بیگ بنگ: بنا به گفته دانشمندان دایناسورها 9 میلیون سال زودتر از آنچه قبلا تشخیص داده شده بود در زمین می زیستند. محققان با کشفیات جدید پیرامون فسیل دایناسورهای کوچک به اندازه سگ و گربه به این موضوع پی بردند، این نکته به درک تکامل این موجودات کمک بیشتری می کند.

1410097482657_wps_30_An_artist_s_drawing_of_Ny

به گزارش بیگ بنگ، باستان شناسان پس از انجام تحقیقات بر فسیل‌های یافت شده در لهستان و آفریقا وجود دایناسورهایی را در ابعاد سگ‌ها و گربه‌های امروزی تأیید کردند. این فسیل‌های یافت شده که متعلق به 249 تا 251 میلیون سال پیش هستند جزء گونه‌های منقرض شده دایناسورها محسوب می‌شوند، که بنا بر این تحقیقان جدید 9 میلیون سال زودتر از آنچه قبلا تشخیص داده شده بود در زمین می زیستند.

 ریچارد باتلر از محققان دانشگاه بیرمنگام درباره اکتشافات اخیر اعلام کرد که این‌گونه از دایناسورها جزء اجداد سگ‌ها و گربه‌های امروزی بوده‌اند. ما تکه هایی از فسیل آن‌ها را در لهستان و بخشی را در آفریقا یافته‌ایم. سیر تکاملی فسیل با گذشت زمان کاملاً مشهود است، شکل این حیوان با توجه به شرایط زیست محیطی تغییر کرده و از گونه‌های دایناسوری بزرگ بوده‌اند.

باستان‌شناسان بازو و شش مهره از این‌گونه را در تانزانیا و گونه دیگری شبیه این دایناسور را در لهستان یافته‌اند. فسیل های یکی از دایناسورها در معدنی در لهستان کشف شده، که در واقع جزئی از اصل و نسب دایناسورها محسوب می شود که به احتمال زیاد از اجداد دایناسوری مانند تیرانوسور رکس محسوب می شود. وی افزود: به عقیده ما این‌گونه‌ها بر اثر فوران های آتشفشانی و وجود محیطی خشن جان سپرده‌اند. هنگامی که زمین بشدت گرم شده بود، بیش از 96 درصد از دایناسورها و موجودات زنده در زمان‌های گذشته و در دوره ی انقراض پرمین نزدیک به 252 میلیون سال پیش از بین رفتند.

نویسنده و ترجمه: ســـام – بیگ بنگ/ منبع: dailymail

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

4 دیدگاه

  1. نحوه ترجمه خبر خوبه و متن خبر و تیتر خوبه و فقط بدیش اینه که یه عکس درست حسابی از خبر نداره مثلاً واسه این خبر لازم بود فسیل دایناسوری که به اندازه سگ بوده باشه

    1. سلام، یعنی دیلی میل منبع معتبری نیست؟ در سایتهای مختلف علمی نظیر ibtimes هم این خبر به چشم می خورد، حدود یک ماه پیش هم در ونزوئلا یک فسیل گونه‌ای از دایناسور به اندازه یک سگ کوچک کشف شده بود. مطالعه خبر در اینجا