندند. نیروی هوایی با تصمیمی که بر پایه ی گزارش گرفت، به پروژه ی کتاب آبی پایان داد و کنگره تمام بودجه برای جستجوی یوفوها قطع کرد.

در سال 2010، جامعه شناسان کریستوفر دی.بادر،اف.کارسون منکن و جوسف او.بیکر اعلام کردند که 69 درصد آمریکایی ها حداقل به یک چیز ماورایی(طالع بینی، ارواح، یوفوها و غیره…) اعتقاد دارند. اما نتایج تحقیقات آنها همچنین نشان داد که کسی که روابط اجتماعی بهتری دارد، کمتر مایل به گفتن اعتقاد به فرازمینی ها است. افراد مجرد نسبت به افراد متاهل، و همچنین کسانی که حقوق و درآمد کمتری دارند، نسبت به آنهایی که درآمدشان زیاد است، اعتقاد بیشتری به فرازمینی ها را گزارش میدهند. شاید مردمی که “چیزی برای از دست دادن” دارند، دلیلی برای اعتقاد نداشتن به فرازمینی ها دارند(یا حداقل برای صحبت نکردن در باره اش).

Alien-UFO-Extraterrestrial-Public-Domainموسسه علوم فضایی و هوایی آمریکا در سال 1973 به نوبه ی خود در مورد یوفوها تحقیق کرد. چند دانشمند گزارش دادند که اشیاء ناشناخته ای را دیده بودند و حتی بعضی اعلام کردند اینها نشانه ی واقعی یوفوها هستند. روانپزشک دانشگاه هاروارد “جان مک” از نزدیک با ربوده شده ها، که او از آنها به “تجربه کنندگان” یاد میکند، گفتگو کرد. هر چند که او در مورد اینکه واقعا بیگانگان وجود داشتند بلاتکلیف ماند، اما از تجربه کنندگان حمایت کرد و گفت که داستانهایشان را باید جدی گرفت. روسای مک خوشحال نبودند، به همین دلیل دانشگاه پزشکی هاروارد در سال 1994 در یک عمل بی سابقه علیه این استاد اقدام کرد. در پایان، هاروارد موضوع را کنار گذاشت و آزادی ِ آکادمیکی مک را تصدیق کرد. اما پیغام واضح بود: روشن فکر بودن در مورد بیگانگان برای شغل کسی بد میباشد!

دلیل، و جادوی دوباره

پس اگر “هیلاری کلینتون” کاندید رییس جمهوری آمریکا است، چرا در مورد یوفوها حرف میزند؟ قسمتی از پاسخ شاید این باشد که کلینتون و ستادش با شبکه ی افراد بانفوذ، که برای دولت تبلیغات کرده اند تا حقایق یوفوها را افشا کنند، در ارتباط اند. این تیم شامل میلیونر مرحوم لاورنس روکفلر(کسی که تحقیقات جان مک را سرمایه گذاری کرد) و جان پودستا، دبیر ستاد انتخاباتی کلینتون و یک طرفدار دراز مدت افشاگری است، میباشند. اما شاید در حقیقت یک دایره بزرگتر و گسترده ی فرهنگی در کار باشد.

جامعه شناسانی چون “کریستوفر پارتریج” گفته اند که توهم زدایی به توهم زایی می انجامد. شاید سکولاریسم قدرت، نفوذ کلیساهای سنتی را ضعیف کرده باشد اما این به آن معنا نیست که مردم به شکاک های سرخورده تبدیل شده باشند. شاید یک تغییر مشابه در حوزه ی سیاست رخ دهد؛ جایی که زبان تفکر انتقادی به ضد پایه گذاری علمی درآمده است. امروزه، سیاستمداران محافظه کار مرتبا موضوعاتی چون تغییر آب و هوا، تکامل و تاثیر واکسن ها را مورد اعتراض قرار میدهند. این مخالفات هیچگاه ادعاهایشان را بصورت “ضد علمی” شکل نمیدهد، بلکه تقریبا به عنوان نمونه هایی برای جستجو و اصلاح ِ آزاد شکل میدهد. دونالد ترامپ شاید اولین کاندیدی بوده که پی برده، ایده های عجیب و غریب الان یک سرمایه اند تا یک قرض. در فضای سیاسی جایی که در آن از زبان دلیل و مدرک برای حمله به نفوذ ِ علم استفاده میشود، تعمق و تفکر در مورد احتمال وجود یوفوها آن ننگ و عیبی ِ را که قبلا داشت، ندارد!

ترجمه: هیمن یوسفی/ سایت علمی بیگ بنگ

منبع: sciencealert.com

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

68 دیدگاه

 1. نظریه فرازمینی ها هم مثل استیون هاوکینگ است . اون زمان که به هاوکینگ باید جازه نوبل رو میدادند ندادند تا اینکه جهان رو ترک کرد . قبل از اینکه نظریه فرازمینی ها لوث وملعبه بشه جدی بگیرینش.

 2. خواب معلومه چرا .چون در موردش اینقدر لاپوشونی میشه وهر چیز عجیبی رو (مثلا یک عکس) سریع بایک ردیه ردش میکنند همین میشه که آدم شک میکنه من که واسه این به یوفو ها باور دارم .

 3. بحث بسیار طولانی شد معلوم می شود این موضوع از آن مطالبی است که خوانندگان علاقمند زیادی دارد!
  از آنجایی که میلیاردها کهکشان وجود دارد و هر کهکشان هم شامل صدها میلیارد ستاره می باشد و مشخص شده است که اکثر ستاره ها دارای سیاراتی هستند به احتمال قوی حیات در بعضی از آنها شکل گرفته است و احتمال اینکه تعدادی از موجودات زنده ساکن این سیارات به درجه ای از تمدن و هوشمندی رسیده اند که بتوانند مسافت های طولانی بین ستارگان را بپیمایند وجود دارد. ولی چرا تا کنون هیچ اثری از آنها در زمین باقی نمانده است، مثلا یک قطعه کوچک از فلزی نایاب!؟(با توجه به اینکه می گویند بعضی از سفینه های آنها به زمین برخورد کرده !) یا چرا ستاره شناسان که در تمام طول شب تلسکوپهای خود را رو به آسمان دارند تا بحال چیزی مشاهده نکرده اند!؟ علاوه بر آن کشورهایی که ماهواره های تجسسی در مدار دارند که اگر فرضا کره شمالی موشکی را آزمایش کند فورا آنرا شناسایی کرده و مسیر و برد آنرا مشخص می کنند تا کنون چیزی تشخیص نداده اند!؟
  با تمام اینها ، آینده جواب این پرسش را خواهد داد ! که آیا یوفو وجود دارد یا خیر ؟

 4. پاسخ اقای Reza
  خوب UFOs هم همان وسایل موجودات فضایی هستند دیگه. فقط بصورت خلاصه نوشته شده.

