ستارگان صورت فلکی جبار بر فراز جزیره ایستر

بیگ بنگ: چرا مجسمه های جزیره ایستر ساخته شدند؟ هیچکس با اطمینان نمی داند. چیزی که مشخص است این است که بیش از ۸۰۰ مجسمۀ سنگی بزرگ در این جزیره وجود دارد. مجسمه های جزیره ایستر به طور میانگین دو برابر اندازه انسان هستند و بیش از ۲۰۰ برابر جرم دارند.

جزئیات کمی درباره تاریخچه یا معنای این مجسمه های سنگی غیرعادی وجود دارد اما خیلی ها بر این باورند که آنها حدود ۷۰۰ سال پیش از روی چهره رهبران محلی تمدن های از دست رفته ساخته شده اند. در اینجا یکی از مجسمه های موآی باستان را مشاهده می کنید که در سال ۲۰۱۶ در نمایی از ستارگان صورت فلکی جبار از جمله خط معروف کمربند سه ستاره و ستارگان درخشان ابط الجوزا(آلفای شکارچی) سمت چپ به رنگ قرمز و رِجل‌الجَبّار(بتای شکارچی) مرکز در بالا، عکس برداری شده است. هرچند، به نظر می رسد این غول سنگی در حال نظاره به ستاره درخشان شباهنگ (Sirius) در سمت راست، باشد.

سایت علمی بیگ بنگ / منبع: apod

(7 نفر , میانگین : 5٫00 از 5)
لینک کوتاه مقاله : https://bigbangpage.com/?p=70021
سحر الله وردی

سحر الله وردی

کارشناس مترجمی زبان انگلیسی و کارشناس ارشد آموزش زبان انگلیسی. علاقمند به علوم مختلف از جمله نجوم، کیهان شناسی و فیزیک می باشد و به عنوان نویسنده و مترجم متون تخصصی در وب سایت بیگ بنگ فعالیت می کند.

شما ممکن است این را هم بپسندید

۲ پاسخ‌ها

  1. خسرو گفت:

    نمیدونم شکل صور فلکی نسبت به هزاران سال پیش تغییر کرده یا پیشینیان نوع تجسمشون با ما متفاوت بوده؟ چراکه بعضی از صور فلکی رو می شد ساده تر نامگذاری کرد مثلا در همین صورت فلکی جبار به جای تصویر مرد شکارچی که تصورش سخته خیلی راحت میشه شکلی شبیه بادبادک رو در ذهن متصور شد یا در صورت فلکی دب اکبر تصویر یه ملاقه خیلی واضحتره تا یه خرس

    • Endless گفت:

      گذشتگان مخصوصا یونانیان به این اعتقاد داشتند که جایگاه خدایان و حوادث ان ها در اسمان است و برای ان ها هر صور فلکی ارزش خاصی داشت و انها ان ها را فقط برای راحتی نام گذاری کردند و برای ان ها جالب نبود که مثلا خدایانشان با بادبادک بازی کنند درضمن صور های فلکی مثل تلسکوب یا میکروسکوپ جدید هستند

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.