چرخش به دور ماه

بیگ بنگ: در حال حاضر هیچکس چرخش ماه را اینگونه نظاره نمی کند چون قمر زمین به طور گرانشی به سیاره ما قفل شده است که فقط یک سمتش را به ما نشان می دهد. هرچند، با استفاده از تکنولوژی دیجیتالی مدرن، همراه با عکس های دقیقی که از مدارگرد شناسایی ماه(LRO) بدست آمده، یک فیلم با وضوح بالا از چرخش ماه تهیه شده است.

این ویدیوی تایم‌لپس با چشم‌انداز استاندارد زمین از ماه آغاز می شود. اگرچه دهانۀ آتشفشانیِ Mare Orientale به سرعت از زیر خط استوا وارد چشم‌انداز می شود؛ این دهانۀ آتشفشانی بزرگ، یک مرکز تاریک دارد که به آسانی از روی زمین دیده نمی شود. این ویدیو به وضوح یک ماهِ قمری کامل را در ۲۴ ثانیه نشان می دهد. طرفی از ماه که به سمت زمین قرار دارد مملو از لکه‌های تاریک است، درحالیکه طرف پشت به زمین مملو از ارتفاعات روشن است. تا این تاریخ بیش از ۲۰ مأموریت جدید به ماه در حال انجام هست که توسط چهار کشور مختلف طراحی شده است و بیشتر آنها امسال یا سال بعد اجرا می شوند.

سایت علمی بیگ بنگ / منبع: apod

 

(7 نفر , میانگین : 4٫57 از 5)
لینک کوتاه مقاله : https://bigbangpage.com/?p=74475
سحر الله وردی

سحر الله وردی

کارشناس مترجمی زبان انگلیسی و کارشناس ارشد آموزش زبان انگلیسی. علاقمند به علوم مختلف از جمله نجوم، کیهان شناسی و فیزیک می باشد و به عنوان نویسنده و مترجم متون تخصصی در وب سایت بیگ بنگ فعالیت می کند.

شما ممکن است این را هم بپسندید

۲ پاسخ‌ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.