  The term “UFO” stands for unidentified flying object, which is used to refer to light or objects seen on land or in the sky

  1. در تکنولوژی نضامی ما انسانها همچین قدرت مانوری نداریم که بشقاب پرنده ها انجام میدهند. و ایا ما قدرت ناپدید شدن رو هم در تکنولوژی نظامی داریم؟ کمی فکر کنید و مطالعه فرمایید

 5. .جالبه هرچه جلو میریم و هرچه علم پیشرفت میکنه کم تر در مورد مسائل ماوراء بحث میشه و کم تر داستان هایی هم در این مورد شنیده میشه. عامل وجود همچین داستان هایی عدم آگاهی بشر به محیط پیرامون به واسطه علم است.این یعنی اینکه علم تجربی سرآمد همه علوم دیگه است و این واقعیت رو همه باید قبول کنیم و دست از خیالبافی برداریم و تا وقتی علم در مورد چیزی نظر قطعی نداده اونو به واسطه قدرت های ماواء تصور نکنیم.اصلا تا حالا فکر کردید اصلا چرا یوفوها باید به شکل بشقاب باشند چرا به شکل هواپیما یا کشتی یا به هر صورت دیگری نباشند.شاید برای توجیه اشیایی که میبینیم مثل هاله نور و شهاب سنگ و اون مواردی که تحریریه بیگ بنگ به زیبایی اشاره کردند نزدیک ترین شکل به اونا بشقاب باشه.

  1. خدمت شما عرض کنم من نام چندین پروفسور رو میتونم نام ببرم که هم در فیزیک تئوری فعالیت دارند و هم در ناسا کار میکنند و به موجودات فضایی باور دارند و خوب در موردشان نظر میدهند. دیگه این اشخاص در مورد موجودات فضایی نظر مثبت بدهند دیگه من و شما کی هستیم. اقای محترم در مورد علم صحبت میکنید لطفا اطلاعاتتتون رو ببرید بالا. دیگه شما به ناسا نمیتونید که ایراد بیاورید که بخاطر علم همین ناسا ما توانستیم دید بهتری به کهکشان داشته باشیم و خیلی جاهای نادیده رو با دوربین های ناسا ببینیم. همین ناسا یک بخش سری برای مقابله با موجودات فضایی داره که روز به روز پیشرفته تر میشه.

   1. اینکه به موجودات فضایی باور داشته باشیم بحثی توش نیست بیشتر افراد باسواد و دانشمندا هم به این موضوع اعتقاد دارن
    موضوع چیزیه که به اسم یوفو می شناسیم، که واقعا اون چه چیزیه

    البته توی تکنولوژی نظامی هم به هرچیزی دست پیدا کنن که نمیان همه جا اعلام کنن و روزی سه بار توی اخبار بگن تا ما هم باخبر بشیم!

    1. بنظرمن وقتی در فضا کره ایی مثل زمین هست.عاقلانه هست که حیات وموجودات زنده درجای دیگه کهکشان باشندحالا یاپیشرفته تر یاعقب افتاده تر.امااون چیزایی روکه دوستان دیدن میتونه واقعا فضایی هابوده باشن.این امکان هم هست که کشوری به این تکنولوژی رسیده باشه وبرای اهدافشون مخفی کنن.واهداف دیگه ایی داشته باشن

 6. یه سوتی عجیب توی اکثر گزارش هایی که میگن یوفو دیدن هست! نمیدونم چرا کسی متوجه نشده
  اگر واقعا اون تمدن پیشرفته تونسته چیزی بسازه که این فواصل عظیم رو طی کنن دیگه چرا برای اون وسیله ی پیشرفته ای دارن (بشقاب پرنده!) دورتادور چراغ های رنگارنگ میزارن؟!
  اصلا چه نیازی بهش هست؟ فقط باعث جلب توجه میشه
  همش تحت تاثیر فیلم های دهه ی 80 و 90 هست که توی فیلم های علمی تخیلی این شکلی نشون میدادن و چون LED هم مثل الان نبود وسایل پیشرفته مثل ربات و سفینه رو پر از چراغ های هالوژن میساختن!

  1. نه اقای رضا. اون چراغ ها میتونه خیلی چیزها باشه. مثلا سنسور میتونه باشه. من چون یکی از نزدیک دیدم میتونم خوب تشریح کنم. اصلا ما انسانها اون ها رو چراغ میبینیم. چون شکل چراغ دیده میشن برای ما. ولی برای اونها اصلا قابلیت چراغ رو ندارند که. چون روشنایی نمیده که. فقط نقاط نورانی هستند که بازتاب اصلا ندارند. و برای اون که گفتید باعث جلب توجه میشه خدمت شما عرض کنم که اونها اصلا به ما توجه نمیکنند که جلب توجه بشه یا نه. وقتی از بالای سر ما رد میشن ما رو حساب نمیارند که. برای متوجه شدن این قضیه همان داستان مورچه ها رو در نظر بگیر که وقتی ما از کنارشان رد میشیم اصلا اون موجودات رو به حساب نمیاریم.

   1. اهان خوب مچتو گرفتم
    بالاتر میگی چون اونا پیشرفته هستن از دوربینای ما مخفی میشن
    اینجا میگی مارو حساب نمیارن
    خب چرا اگه حسابمون نمیارن از دوربینامون مخفی میشن!!
    تو گفته هات تناقض های زیادی وجود داره
    حداقل اول حرفای قبلیتو بخون که سوتی ندی LOL

