معرفی کتاب: آینده انسان

1
2807

بیگ بنگ: در این کتاب، از تاریخ، چالش‌ها، و راه حل‌های بخردانه‌ای که پیش رو داریم، سخن خواهیم گفت. راه مخاطره آمیز است و فراز و نشیب‌هایی دارد، امّا چاره‌ای جز این نیست.

michio kakuنام اصلی: The future of humanity: terraforming Mars, interstellar travel, immortality
آینده انسان: زمینی کردن مریخ، سفر میان ستاره ای، جاودانگی، سرنوشت ما در فراسوی زمین
نوشته: میچیو کاکو
ترجمه: جمیل آریایی
ناشر: مازیار
موضوع: اختر فیزیک، آینده
سال انتشار: 1397
تعداد صفحه: 336
قیمت: 35000 تومان

دانلود خلاصه کتاب

از لحظۀ واپسین انقراض در هفتاد و پنج هزار سال پیش، اجداد ما جسارت به خرج دادند و تمامی زمین را تحت سلطۀ خود در آوردند. امیدوارم که این کتاب گام های لازم برای برطرف ساختن موانعی را به ما نشان دهد که بی چون و چرا در آینده با آنها مواجه خواهیم شد. شاید سرنوشت ما این است که به مانند گونه‌های چند سیاره‌ای در آییم و در میان ستارگان زندگی کنیم.

تاریخ آدمی نشان می‌دهد که او بر آن است تا با هر ترفندی که شده نسل خود را در برابر حوادث طبیعی، چون زلزله‌ها و آتشفشانی‌های بالقوّه ویرانگر، اثرهای گلخانه‌ای، و . . . حفظ کند. دست‌آخر، چه خواسته باشیم چه نه، خورشید ستاره‌ای است که پس‌از گذشت نزدیک به چهار میلیارد سال، به اَبَرغولی تبدیل می‌شود و شعله‌های سوزان‌اش مدار زمین را فرا می‌گیرد، و هر جنبده‌ای را روی زمین خاکستر می‌کند.

استیون هاکینگ می‌گوید «تنها شانس نجات ما در بلندمدّت این است که در سیّاره‌ی زمین پنهان نمانیم، بلکـه خود را به فضا برسانیم . . . من که خوش‌بین هستم. هرگاه بتوانیم تا دو قرن آینده خود را از بلایای طبیعی و انسانی مصون بداریم، آنگاه که در فضا پراکنده شویم، گونه‌های ما ایمن خواهند ماند. همین‌که مستعمرات تازه‌ای برای خود دست و پا کنیم، آینده‌ی ما تضمین می‌شود.» ساکن شدن در فضا به تکنولوژی هوش مصنوعـی و محصول آن، روبات‌ها، و چه بسا تکنولوژی‌های بالاتر نیاز دارد، امّا چگونه؟ در این کتاب پای سخنان میچیو کاکو، استاد فیزیک نظری دانشگاه سیتی در شهر نیویورک، و نویسنده‌ی کتاب‌های پرفروشی چون آینده‌ی ذهن، فیزیک آینده، و فیزیک ناممکن‌ها، جهان‌های موازی (همه از مجموعه‌ی کتاب‌های قلمرو علم، انتشارات مازیار) می‌نشینیم.

michio kaku

فهرست مطالب:

بخش 1 : بدرود زمین

فصل 1: تدارک پرواز

فصل 2: عصر طلایی جدید سفرهای فضایی

فصل 3: معدن کاری آسمان ها

فصل 4: یا مرگ، یا مریخ

فصل 5: مریخ: سیاره بوستان

فصل 6: غول های گازی، دنباله دارها و فراسو

بخش 2: سفر به ستارگان

فصل 7: روبات ها در فضا

فصل 8: ساختن کشتی فضایی

فصل 9: کپلر و جهانی از سیارات

بخش 3:

فصل 10: جاودانگی

فصل 11: ترا انسانیت و تکنولوژی

فصل 12: در جستجوی حیات برون زمینی

فصل 13: تمدن های پیشرفته

فصل 14: ترک جهان هستی

خرید این کتاب بصورت پستی

سایت علمی بیگ بنگ: bigbangpage.comارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

یک دیدگاه

  1. این کتاب خوبیه ولی به نظرم کمی گرونه اگه نسخه اصلی رو دانلود کنید می بینید تعداد عکس های رنگی کتاب خیلی کمه و چاپ با کیفیت نباید داشته باشه .
    با تشکر