بیگ بنگ: چه چیزی در بزرگترین آینۀ جهان بازتاب شده است؟ ستارگان، کهکشان‌ها و یک سیاره. بسیاری از این ستارگان در سراسر تصویر به کمان بزرگ راه شیری تعلق دارند. این کمان صفحۀ مرکزی کهکشان راه شیری ما است.

MilkyWaySaltFlat Huertaدرون این کمان، یک کهکشان دیگر دیده می شود که همسایه‌مان ابر ماژلانی بزرگ(LMC) است. ستارگان درخشان ِ این تصویر آنتارس در سمت چپ و شباهنگ در سمت راست می باشند. سیاره مشتری نیز به روشنی در پایین آنتارس می درخشد. این عکس برجسته متشکل از ۱۵ فریم عمودی است که به طور پی در پی طی ۱۰ دقیقه از کویر نمک اویونی در بولیوی گرفته شده است.

MilkyWaySaltFlat Huerta annotatedکویر نمک اویونی بزرگترین صحرای نمک بر روی زمین است و به حدی بزرگ و مسطح است که پس از باران به بزرگترین آینۀ جهان تبدیل می شود – آینه‌ای به وسعت ۱۳۰ کیلومتر. این عکس که اوایل آوریل 2019 گرفته شده، این آینۀ گسترده را زیرآسمان پر ستاره به تصویر می کشد.

سایت علمی بیگ بنگ / منبع: apod

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

3 دیدگاه

  1. ممنونم مطلب جالبی بود.
    خواستم تشکری بکنم از همه کسانی که در طول این سالها برای این سایت زحمت کشیدند. چند سالی هست که پیوسته سایت بیگ بنگ رو دنبال میکنم و این سایت محبوبترین سایت داخلی کشور برای بنده هست.