   2. چون پاسخم بسیار کوچک نشان داده میشه اینجا می نویسمش و امیدوارم مدیریت سایت این پاسخم را بجای اون یکی ذخیره و دیگری را حذف کنه.
    پاسخم به محمد: عزیز اینا سوتی نیست درک و شعور خودت را میرسونه.
    بزار برات مثل یک بچه ابتدایی از اول توضیح بدم.
    ۱- ما انسان غار نشین هستیم. می بینیم یک غارنشین دیگه از ما بیشتر زور داره. پس میریم با یکی دیگه متحد میشیم تا اونو نابود کنیم. سپس به همین منوال میگذره تا شدیم یک انسان امروزی متمدن. تا اینجا کلی تجربه کسب کردیم که اگه بیگانه ای بتونه بر ما غلبه کنه ما از همان اول نابود می شدیم پس برای همین بایستی فکر همه چیز را کنیم.
    ۲- اکنون یک تمدن پیشرفته ای را ساخته ایم. می دونیم ممکنه هک بشیم. ممکنه غارت بشیم و یا بدتر از همه نابود بشیم. پس قبل هر چیز خودمان را به آخرین تکنولوژی ممکن که هیچ سوراخ سنبه ای نداشته باشه مجهز میکنیم. کاری به این نداریم آن موجود یک حیوان است یا یک موجود هوشمند. برای ما نوع موجودات که چگونه اند اهمیتی ندارند تنها ایمنی ما مهم است. پس تا جای ممکن از همه لحاظ ایمن خواهیم بود.
    ۳- پس خودمان را به اشعه ای که هیچ دوربینی نتواند از تکنولوژی ما فیلم برداری کند مجهز میکنیم و به تکنولوژی های غیره و غیره و غیره و غیره مجهز میشیم و سپس سفرمان را در آسمان (فضا) شروع میکنیم.
    اکنون به نظرت توی سفر ما برای ما انسان ها اهمیتی داره که توی یکی از سیارات یک موجود زشت عجیب خنگ تر از ما داره به ما نگاه میکنه؟ ما از هر لحاظی آماده شدیم. کسی نمیتونه ما از ما مدرکی بدست بیاره یا نابودمان کنن و … کسی هم به حرف این موجود بی ارزش زشت و خنگ اهمیتی نمیده. اگه نیاز باشه میریم تو سیاره اونا اشیا، سنگ و حتی موجودات آن ها را با خودمان برای آزمایش می بریم چون کسی نمی تونه ما را اثبات کنه در نتیجه نمیتونن به ما حمله کنن و اگه همه بخوان حمله کنن هم با ما برابر نیستن ولی دلیل بر این نیست که چون اون ها حریف ما نیستن ما مجهز نباشیم و چون اونا اهمیتی برای ما ندارن خودمون را نشان ندیم یا بدیم؟ ما برای کاری اومدیم برای اونا نیامدیم که نشان دادن یا ندادن خودمون براشون مهم باشه.
    همچنین شاید یکی از آزمایش های ما این باشه تا ببینیم این موجودات واکنششون پس از دیدن ما چیه یا تصویری از آن ها بگیریم ولی این دلیل بر این نیست که اونها برای ما مهم هستند اگه نیاز باشه پس از اتمام تحقیقاتمون این موجودات بی ارزش زشت و بی مغز را خواهیم کشت. چون برای ما ارزشی ندارند ولی آیا این عقلانیه که تحقیقاتمان را بدون هیچ حفاظی انجام بدیم؟ خیر چون یک احتمال کوچک میدیم شاید ما اونها را دست کم گرفته باشیم.
    حالا اگه متوجه منظورم شدی که هیچ اگه نشدی منطق و عقلی توی وجودت نداری و یا داری ما را سرکار میزاری. بهرحال من سعی کردم طوری توضیح بدم که انگار دارم با یک بچه ابتدایی صحبت میکنم. امیدوارم منظورم را رسونده باشم و کمی ذهنت پخته تر بشه.

  1. یه خورده ذهنتون رو باز کنید متوجه میشید. البته تمام بحثی که اینجا شده رو بخونی متوجه میشی

 7. برای یک عده از افرادی که میگفتند خوب وقتی بشقاب پرنده میاد تا بالای سرمون چرا با ما ارتباط برقرار نمیکنند و برمیگردند. جواب این سوال رو اقای میچیو کاکو استاد فیزیک اینجوری دادن که: شما وقتی از یک راه روستایی دارید رد میشید و در حین را رفتن یک لونه مورچه رو ببینید که مورچه ها در حال کار کردن هستند ایا میرید کنار لونه و به مورچه ها میگید سلام مورچه ها ما برای شما تمدن میدیم ما به شما انرژی هسته ای میدیم؟ ایا این حرف ها رو به مورچه ها میگید؟ و یا اصلا توجه نمیکنید و به راه خود ادامه میدهید؟ صد در صد جواب دومیه چون ما هر چه تلاش کنیم که مورچه ها نمیتونند با ما ارتباط برقرار کنند. این هم لینکش فیلم: http://bigbangpage.com/?p=19396

 8. جواب اقای dan
  بالا نتونستم بنویسم. شما در جواباتون از اول همه چیز رو انکار میکنید. این که نشد بحث. حالا هر کسی که به یو.اف.او اعتقاد ندارد یک نیم درصدی هم احتمال بدید شاید باشه. کلا انکار کردن در مورد هیچ چیزی خوب نیست.
  حالا در مورد این موضوع نه در موضوع های دیگه وقتی من تحقیق میکنم به صد در صد یقین میرسم باز هم یک درصد احتمال میدم شاید جوابم درست نیست.
  موجود فضایی وجود داشتن چیز عجیب و قریبی نیست که. یکم در مورد پیدایش حیاط در روی کره زمین تحقیق کنید باورش برای شما اسان می شود. موفق باشید

  1. خود من هم طرفدار احتمال وجود حیات غیر زمینی هستم
   تقریبا میشه گفت امکان نداره انسان در این پهنه گسترده تنها باشه
   ولی تقریبا در بیشتر بحث ها نظرات یه فرد مخالف رو مطرح می کنم که بحث یه طرفه نشه ( منظورم اینه مدام در حال تایید همدیگه نباشیم )

   1. دوست عزیز بحث کردن در جهات دیگر و موشکافی با انکار فرق میکنه. چون وقتی انکار میکنید دیگر بحث طرف مقابل شما رو ایگنور میکنه و ادامه بحث انجام نمیشه. مثلا بهتر است شما در بحث بگید شما درست میگید ولی اگر یک درصد احتمال بدیم اونجوری باشه چی. که در اینصورت بحث ادامه خواهد داشت

 9. در مورد این یو اف او ها نمیشه نظر قطعی داد اما به نظر من تعداد انبوه کهکشان ها و تعداد کره هایی مثل زمین که تو هرکدوم هستش،اگه احتمال به وجود اومدن حیات خیلی خیلی کم باشه تو این جهان به این بزرگی حتما موجودات تکامل یافته و هوشمندی مثل ما ها هستن که به دنبال برقراری ارتباط با مو جودات بقیه کره هان،که شاید به خاطر بزرگی این کیهان خیلی طول بکشه تا نشانه ای از اونا به ما برسه،شایدم تا حالا نشونه ای قابل قبول از اونا دریافت شده ولی حکومتا از انتشار خبرش به دلایلی خودداری میکنن

