پیوند دنباله دارها در آسمان پر ستاره

بیگ بنگ: پیوند دنباله دارها در این میدان ِ ستاره ای در صبح ۱۷ سپتامبر به تصویر کشیده شده است. دنباله دار C/2017 O1 ASASSN که در یک کاوش فضایی برای جستجوی ابرنواختر، کشف شد در سمت چپ پایین تصویر مشاهده می شود.

نور سبز رنگ قابل مشاهدۀ این دنباله دار در نتیجه فلورسانس مولکول های دو اتمی کربن در نور خورشید ایجاد شده است. این دنباله دار دو قطبی با بیشترین حدِ نزدیک شدن به خورشید فقط حدود ۷٫۲ دقیقه نوری با زمین فاصله دارد. در همین میدان دید تلسکوپی، دنباله دار طویل C/2015 ER61 PanSTARRS در بالا سمت راست مشاهده می شود که عازم ناحیه ای دوردست است و تقریبأ ۱۴ دقیقه نوری با زمین فاصله دارد. چندین سال نوری دورتر، پس زمینۀ ستاره ای شامل سحابی کم نور و گرد و غباریِ کهکشان راه شیری دیده می شود. همچنین خوشه ستاره ای معروف پروین درست در سمت راست بالای تصویر به چشم می خورد.

سایت علمی بیگ بنگ / منبع: apod

(8 نفر , میانگین : 5٫00 از 5)
لینک کوتاه مقاله : https://bigbangpage.com/?p=70195
سحر الله وردی

سحر الله وردی

کارشناس مترجمی زبان انگلیسی و کارشناس ارشد آموزش زبان انگلیسی. علاقمند به علوم مختلف از جمله نجوم، کیهان شناسی و فیزیک می باشد و به عنوان نویسنده و مترجم متون تخصصی در وب سایت بیگ بنگ فعالیت می کند.

شما ممکن است این را هم بپسندید

یک پاسخ

  1. poriya گفت:

    هیچی مثل یک تصویر زیبای نجومی نمیتونه حال ادم جا بیاره.۲ زمان مختلف در یک چشم انداز !!!!!! گرچه ما این عکس میبینیم اما اسمان واقعی درهیچ لحظه ای هرگز این شکلی نبوده

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.