دانلود کتاب: قانون سوم کپلر

0
3180

بیگ بنگ: قوانین سه‌گانه کپلر یکی از مهم‌ترین قوانین علم نجوم می‌باشند. در بین این سه قانون، قانون سوم، از اهمیت و زیبایی خیره‌کننده‌ای برخوردار است و قانون سوم کپلر، شگفت‌انگیزترین قانون و فرمول نجوم کلاسیک است در این کتابچه تألیفی، به بررسی اجمالی قوانین اول و دوم اشاره می‌شود ولی محوریت آن، قانون سوم است.

bookقانون سوم کپلر
نویسنده: میلاد اسکندردوست
موضوع: فیزیک، اخترشناسی
تاریخ انتشار: شهریور ۱۳۹۹
تعداد صفحه: ۴۰
وب‌سایت منتشر کننده: bigbangpage.com
قیمت: ۴۵۰۰ تومان
نسخه PDF

خـرید — دانـلود این کـتاب از لـینک زیـر

در این کتابچه سعی شده است با انجام محاسبات مربوط به کمیت‌های یک سیستم دوتایی قفل‌شده گرانشی، به زیبایی عمیق این قانون پی ببرید و از اینکه می‌توان با یک فرمول ریاضی فیزیکی، بخشی از رویدادها و کمیت‌های فیزیکی کیهان را پیش‌گویی کرد به حیرت بی‌مانندی که من در طول سال‌ها پژوهش خود، درگیر آن بوده‌ام، شما علاقه‌مندان علم نیز با آن مواجه شوید.

این یک پیش‌بینی اثبات‌شده به فیزیک و نجوم نظری است که می‌گوید این آزمایش‌ها تجربی بشر یا فیزیک و نجوم تجربی است که برای تطبیق هرچه بیشتر با تئوری‌ها، خودشان را باید پیشرفته‌تر کنند. به‌عنوان‌مثال، وقتی به محاسبه جرم کهکشان راه شیری با آن عظمت و بزرگی بی‌همتا و غیرقابل‌تصور تنها از طریق یک فرمول بر روی کاغذ می‌پردازید دچار شگفتی بی‌مثالی در مورد نبوغ بشری و راز قانون پذیر بودن کیهان توسط ریاضیات انتزاعی خواهید شد.

این کتابچه از سه بخش اصلی تشکیل شده است:

بخش اول: قوانین سه گانه کپلر

بخش دوم: قانون سوم کپلر

بخش سوم: قانون کپلر و محاسبات

سایت علمی بیگ بنگ: bigbangpage.comارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.