 10. کتاب فیزیک ناممکن ها صفحه ی 190 به بعد رو بخونید
  بیشتر پدیده هایی که تو آسمون ممکنه با یوفو اشتباه گرفته بشن رو بهشون اشاره کرده

 11. سلام دوستان. دیشب داشتم به کائنات فکر میکردم واتفاقاتی که از اول تاریخ بشریت افتاده. ما در علم فیزیک هستی چیزی به اسم زمان نداریم یعنی برای ما الان روی زمین با این سرعت زمین زمان یه معنی میده و برا اون تکه سنگی که رو پلوتو قرار داره یه معنی دیگه میده پس ما در عالم زمان مکان علق هستیم. کسی چه میدونه شاید اون بشقاب پرنده یا هر چیزی که هست از سالهای آینده به این زمان اومدن شاید خیلی از اتفاقات ها رو خودمون داریم رقم میزنیم یه نکته خیلی مهم . فرض کنیم یکی از قمر های مریخ نابود بشه یا قمرهای مشتری به این سیاره بخورن واین سیاره نابود بشه حدس بزنین چه اتفاقی برا ما در زمین میافته. مطمین باشین کل منظومه شمسی به هم میریزه چون این منظومه طی جاذبه که به هم دارن با این ترتیب کار میکنن و یه چیز دیگه حتی خورشید هم از ستاره های دیگه تاثیر میگیره پس این حیات که در زمین هست تحت تاثیر ملیاردها پازل من با اطمینان میگم در کهکشان راه شیری احتمال وجود حیات به یک میلیاردم هم نمیرسه. با تشکر

 12. بد نیست اینو بخونید و اون هایی که اعتقاد به ufo ندارن یه جواب حدودآ منطقی به این مطلب موثق بدهند تا ما کمی قانع بشیم !!

  شیای پرندهٔ ناشناس در آسمان تهران (۱۳۵۵) قریب به اتفاق مشاهداتی که پیرامون دیدن اجرام ناشناخته در نیم قرن گذشته ارائه شده ناشی از عدم آگاهی از اجرام آسمانی و یا پرندگان ساختهٔ دست بشر بوده و توضیحات منطقی برای آن گزارش نشده‌است.

  در عین حال، هنوز هم مواردی وجود دارد که تا کنون توضیح دقیق پیرامون آن ارائه نشده‌است. یکی از این موارد مشاهده اشیای پرنده ناشناخته در آسمان تهران و برخورد هواپیماهای نیروی هوایی با آنان است که در سال ۱۳۵۵ روی داد. این گزارش از آنجا که توسط مردم عادی ارائه نشده و برج مراقبت فرودگاه مهرآباد تهران و خلبانان نیروی هوایی آنرا ارائه کرده‌اند از قوت بالایی برخورد دار است.

  شب ۲۸ شهریور ۱۳۵۵ساعت ده و نیم تماسهای مردم با نیروی هوایی ارتش خبر از رؤیت شیئی پرنده در افق شمالیِ تهران در منطقهٔ شمیرانات داد. پس از تأیید این گزارش‌ها توسط برج مراقبت فرودگاه مهرآباد تهران، از پایگاه هوایی شاهرخی (نوژه) دو فانتوم عازم تهران می‌شوند. خلبان هواپیمای اول پس از نزدیک شدن به شیء متوجه از کار افتادن آلات دقیق و وسایل ارتباط رادیویی هواپیما شده و به پایگاه باز می‌گردند. اما خلبان هواپیمای دوم تلاش می‌کند به شیء ناشناخته نزدیک شده و آنرا مشاهده کند. وی می‌گوید: «حرکت‌های خیلی سریع می‌کرد و با سرعت بالا جابجا می‌شد. از خود چهار نور ساطع می‌کرد. از قسمت بالای آن نوری قرمز و چشمک زن، در پایین نوری نارنجی رنگ و در طرفین نوری آبی رنگ ساطع می‌شد. این نورها به قدری شدید بودند که امکان دیدن بدنه این شیء وجود نداشت.»

  پس از نزدیک تر شدن، جسم نورانی کوچکی از آن جدا و به هواپیما نزدیک می‌شوند. خلبان تصور می‌کند که موشک به سمت وی شلیک کرده‌است: «من فکر کردم موشکی به سمت من شلیک شده و سعی کردم با موشک حرارتی آن را هدف قرار دهم؛ ولی وقتی موشکم را انتخاب کردم، متوجه از کار افتادن وسایل دقیق و خاموش شدن همه چراغ‌ها بر روی صفحه مقابلم شدم. در آن لحظه آلات دقیق شروع به نوسان کردند و ارتباط رادیویی هم از کار افتاد.»[۱]

  با دور شدن هواپیما، جسم نورانی هم از تعقیب آنان صرف نظر می‌کند. تعقیب و گریز در آسمان تهران ادامه می‌یابد. خلبان روئیت چند جسم نورانی دیگر را در بالای سر خود و سایر نقاط تهران گزارش کرده‌است؛ که هر بار همانند مورد اول با نزدیک شدن به آن، ارتباطات رادیویی هواپیما از کار می‌افتد.

  یک ماهوارهٔ نظامی آمریکا نیز اجسام نورانی را بر فراز تهران رصد کرده‌است.[۲]

  سپهبد آذربرزین در هنگام وقوع این حادثه از فرماندهان ارشد نیروی هوایی بوده و شخصا در جریان رخداد قرار داشته است ماجرا را با کمی تغییر نسبت به گزارش تیم تحقیق ایالات متحده نقل کرده است. بر اساس گفته آذربرزین علت بازگشت دو جنگنده اول به پایگاه تمام شدن سوخت و عدم رویت شی نورانی بوده و پرنده ناشناس توسط هواپیمایی که در نوبت دوم به پرواز درآمده رویت شده است. همچنین جنگنده نیروی هوایی تنها رادار را روی شی ناشناس قفل کرده و اقدام به شلیک موشک نکرده است چرا که بر اساس رویه جاری نیروی هوایی اجازه چنین کاری نداشته . موشکی که در گزارش تیم تحقیق نام برده شده نیز نادرست است چرا که موشک نام برده شده از نوع حرارتی است و باید از پشت به هواپیما شلیک شود و طبق اطلاع سپهبد آذربرزین جنگنده نیروی هوایی درپشت شی پرنده قرار نداشته. پس از قفل شدن رادار روی شی پرنده از زیر پرنده ناشناس گوی نورانی به سمت هواپیما رها می شود که موجب از کار افتادن تمام وسایل الکترونیکی هواپیما می شود. خلبان به تصور اینکه شی پرتاب شده موشک است اقدام به مانور فرار از مسیر موشک می کند و نهایتا شی مزبور پس از طی مسافتی در حوالی دریاچه قم به زمین می خورد. پس از برخورد شی به زمین مجددا دستگاه های الکترونیکی هواپیما به کار افتاد. در بازدیدی که روز بعد از محل برخورد شی نورانی انجام شد مشخص شد دستگاه های الکترونیکی در این محل دچار اختلال می شوند و این مساله تا سه روز پس از برخورد باقی بود. همچنین دو نفر که در نزدیکی محل برخورد زندگی می کردند تصور کرده بودند رعد و برقی در محل رخ داده است
  ** منابع بسیار است که تونت در موردش میتونید بخونید که حتی فیلم مصاحبه ها مربوط به همون سالها هم در این مورد هست

