یک روز از زندگی یک شاخص آفتاب انسانی

بیگ بنگ: آیا تاکنون دوست داشته اید عقربه (شاخص) باشید؟ البته، عقربه بخش بلندی از یک شاخص آفتاب است که سایه می افکند. سایۀ عقربه با حرکت خورشید در آسمان به حرکت در می آید و وضعیت سایه در صورت شاخص زمان را نشان می دهد.

بنابراین در ۱۹ جولای، گروه نجوم پروگمنتیزیم روزنفلد یک شاخص انسانی را ایجاد کردند که در آن هر شرکت کننده به طور صبورانه ای نقش عقربه را به مدت ۱۰ دقیقه ایفا می کند. در این ویدیوی تایم لپس، ظرف هر ۲۰ ثانیه از ساعت ۸ صبح تا ۴ بعدازظهر به وقت تابستان اروپای مرکزی یک عکس گرفته شد. در پایین علامت های ساعت شاخص قرار دارند که برای نمایش زمان محلی یک روز خاص محاسبه می شوند. در پشت، برج ساعت زمان را چک می کند. می توانید ساعت محلی ظهر خورشیدی را پیدا کنید؟ (نکته: در ظهر خورشیدی، خورشید در  نیمروز (نصف‌النهار) قرار دارد.) این گروه قصد دارد عملیات شاخص آفتاب انسانی را در زمستان آینده تکرار کند تا طول روز و ارتفاع خورشید را مقایسه کند.

سایت علمی بیگ بنگ / منبع: apod

 

(5 نفر , میانگین : 5٫00 از 5)
لینک کوتاه مقاله : https://bigbangpage.com/?p=68950
سحر الله وردی

سحر الله وردی

کارشناس مترجمی زبان انگلیسی و کارشناس ارشد آموزش زبان انگلیسی. علاقمند به علوم مختلف از جمله نجوم، کیهان شناسی و فیزیک می باشد و به عنوان نویسنده و مترجم متون تخصصی در وب سایت بیگ بنگ فعالیت می کند.

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.