کشف فسیل ِدایناسور به اندازه سگ و گربه‌!

بیگ بنگ: بنا به گفته دانشمندان دایناسورها ۹ میلیون سال زودتر از آنچه قبلا تشخیص داده شده بود در زمین می زیستند. محققان با کشفیات جدید پیرامون فسیل دایناسورهای کوچک به اندازه سگ و گربه به این موضوع پی بردند، این نکته به درک تکامل این موجودات کمک بیشتری می کند.

1410097482657_wps_30_An_artist_s_drawing_of_Ny

به گزارش بیگ بنگ، باستان شناسان پس از انجام تحقیقات بر فسیل‌های یافت شده در لهستان و آفریقا وجود دایناسورهایی را در ابعاد سگ‌ها و گربه‌های امروزی تأیید کردند. این فسیل‌های یافت شده که متعلق به ۲۴۹ تا ۲۵۱ میلیون سال پیش هستند جزء گونه‌های منقرض شده دایناسورها محسوب می‌شوند، که بنا بر این تحقیقان جدید ۹ میلیون سال زودتر از آنچه قبلا تشخیص داده شده بود در زمین می زیستند.

 ریچارد باتلر از محققان دانشگاه بیرمنگام درباره اکتشافات اخیر اعلام کرد که این‌گونه از دایناسورها جزء اجداد سگ‌ها و گربه‌های امروزی بوده‌اند. ما تکه هایی از فسیل آن‌ها را در لهستان و بخشی را در آفریقا یافته‌ایم. سیر تکاملی فسیل با گذشت زمان کاملاً مشهود است، شکل این حیوان با توجه به شرایط زیست محیطی تغییر کرده و از گونه‌های دایناسوری بزرگ بوده‌اند.

باستان‌شناسان بازو و شش مهره از این‌گونه را در تانزانیا و گونه دیگری شبیه این دایناسور را در لهستان یافته‌اند. فسیل های یکی از دایناسورها در معدنی در لهستان کشف شده، که در واقع جزئی از اصل و نسب دایناسورها محسوب می شود که به احتمال زیاد از اجداد دایناسوری مانند تیرانوسور رکس محسوب می شود. وی افزود: به عقیده ما این‌گونه‌ها بر اثر فوران های آتشفشانی و وجود محیطی خشن جان سپرده‌اند. هنگامی که زمین بشدت گرم شده بود، بیش از ۹۶ درصد از دایناسورها و موجودات زنده در زمان‌های گذشته و در دوره ی انقراض پرمین نزدیک به ۲۵۲ میلیون سال پیش از بین رفتند.

نویسنده و ترجمه: ســـام – بیگ بنگ/ منبع: dailymail

(10 نفر , میانگین : 4٫60 از 5)
لینک کوتاه مقاله : https://bigbangpage.com/?p=18620

سمیر الله‌وردی

کارشناس عمران، علاقمند به نجوم، کیهان شناسی، فیزیک و تکنولوژی های جدید می باشد و بعنوان نویسنده علمی- نجومی در وب سایت بیگ بنگ فعالیت می کند.

شما ممکن است این را هم بپسندید

۴ پاسخ‌ها

  1. sina گفت:

    سلام
    منبع معتبر تری در رابطه با این موضوع دارید؟

  2. علی گفت:

    نحوه ترجمه خبر خوبه و متن خبر و تیتر خوبه و فقط بدیش اینه که یه عکس درست حسابی از خبر نداره مثلاً واسه این خبر لازم بود فسیل دایناسوری که به اندازه سگ بوده باشه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.