 13. سلام دوستان
  من خودم بشقاب پرنده ندیدم اما یک از دوستام که کروهبان ارتش بود دیده
  حدود چهار سال پیش تو تبریز تابستون شب حدودای ساعت 12 یه بشقاب پرنده درست مثل اونچیزی که اون دوستمون از خاطرات بچگیش تعریف میکرد بر روی پادگان 21 حمزه تبریز همراه با همکارانشون میبینن همشون دهنشون از تعجب باز میشه چیزی رو که میدیدن نمیتونستن باور کنن .در ارتفاعی حدود 2 برابر تیر چراغ برق و یه گم اتوبوس بزرگتر.
  صبش از حفاظت ارتش از حدود 30 نفرشون باز جویی میگنن و با ارتش و سپاه اماده باش میدن و کلی ضد هوایی اطراف تبریز قرار میدن.
  هرکی میخاد باور کنه هر کی میخاد باور نکنه.
  البته امیدوار این مطلب ربطی به اطلاعات محرمانه نداشته باشه که برام درد سر نشه.

 14. اینکه بگیم یه نفر دیگه هم باما اونو دیده پس توهم نبوده، بنظرم اشتباهه
  چون توی مطالبی که راجع به توهم جمعی و خطای ذهن خوندم نوشته شده یه توهم یا باور میتونه به دیگران هم منتقل بشه یا اونا هم اون چیز رو ببینن

  اما همه ی اینها نشونه ی اینه که یه چیزی در جریانه، حالا یوفو یا توهم ذهن یا هرچیزی که نمی دونیم…. بلاخره یه چیزی هست که اینهمه تجربه ی مشرک گزارش شده
  باید حقیقتش کشف بشه!

  1. بله به قول ایشان یه مطلب توی یه جایی که معلوم نیست از کجا اومده خونده دیگه تمام! هر کسی هر چیزی ببینه که هنوز ساخته نشده باشه میشه چی؟؟ توهم جمعی!
   آره دیگه با یک مطلب خودن دیگه همه چی اوکیه. منم فردا در مورد اینکه اگه یکی یک انسان را گاو ببینه بقیه افراد هم اونو گاو میبینن توی سایتم مینویسم ببینم چند نفر بهم لایک میدن. 😀

 15. با هر حساب و چرتکه ای که بگین نمیشه صد در صد گفت که ما تنها گونه حیات هوشمند کاىنات هستیم

  1. بله. صد در صد. فقط یک خورده حساب کتاب کنیمم میفهمیمم نه فقط یک کره بلکه چندین کره مثل کره زمین حیاط توش هست تو کهکشان و حداقل به مقدار شمارش انگشتات کره با حیاط پیشرفته و حتی پیشرفته تر از ما انسانها هست. شاید خیلی دور هستند و هنوز مثل ما به تکنولوژی که با سرعت تر از نور سفر کنند نرسیدن. و اونهایی که ما میبینیم شاید مثل ناسا که سفینه میفرسته و چندین سال میکشه تا بره کرات دیگه اونها هم تو زمان خیلی زیاد بشقاب پرنده میفرستن میاد میرسه به زمین و چون تحقیقاتی هست دیگه با ما ارتباط برقرار نمیکنند و برمیگردن. حالا این فقط نظر منه.

 16. حدود 6 سال پیش یادمه توی حیاط واساده بودم تا کباب بزنم، یهو دیدم یه چیز بشقابی شکل خیلی بزرگ و با نور هایی که دورش بود ، داشت خیلی آروم تو آسمون به سمت جنوب میرفت.خونمون هم توی مازندران هست.اون شیء رو به پدرم هم نشون دادم و هنوز هم یادشه پس توهم نیست.

 17. دقيقا از زماني كه اكثر ادمها يك موبايل با دوربين كيفيت بالا دستشون هست و دوربينهاي ديجيتال باكيفيت فراگير شدند سر و كله ufo ها هم پيداشون نيست

  1. میدونی چرا. شاید اونها تکنولوژی خیلی پیشرفته دارند و میتونند لنز دوربین رو در حالت روشن تشخیص بدن و نامریی بشن. تو تکنولوژی الان ما تو دانشگاه ام ای تی یواش یواش دارن نامریی شدن تو فضا و هوا رو پیدا میکنند دیگه چه برسه به اونهایی که بشقاب پرنده دارند

   1. یعنی انقدر تکنولوژی ندارن که ادم رو هم تشخیص بدم از چشمای تو مخفی بشن!! طبق اخرین دست اوردا پهپاد های نسل جدید از اون ارتفاع میتونن با سنسور هاشون موجود زنده رو شناسایی کنن یعنی این فضایی ها انقدر تکنولوژیشون پایین بوده!

 18. بشقاب پرنده ای که من دیدمم کاملا واضح بود. یعنی مبهم و نثل نور نبود که بگم شاید ستاره یا سیاره بود. و در ارتفاع خیلی پایین میرفت. قشنگ مثل بشقاب بود و دور تا دورش دونه دونه چراغ بود. رنگش هم تیره بود. اگه اشتباه نکنم خاکستری بود. سرعت رفتنش مثل هواپیما اصلا نبود. یعنی با سرعت خیلی کم میرفت و در حال رفتن هم دورش که چراغ داشت میچرخید. قدرت مانور داشت چون من وقتی نگاش کردم یهوی مثل میخ واستاد در حالی که دورش میچرخید و همینطوری که نگاش میکردم دوباره براهش ادامه داد. اصلا صدا نداشت. نه مثل هواپیما تند میرفت و نه صدا داشت. شاید الان بگید این چرت و پرت میگه. ولی باور کنید حقیقت رو گفتم بهتون. حالا یه چیزهای دیگه هم دیدم بعد از اون ها. ولی نمیخوام بگم. البته بشقاب پرنده فقط همون رو دیدم و دیگه بعد از اون ندیدم. البته شاید اون بشقاب پرنده ای که منن دیدم UFO نبوده و بچه های خود ما بودن که از اینده سفر کرده بودن به گذشته. و اگر این درست باشه حتما ایرانی بودن چون امده بودن تبریز lol
  موفق باشید

