بیگ بنگ: در حالی که ناسا، ثبت‌نام نسل بعدی فضانوردان آمریکایی را آغاز کرده، بنا بر مقاله‌ای که در سایت سی‌نت منتشر شده است ساکنان شهر رامسر در شمال ایران و شهری در برزیل بهترین افراد برای اعزام به فضا هستند.

135861mainmarsconcept-4یکی از بزرگترین چالشها در اعزام فضانوردان به اعماق فضا و یا راه اندازی پایگاهی در مریخ بحث سر و کار داشتن با پرتوهای کیهانی است که خورشید و سایر ستارگان از خود منتشر می کنند. فضای کره زمین و میدان‌های مغناطیسی بدترین اشعه‌های موجود را منحرف می‌کند اما سیاره مریخ میدان مغناطیسی ندارد و این مساله باعث شده بخش اعظمی از جو ِ این سیاره به دلیل فقدان میدان مغناطیسی طی میلیون‌ها سال از بین برود.

اریک ماک، مقاله نویس سایت علمی cnet می گوید: در جریان کنفرانس «دنیاهای جدید» که چند ماه پیش برگزار شد صحبتهایی در خصوص چالشی بودن تأثیر پرتوهای کیهانی نیز به میان آمد. به عقیده کارشناسان این پرتوهای مرگبار می توانند اکتشافات فضایی را تحت شعاع قرار دهند. سازمان ملی هوانوردی و فضایی آمریکا، ناسا، ثبت‌نام از نسل بعدی فضانوردان آمریکایی را که می‌خواهند به ایستگاه فضایی بین‌المللی فرستاده شوند را آغاز کرده است. این در حالی است که بنا بر مقاله‌ ی نشریه سی‌نت ساکنان شهر رامسر در شمال ایران و شهر گوراپاری در برزیل بهترین افراد برای فرستادن به فضا هستند.

piccبنا بر این مقاله، پژوهشگران سال‌هاست ساکنان شهر رامسر را که بیشترین میزان طبیعی تشعشعات کیهانی را داراست تحت نظر دارند. این شهر 80 درصد بیشتر از میزان عادی تشعشعات در سطح جهان را دریافت می‌کند. ابتلا به بیماری‌های ریه در میان رامسری‌ها بسیار پایین‌تر از حد متوسط در جهان است و گلبول‌های سفید که با تومورهای سرطانی مبارزه می‌کنند در بدن رامسری‌ها قوی‌تر از بقیه مردم جهان است.

در کنار رامسر شهر گوراپاری در سواحل برزیل از میزان بالای تشعشعات طبیعی برخوردار است که ساکنین آن می‌توانند برای فرستادن به فضا مناسب باشند اما متاسفانه هیچ یک از این افراد نمی‌توانند در برنامه فضایی ناسا قرار بگیرند زیرا ناسا فقط شهروندان آمریکایی را در حال حاضر ثبت‌نام می‌کند. در امریکا تنها جایی که شهروندان آن از لحاظ جسمی و دریافت تشعشعات طبیعی می‌توانند برای فرستادن به فضا مناسب باشند، ساکنین ایالت کلرادو هستند.

سایت علمی بیگ بنگ / منبع: cnet.com

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

5 دیدگاه

 1. عجب
  ما اگه خودمون هم نخوام
  ناسا میخواد ما رامسری ها را فضانورد کند
  دیگه اختیار خودمم هم ندارم

 2. من اهل چابکسرم، پنج کیلومتری رامسر، منم شاملش می شم آیا؟

 3. عجب!!! اونوقت اونا چطور فهمیدن که این مردم فرگشت پیدا کردن؟
  یعنی یکی تو مملکت خودمون نیست که این جور تحقیقات رو انجام بده؟

  1. از اونجایی که ناسا تجهیزات پیشرفته ای برای رصد کردن امواج کیهانی داره کل کره زمین زیر ذره بین ناساست اونوقت شما انتظار داری مملکت ما …… عجب رویایی داری شما