  1. به نظر من بازم نمیشه به خاطراتت یا اون که اون لحظه چی دیدی اعتماد کنی
   برای مثال ذهن خود من خاطراتی روبا اطرافیانم میسازه که اصلا اتفاق نیفتادن ( اینو با چک کردن با دیگران فهمیدم )

   1. اونی که شما گفتید فرق میکنه. ببین اگر خاطرات 25 سال پیش رو همین الان یهویی بیاد بیارم شاید شما راست بگید ولی من اون لحظه رو همیشه تو ذهنم مرور گردم تا الان. میشه گفت از اون لحظه تا الان هزاران بار. مثل ایکنه شما بگید معلم دوره ابتدایت زن بود و من بگم نه اشتباه میکنی خیال برت داشته زن نبود مرد بود. اخه دوست عزیز شماها از کجا اینهمه متمعن هستید که من ذهنم اشتباه میکنه؟ چرا ایرانی ها همه چیز رو انکار میکنند؟ از این انکار ایا لذت میبرید؟ اگر لذت میبرید دیگه من حرفی ندارم شما راست میگید ذهن من اشتباه کرد اون روز.

    1. سلام
     من فقط خواستم از زوایای دیگه هم به موضوع نگاه کنین و احتمالات رو در نظر بگیرین وگرنه من هم سادیسم ندارم.
     باز هم اگه شما رو ناراحت کردم عذر خواهم.

  2. چه باحال 2 ساعت مونده بوده به آفتاب بزنه رنگشم دیده
   به قول خودت LOL
   و درمورد فرضیه سفر در زمانتم بگم که خیلی مسخرس انسان اصلا نمیتونه به گذشته سفر کنه … اگر این امکان وجود داشت بالاخره حتما یه روزی بشتر بهش میرسید پس یعنی ایندگان ما امکان سفر به گذشته دارن پس چرا ما هیچکس از اینده نمیبینیم!!
   درضمن به قول دوستانمون که گفتن اصلا چرا باید صفینه فضایی که نمیخواد خودشو اشکار کنه به خودش چراغ ببنده و دور دور کنه تا تو ببینینش و همینطور از دوستان دیگه گفتن این روزا همه دوربین دارن چرا یه فیلمش نیست که شما بهش جواب دادی اونا میتونن دوربین فعال رو تشخیص بدن و مخفی بشن یعنی انقدر تکنولوژی ندارن که ادم رو هم تشخیص بدم از چشمای تو مخفی بشن!! طبق اخرین دست اوردا پهپاد های نسل جدید از اون ارتفاع میتونن با سنسور هاشون موجود زنده رو شناسایی کنن یعنی این فضایی ها انقدر تکنولوژیشون پایین بوده!
   چرا اخه با ذهن ملت بازی میکنی… البته کسی هم این چرت و پرتارو قبول نمیکنه که بخواد با ذهنش بازی بشه!
   اگر خواستی جواب بدی نیا بگو شما ایرانیا قبول ندارید و فلان جواب تمام سوالات بالامو بده!

   1. من توی اون زمان دوربین و … نداشتم ولی دوستانی هستند که این ها را گفتن که برای جواب دادن بهت کافی هست. البته نوشته بالا برای من نیست داستان من یه چیز دیگست.
    1- شی ناشناس ناگهانی ظاهر شد و اونا فرصت تصویر برداری نداشتن.
    2- فیلم ها و تمام تصاویر سیاه می شوند. (این در علم اثبات شده که یک فرکانس یا اشعه ای وجود داره که با تابیدن آن موجب میشه هیچ دوربین عکاسی دیجیتالی و غیر دیجیتالی قادر به گرفتن فیلم، تصویر و … نیست و همه فیلم ها می سوزند و یا سیاه میشن.)
    3- تمامی سیستم های برقی از کار می افتند. حتی رادار ها هم بهم میخورن و چیز های پراکنده ای نشان می دهند.
    همچنین اگه اینترنت را بگردی توی همین ایران گزارشاتی نظامی در مورد دیده شدن شی ای ناشناس وجود داره.
    اگه این موارد برای پاسخگویی بهت کافی نبوده. مشکل از خودته و تو فاز انکار هستی.

 19. به هر حال ي واقعيت وجود داره و اون اينه که از اين جريان يوفو ها بعضي وضعشون خوب شده يا فيلم ساختن و ميليلردي فروختن يا داستان نوشتن يا عکس و نقاشي فروختن

 20. بعضی ماهواره های جاسوسی هم در ارتفاع پایین هستند.
  و ضمنا چه دلیلی داره که فضایی ها به فضاپیما نورپردازی و چراغ چشمک زن و … وصل کنن؟

 21. با سلام من خودم واقعا بشقاب پرنده دیدم و شک ندارم که یوفوها وجود دارن

 22. با درود
  به نظر من هر چیزی ممکنه واقعیت داشته باشه و نمیشه دربارش با قطعیت نظر داد اما به نظر من هیچ بشقاب پرنده ای وجود نداره و دیده نشده چون هیچ مدرکی برای اون وجود نداره . انسان همیشه به وقایع ماوراطبیعه علاقه دارد مانند قرن بیستم که فیلم کالبدشکافی بیگانه را ساختند و در 30کشور جهان پخش شد چرا که مردم به ماوراطبیعه علاقه دارند و اونو بدون دلیل قبول میکنند.

 23. بیشتر گزارش های یوفو را می توان در ارزیابی دقیق به علت یکی از موارد زیر کنار گذاشت:
  ۱) سیاره ناهید: که پس از ماه درخشانترین شی در آسمان شب است. اگر با خودرو در حال حرکت باشیم، چنین به نظر می رسد که این سیاره، بدلیل فاصله ی بسیار از زمین ، دارد ما را دنبال می کند و این توهم را می سازد که گویی کسی مشغول هدایت آن است، درست به همان شیوه ای که انگار ماه را دنبال می کند. ما تا حدی با مقایسه ی اشیای متحرک با پیرامونشان، به ارزیابی فاصله می پردازیم. چون ماه و ناهید بسیار دورند و چیزی برای مقایسه در اطرافشان نیست، نسبت به پیرامون ما جا به جا نمی شوند و در نتیجه این خطای دید پیش می آید که دارند ما را دنبال می کنند.
  ۲) گاز مرداب: در طی وارونگی دما بر روی ناحیه ای مردابی، این گاز بر روی زمین در جا شناور می ماند و می تواند اندکی فروزنده شود. نکه هایی کوچک تر از گاز ممکن است از بخش اصلی جدا شوند، و چنین بنماید که سفینه های گشتی در حال ترک « سفینه ی مادری » هستند.
  ۳) شهاب سنگ ها: رگه های درخشانی از نور می توانند در عرض چند ثانیه سر تا سر آسمان شب را بپیمایند و توهم سفینه ای خلبان دار را بسازند. آنها می توانند متلاشی نیز شوند، که دوباره همان توهم جدا شدن از سفینه های گشتی از سفینه ی مادر را ایجاد می کند.
  ۴) بی هنجاری های جوی: انواع و اقسام طوفان های تندری و رویدادهای عجیب جوی که می توانند به شیوه های غریب آسمان را روشن کنند. منجر به توهم یوفوها می شوند.

  در سده های بیستم و بیست و یکم پدیده های زیر نیز شاید به مشاهدات یوفو دامن زده باشد:

  ۱) پژواک های رادار: موج های رادار می توانند از روی کوه ها بازگردند و پژواک های بسازند، که می توانند منجر به ایجاد نشان هایی بر روی مانیتورهای رادار شوند. بر روی مانیتورهای رادار حتی چنین به نظر می رسد که چنین موج هایی دارند با سرعت بسیار پرواز می کنندو مانور می دهند، چون آنها پژواک اند.
  ۲) بالون های هواشناسی و پژوهشی: ارتش در گزارشی جنجالی ادعا می کند که شایعه ی مشهور سقوط فضایان در سال ۱۹۴۷ در رازول نیومکزیکو ناشی از بالونی معیوب در « پروژه ی سلطان » بوده است، پروژه ای فوق محرمانه برای نظارت بر سطوح تابش در جو در صورت وقع جنگ هسته ای.
  ۳) هواپیما: هواپیماهای تجاری یا نظامی بعنوان عامل گزارش های یوفو شناخته شده هستند. خصوصا این در مورد پروازهای هواپیماهای آزمایشی پیشرفته مانند بمب افکن های رادار گریز صحت دارد. ( ارتش آمریکا عملا به داستان های بشقاب پرنده دامن می زند تا اذهان را از پروژه های بسیار سری خود منحرف کند.)
  ۴) نیرنگ های عمدی: برخی از مشهورترین تصاویر ادعایی از بشقاب پرنده، نیرنگی بیش نیستند. یک تصویر مشهور از بشقاب پرنده که پنجره ها و ارابه های فرود را نشان می دهد، تنها یک بذردان دست کاری شده است.

  1. شما پرونده های موفان رو بخون خیلیاشون اونقد مستندن ک نمیشه با این دلایل ازشون رد شد .

 24. من همين الانم بعضي وقتا كه به اسمون نگاه ميكنم يه چيز دقيقا شبيه ستاره ست يعني تو اسمون ثابته ولي يهو جابجا ميشه و بعد يه مدت ميره هميشه ميبينم به هركسي هم نشون ميدم اونم ميبينه در ضمن اينم بهتون بگم كه نور هواپيما نيست اخه هواپيما ثابت نميمونه تو هوا كلا خيلي عجيبه واسم 🙂
  در ضمن اينم بگم دانشجوي رشته فيزيك هستم.

 25. مگه کوانتم نمیگه ذهن انسان چیزها را خلق میکند.پس شاید انسان یا توده ذهنی یک جامعه مسئول شکلگیری این توهمات است. باور کنید منم تو بچگی توی روستامون زمانیکه بازار بشقاب پرنده داغ بود بشقاب پرنده دیدم و اونو با اب تاب به دوستانم صحبت کردم ولی با خوندن فیزیک دیگه به خیلی چیزها شک کردم دیگه نمیشه به راحتی هر چیزی را قبول کرد.

  1. استادان فیزیک زیادی هستند که چنین چیزهایی رو قبول دارند. اگر خواستید میتونم نام ببرم چند تا. ببین دوست عزیز اگر شما فیزیک رو بصورت علمی مطالعه برمایید میبینید چنین چیزهایی بصورت علمی قابل قبوله تو فیزیک. مثلا همین چیزی که من دیدم رو مثال بزنیم تو علم فیزیک میشه ثابت کرد. حالا یه به عنوان UFO که از یک کره دیگه اومده بودن و یا اصلا اینده خود ما بودند که از اینده به اون زمان من سفر کرده بودن. یعنی ما تو اینده بتونیم بشقاب پرنده بسازیم و بعد با استفاده از همون فیزیکی که میگید بتونیم به گذشته سفر کنیم. و یا UFO رو الان استروبیولوژیست ها 100 درصد قبول دارند. هر دو موردی که گفتم تو همون فیزیکی که میگی قابله اثباته. اون چیزیکی که من 25 سال پیش دیدن هم میتونه UFO باشه و هم میتونه خود ما باشیم که از اینده به گذشته سفر کرده بودیم. موفق باشید

 26. سلام باید بگم حدود 20 سال پیش که 5 سالم بود و ذهنیتی درباره ی موجودات بیگانه نداشتم و به یکی از روستاهای شهرمون رفته بودیم حدود ساعتای 11شب چندتا شئ نورانی که به این طرف و اون طرف حرکت میکردن دیدم حدود چند دقیقه ای مشغول تماشای این منظره ی زیبا بودم بعد یکیشون اومد رو دسته من نشست منم ترسیدم و با دست زدمش بیچاره کرم شب تاب بود با ضربه ای که من بهش زدم به سه قسمت مساوی تقسیم شد حالا بعد از این همه سال با خوندن این مقاله متحول شدم سخت از کار اون روزم پشیمون کاش آن روز این کار را نکرده بودم…

 27. فقط یک حدس : احتمالا توی اون دهه بعضی کشورها هواپیماهای بدون سرنشین جاسوسی رو به اون شکل میساختن
  و بعد شایعه ی بشقاب پرنده رو بین مردم انداختن که اگر کسی اون اشیاء رو دید به عملیات جاسوسی اونا پی نبره و فکر مردم به چیزای دیگه منحرف بشه

  1. اگر شما فکر میکنید اون یکی از ساخت های شوروی بود کاملا اشتباهه. چون اون زمان هواپیمایی نساخته بودن که قدرت مانور داشته باشه. یعنی تو اسمان بشینه. یادمه من وقتی نگاش کردم به مدت چند لحظه تو اسمان واستاد و تکون نخورد و بعد حرکت کرد. الان امریکا چنین چیزی رو ساخته ولی اون زمان اصلا چنین چیزی نبوده

   1. چرا بشقاب پرنده یعنی فضایی ها نمیتونن یه هواپیما شبیه هواپیما های ما بسازن؟

 28. سلام
  من خودم تو تبریز بزرگ شدم و حدود 11 ساله بودم که صبح هنوز افتاب در نیومده بود و کلا تاریک بود. فکر کنم حدود 2 ساعت مونده بود تا هوا روشن بشه. بخاطر یک چیزی رفته بودم سر محله که تو اسمون یک بشقاب پرنده دیدم. فاصلش خیلی کم بود. شکلش بصورت دایره مانند مثل بشقاب بود و دورش دونه دونه چراغ داشت. هم دوره خودش میچرخید و هم یک مسیر راست رو میرفت. خیلی تعجب کردم که این چیه. من اون زمان نمیدونستم بشقاب پرنده چیه. چند سال بعد اون فهمیدم که اون روز بشقاب پرنده دیده بودم. حدود 25 سال پیش بود. الان هم دقیق یادمه همه چیز. بعد اون روز چند بار رفتم همانجا دوباره ببینم ولی هیچ وقت دیگه ندیدم. یک چیز دیگه هم بگم که وقتی اون روز و اون لحضه داشتم نگاش میکردم بشقاب پرنده یک لحضه تو اسمون تو جاش واستاد. یعنی خودش مثل میخ واستاد ولی دورش که چراغ داشت میچرخید. چند لحظه واستاد و دوباره همون مسیری که داشت میرفت دوباره رفت. این پست بیگ بنگ رو که خوندم خواستم بدونید که کسانی هستند که بشقاب پرنده رو دیده باشند. یعنی فقط تو امرییکا دیده نشده تو ایران هم دیده شده. شاید فقط من نیستم و خیلیا هستند که دیدن و موقعیتش نشده تا بگن. اینم بگم که اینجوری نیست که فقط اونهایی بشقاب پرنده میبینند که به فکرش هستند چون من اون زمان اصلا نمیدونستم بشقاب پرنده چیه. موفق باشید

  1. به خاطرات و صد البته خاطرات کودکی نمیشه اعتماد کرد
   خود من یادمه یه هواپیما از رو خونمون رد شد که فاصلش تا من به اندازه یه نردبون بود !
   کلا ذهن انسان بسیار گمراه کنندس …

   1. حرکات هواپیما با حرکات بشقاب پرنده زمین تا اسمون فرق میکنه. من همین الان هم مثل روز روشن همه چیز یادمه

   2. به خاطرات کودکی نمیشه اعتماد کرد؟؟!!
    عزیز طرف خودش دیده و برای باور خودش کافیه. اگه 30 سالش بود تو باور میکردی؟ پس خاطرات کودکی و … را بهانه نکن. همین که خودش میدونه خواب نبود کافیه.
    اصلا از کجا معلوم که چیزی که شما دیدی واقعا اتفاق نیفتاده باشه؟ آخه برای من همین اتفاق افتاده که مادرمم دیده و هنوز هم یادشه. ولی خداییش بستگی به این داره که نردبانت چند متری باشه. ما نردبان 10 متری هم داریم به صورت ریلی هم جمع میشه.
    توی یکی از شهرهای تفریحی خارج اسمشو یادم رفت کنار ساحل فرودگاه داره و هواپیما برای فرود باید از بالای پلی رد بشه. اونا دقیقا هواپیمای مسافربری به فاصله 3-4 متری از بالای سر مردم رد میشه. اینو چی میگی اینم تخیلیه؟
    برو محتوای آیا یوفوها واقعا وجود دارند؟ تو همین سایت نظر من را بخون اگه عبور هواپیما از بالای سر مردم را تخیلی می دونی پس اینو چی میدونی؟

   3. درضمن اینم بگم که ما ایرانی ها عادت کردیم همه چی را بزرگتر از آنچه که اتفاق افتاده نشان بدیم. مثلا یه جا طرف سر یک دختر داد میکشه میگه خفه شو. دختره میگه چشماش قرمز شد حتی رگ های عصبی قرمزش را دیدم کلا خون جلوی چشماشو گرفته بود ترسیدم فکر کردم الانه که بخواد خفم کنه نزدیک بود منو بکشه!
    شما هم برای تعریف چیزی که دیدی داری اقراق میکنی. یک هواپیما بوده که به طور طبیعی از بالای سرت رد شده بقیش را گنده کردی.
    در ضمن اشتباه گفتم منظورم مقاله تحقیق روی عجیب ترین رویدادهای یوفو بود.

 29. یه مؤسسه غیر دولتی به اسم Mufon توی آمریکا فعالیت می‌کنه که کارش جمع‌آوری گزارش‌ها و مشاهدات مردم از چیزهاییه که تصور می‌کنن یوفو باشه.
  چیزی که برای من جالبه اینه که نه تنها این مؤسسه اصرار داره که دولت فعلی و قبلی و قبلی‌تر و بقیه دو‌لت‌های آمریکا از وجود یوفوها اطلاع دارن، بلکه مدعیه که بعضی از رؤسای جمهور آمریکا از نزدیک خودشون اونا رو دیدن! به عنوان مثال می‌گن پرزیدنت نیکسون نصف شبی با یکی از دوستاش سوار ماشین شخصی ایشون می‌شن و می‌رن تا رییس‌جمهور جسد یک فضایی رو به دوستش که اتفاقاً هیچ پست و مقام دولتی هم نداشته نشون بده!
  پرونده‌های جالبی دارن آقایون Mufon.
  کاش می‌شد دوستانمون تو بیگ‌بنگ در مورد این مؤسسه یه مطلب می‌نوشتن. متأسفانه انگلیسی من تعریفی نداره و زیاد مطالبشون رو متوجه نمی‌شم.

 30. ای بابا مردم کشتی نوح و نصف شدن ماه و نصف شدن نیل و هزار تا چیز دیگه رو قبول دارن این که چیزی نیس … !!!
  حرص آدم اونجا در میاد که با همه اینا فرگشت رو قبول ندارن …

  1. دوست من به مورد خوبی اشاره کردی ، مردم بیشتر خرافات هزاران سال قدیم رو قبول دارند تا وجود زندگی کننده های دیگه ! که صدرصد در هر منظومه یا کهکشانی شاید هزاران نوع موجود زنده مانند موجودات زمین وجود داشته باشد که هیچ وقت از نظر من دور از ذهن نبوده و نیست .